Jak nastavit a používat iTunes Match [PRŮVODCE]

iTunes Match, který je v USA aktivní od listopadu 2011 a později v mnoha dalších zemích, je dokonalým rozšířením a kombinací služeb Apple: iTunes jako knihovna a iCloud jako služba úložiště. Tato (placená) služba dává účastníkovi za relativně malou částku mnoho výhod.

Co je iTunes Match?

iTunes Match je nedílnou součástí populárního iTunes (pro Mac i PC). V zásadě můžete svou kompletní hudební knihovnu a seznamy skladeb uložit do cloudu a používat je ve všech iDevices, kteří jsou přihlášeni ke stejnému účtu.

Po registraci iTunes Match prohledá vaši knihovnu a porovná vaše skladby s 20 miliony katalogů skladeb společnosti Apple. Takto nemusíte nahrávat vše, co máte. Do cloudu se nahrají pouze skladby bez shody, aby byly k dispozici pro vaše další iDevices prostřednictvím iCloud.

Velkou výhodou tohoto přístupu je skutečnost, že soubory AAC bez DRM s rychlostí 256 kb / s nahradí všechny odpovídající skladby bez ohledu na kvalitu.

Jedná se o placenou službu, ale se všemi výhodami je 24,99 $ ročně výhodná.

1. Přihlaste se k odběru iTunes Match

Za prvé: službu lze použít, pouze pokud máte iTunes 10.5.1 nebo novější. Pokud je vaše verze starší, je čas provést nějaké aktualizace!

V iTunes přejděte do nabídky obchodu na horní straně a klikněte na „zapněte iTunes Match“. Okno iTunes se automaticky otevře jako níže. Klikněte na modré tlačítko „Přihlaste se k odběru za 24,99 $ ročně “, potvrďte zadáním svého Apple-ID a hesla. Poté klikněte „Přidat tento počítač“.

Nyní si můžete vzít pár hrnků kávy, zatímco iTunes Match za vás udělá veškerou tvrdou práci!

2. Tři kroky: Skenovat, porovnat a nahrát

iTunes Match nyní provede tři kroky / Nejprve shromáždí všechny informace o vaší knihovně a nahraje je do cloudu. Poté se iTunes pokusí porovnat všechny vaše skladby s více než 20 miliony skladeb v iTunes Store. Jako poslední krok iTunes načte všechny skladby, které se neshodovaly s jednou ze skladeb v databázi Apple. V závislosti na velikosti vaší knihovny a počtu neodpovídajících skladeb je to časově nejnáročnější část procesu. Buďte trpěliví, prosím ...

3. Stav iCloudu

Nyní je tříkrokový proces hotový, věci jsou nyní zajímavé. Chcete-li zobrazit stav skladeb v cloudu, musíte v iTunes zapnout příslušný stavový řádek. V levém sloupci vyberte svou hudební knihovnu, přejděte do nabídky „Pohled„A klikněte na„Zobrazit možnosti. Zobrazí se okno, kde můžete vybrat „Stav iCloudu ve druhém sloupci. Poté můžete okno zavřít.

Zpět v iTunes uvidíte nový sloupec s malými mraky vysvětlující vše o stavu dané stopy. Nahoře uvidíte praktický graf, který jsem vzal z webu společnosti Apple. To vám dá jemné vysvětlení různých stavových mraků.

4. Stáhněte si odpovídající stopy v kvalitě AAC bez DRM 256 kb / s

Nyní je vše uspořádáno v cloudu, hudbu můžete znovu přehrávat. Při přehrávání stopy si všimnete, že neproudí streamování. Když přehráváte skladbu, skladba se stahuje do vašeho zařízení a přehrává se současně. Podle mého názoru nevýhoda, ale na druhou stranu to v budoucnu ušetří šířku pásma pro vaše nejoblíbenější skladby.

Chcete-li stáhnout všechny shodné stopy z cloudu ve vysoké kvalitě AAC, musíte udělat několik kroků:

a) Vytvořte inteligentní seznam skladeb, jak je znázorněno na tomto obrázku.

Po dokončení vám iTunes nabídnou seznam shodných skladeb, které lze stáhnout.

b) Vyberte stopu v novém Smartlistu jako zkoušku, podržte klávesu Option a stiskněte Odstranit. iTunes požádají o potvrzení. Klikněte na „Smazat položku “ a pak 'Přesunout do koše„, Která odebere stopu ze složky iTunes, ale ponechá ji dostupnou, pokud se něco pokazí. Soubor je nyní smazán, ale všechna kresba a metadata jsou stále v iTunes!

c) Vybraná stopa je i po odstranění stále ve vašem smartlistu. Jediným rozdílem je, že jedna z ikon cloudu se objevila ve sloupci iCloud. Klikněte na ikonu a stopa se stáhne z cloudu v požadovaném formátu AAC bez DRM 256 kb / s. V pohodě?

d) Pokud chcete, můžete to udělat se všemi stopami v inteligentním seznamu. Můžete to udělat jeden po druhém, v dávkách nebo celý seznam najednou. Je to na tobě.

Přidejte svůj iPhone, iPad nebo iPod Touch

Chcete-li přidat další zařízení, například iPhone: Přihlaste se do iTunes Store pomocí stejného Apple ID a hesla. Pak přejděte naNastavení', klikněte na 'Hudba“A otočte přepínačem „ITunes Match“ na. Je to tak jednoduché!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found