Kdy mám vyměnit baterii svého iPhone? Jak používat funkce zdraví baterie Apple

Faktem je, že dobíjecí baterie vašeho iPhonu v průběhu času ztrácí svoji kapacitu a postupem času si nemůže udržet svůj špičkový výkon. Dříve nebo později, pokud vlastníte iPhone několik let, budete muset vyměnit jeho baterii bez ohledu na model. Nejde tedy o to, zda, ale kdy.

Po dlouhém čekání společnost Apple konečně vstoupila do poskytování tolik potřebné transparentnosti ohledně výkonu a výměny baterie iPhone. V poznámce pro všechny své zákazníky společnost Apple nejen vysvětlila technické problémy související s chemickým odtokem lithium-iontových baterií, ale také oznámila, že nepotřebujete aplikaci třetí strany, abyste zjistili stav svých baterií iPhone.

Místo toho použijete aplikaci Nastavení Apple nebo podporu Apple, která vám pomůže spustit diagnostiku na vašem iPhone, aniž byste opustili dům.

U starších modelů iPhone může být problémem baterie. Nelze však sledovat všechny problémy s výkonem až po problém s baterií. Nejlepší věc, kterou musíte udělat, než vůbec pomyslíte na výměnu baterie, když narazíte na problémy s výkonem, je zkontrolovat stav baterie vašeho iPhone.

Apple nyní poskytuje funkci v systému iOS, která vám umožňuje kontrolovat stav baterie pro lidi pomocí iOS 11.3 a vyšší (a model iPhone 6 a vyšší).

Navíc pokud chcete zkontrolovat stav baterie iPhonu, můžete využít podpory Apple.

Mohou na vašem iPhonu spustit vzdálenou diagnostiku a sdělit vám, kolik cyklů baterie tam je, stejně jako kapacitu plného nabití vaší baterie pro iPhone.

Jak zkontrolovat stav baterie vašeho iPhone pomocí nastavení stavu baterie Apple, krok za krokem

Pro lidi s iPhone 6 a novějším, kteří používají iOS 11.3 a vyšší, Apple obsahuje funkci, která zobrazuje stav baterie vašeho zařízení. Tato funkce také doporučuje, pokud potřebujete vyměnit baterii.

Najděte funkce zdraví baterie vašeho iPhonu v Nastavení> Baterie> Zdraví baterie.

Pro lidi s modely iPhone 8 a novějšími společnost Apple zahrnovala ještě pokročilejší optimalizace hardwarového a softwarového designu, které poskytují přesnější odhad potřeb napájení vašeho iPhonu a schopnosti baterie vašeho iPhonu maximalizovat celkový výkon systému.

Krok 1: Zkontrolujte procento maximální kapacity vašeho iPhone

 1. Pokud jste zapnuli Režim nízké spotřeby, nejprve jej vypněte
 2. Přejděte do Nastavení> Baterie a klepněte na Zdraví baterie
 3. Podívejte se na procentoMaximální kapacita
  1. Maximální kapacita porovnává aktuální výkon baterie s dobou, kdy byla nová
 4. Cokoliv nad 80% je normální
 5. Pokud je vaše procento nižší než 80%, je čas zvážit výměnu

Krok 2: Zkontrolujte schopnost špičkového výkonu vašeho iPhone

Dále zkontrolujte, jak dobře si vaše baterie vede, ve zprávě níže Peak Performance Capability. Pokud vaše baterie podporuje normální výkon, zobrazí se zpráva označující, že baterie má normální špičkový výkon.

Podívejte se na správu výkonu baterie iPhone

Pokud je baterie vašeho iPhonu kompromitována, ale stále dokáže fungovat normálně, Apple dá váš iPhone do správy výkonu baterie.

Když je použita správa výkonu, zobrazí se zpráva: „tento iPhone zaznamenal neočekávané vypnutí, protože baterie nebyla schopna dodat potřebný špičkový výkon. Bylo použito řízení výkonu, které pomáhá zabránit tomu, aby se to opakovalo. Zakázat ... “

Jakmile váš iPhone použije správu výkonu, můžete ji vypnout pouze klepnutím na ikonu Zakázat tlačítko ve zprávě.

Váš iPhone však automaticky znovu zapne správu výkonu, pokud dojde k neočekávanému vypnutí nebo k jiné události, kdy baterie vašeho iPhone není schopna poskytnout potřebný špičkový výkon.

Vidíte banner důležitých zpráv o baterii?

Pokud nevidíte statistiky o kapacitě baterie a špičkovém výkonu vašeho iPhone, ale místo toho vidíte proužek, že je zde důležitá zpráva o baterii, pak je problém s baterií vašeho iPhone. Tato zpráva pravděpodobně naznačuje, že je třeba vyměnit baterii.

Může se zobrazit jedna z těchto zpráv:

 1. Zdraví vaší baterie je výrazně zhoršeno
 2. Nelze ověřit, že tento iPhone má originální baterii Apple
 3. Tento iPhone nedokáže určit stav baterie

U všech těchto scénářů musíte vzít svůj iPhone do Apple nebo do autorizovaného opravny Apple pro kontrolu a nejpravděpodobnější výměnu za originální baterii Apple nebo Apple.

Dobrou zprávou je, že žádná z těchto zpráv nenaznačuje žádné bezpečnostní problémy. Stále můžete používat svůj iPhone a tuto baterii.

Ale pravděpodobně narazíte na problémy s výkonem. Proto doporučujeme vyměnit baterii! Nová náhradní baterie by měla zlepšit celkový výkon vašeho iPhone.

Jak zkontrolovat stav baterie vašeho iPhone pomocí podpory Apple, krok za krokem

 • Pomocí Safari na vašem iPhone otevřete tento odkaz podpory Apple
 • Jakmile se stránka načte, klikněte na iPhone a poté na Baterie, Napájení a Nabíjení
 • Klikněte na Otázky a řešení problémů s baterií
 • Klikněte na chat
 • Zadejte své číslo IMEI. Toto číslo spolu se sériovým číslem atd. Najdete klepnutím na Nastavení> Obecné> O aplikaci
 • Zadejte své jméno a e-mail
 • Počkejte několik minut, než se zobrazí podpora chatu. Na obrazovce se zobrazí doba čekání na chat. Můžete také zvolit volání pomocí iPhonu.
 • Zeptejte se na své dotazy a nechte je spustit diagnostiku
 • Není vyžadována žádná třetí strana!

K získání těchto informací nepotřebujete aplikaci třetí strany. Podpora Apple vás provede informacemi o stavu baterie a poradí vám, jestli váš iPhone v budoucnu potřebuje novou baterii.

Jak vyměnit baterii vašeho iPhone

Pokud zjistíte, že potřebujete (nebo chcete) vyměnit baterii svého iPhone, nejprve zjistěte, zda se na vaši baterii vztahuje záruka Apple Care pro váš iPhone. Pokud se na váš iPhone vztahuje AppleCare + nebo spotřebitelské právo vaší země, Apple baterii vymění bez poplatku.

Pomocí kontroly záruky společnosti Apple zjistěte, zda máte AppleCare +, zadáním sériového čísla vašeho iPhone. Vyhledejte své sériové číslo v části Nastavení> Obecné> O produktu, na původním obalu, vyryté na zadní straně některých modelů nebo vyryté na přihrádce na SIM kartu u některých modelů. Sériové číslo zařízení můžete vyhledat také pomocí aplikace Finder nebo iTunes.

Kolik stojí výměna baterie pro iPhone?

Pokud se na váš iPhone nevztahuje AppleCare + nebo místní zákony, výměna baterie vašeho iPhone stojí mezi 49–69 USD plus poplatek za dopravu (je-li relevantní) kolem 7 USD.

Jakýmkoli poplatkům za přepravu se můžete vyhnout nastavením schůzky v obchodě Apple Store nebo na jednom z certifikovaných servisních míst společnosti Apple ve vaší zemi / oblasti.

Získání služby baterie společnosti Apple

Pokud váš iPhone potřebuje výměnu baterie, obraťte se na tým podpory baterií společnosti Apple ohledně možností výměny baterie. Mezi tyto možnosti patří odeslání k opravě, přijetí servisního hovoru, nastavení schůzek v obchodech Apple a autorizovaných opravnách Apple, chatování s podporou Apple nebo čas na telefonické hovory s podporou Apple.

Byli venku!

Doufáme, že jste tyto informace našli včas a užitečné. Pamatujte, že lidé podpory Apple jsou také lidé a v tuto chvíli mohou čelit velkému množství hovorů a dotazů na chat.

Jelikož Apple bude poskytovat službu výměny baterií od ledna za 29 $, možná budete chtít počkat na výměnu baterie, na rozdíl od nákupu sady třetí strany od společnosti e-bay nebo Amazon. Stále čekáme na informace o náhradě, jako je záruka, dostupnost a další podrobnosti.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found