Jak pomocí trvalých oznámení iOS nikdy nezmeškáte upozornění

Oznámení o chytrých telefonech mají svým vlastním účelem připomínat nebo upozorňovat na něco zajímavého nebo nezbytného.

Ale protože ve výchozím nastavení trvají jen pár sekund, je příliš snadné skutečně vynechat oznámení v systému iOS - zejména pokud na svém iPhonu nebo iPadu děláte něco jiného.

Naštěstí je zde integrované nastavení, díky kterému budou upozornění na určité aplikace trvalé. Jinými slovy, zůstanou tam, dokud na ně neklepnete nebo je neodstraníte. Zde je návod.

Proč byste měli používat trvalá oznámení pro iOS?

Nejprve by vás mohlo zajímat, proč chcete nastavit upozornění tak, aby bylo trvalé. Vypadá to, že by bylo trochu otravné, když musíte každé oznámení ručně potáhnout.

Jde ale jen o to udělat určitý oznámení trvalá. Tímto způsobem můžete zjistit, k čemu oznámení slouží, a podle toho jednat - i když jej nezachytíte během první sekundy či dvou, kdy je aktivní.

Dobrou volbou jsou aplikace, které s vámi ostatní kontaktují. Nastavte si zprávy nebo Facebook Messenger na trvalý režim a budete mít šanci vidět, o čem je příchozí text.

Dalším nápadem je nastavit úkoly, připomenutí nebo aplikace kalendáře na trvalé, takže vám nikdy nechtěně neunikne připomenutí ani událost, protože jste nevyhledali dostatečně rychle.

PŘÍBUZNÝ:

  • Jak spravovat oznámení na Apple Watch
  • Chybí e-mailová oznámení na Apple Watch, jak opravit
  • Jak lépe spravovat své e-maily pomocí VIP oznámení

Až si oznámení přečtete, stačí jej odsunout. Snadné, zvláště pokud je to jen několik vybraných aplikací, které jsou nastaveny tak, aby trvale zobrazovaly oznámení.

Stisknutím tlačítka Domů (nebo pomocí gesta Domů), aktivací Siri, zamknutím zařízení nebo zavřením aplikace, kterou jste používali, také zmizí trvalá oznámení.

Jakmile s nimi komunikujete, také zmizí, což vám zbývá ještě pár sekund. V novějších verzích iOS stačí přejet prstem dolů nebo 3D Touch a odpovědět v oznámení.

Na druhém konci spektra pravděpodobně nedoporučujeme používat trvalá oznámení pro weby sociálních médií, nákupní platformy nebo jiné aplikace, které vám zasílají frivolní nebo častá upozornění.

Na konci dne je ale na vás, které konkrétní aplikace, pro které používáte trvalá oznámení, jsou na vás. Je jen užitečné vědět, že je to volba.

Jak zajistit, aby oznámení byla trvalá

Jakmile se rozhodnete, ze kterých aplikací chcete dostávat trvalá oznámení, postupujte takto:

  • Otevřete aplikaci Nastavení.
  • Klepněte na Oznámení.
  • Přejděte dolů a najděte aplikaci, kterou chcete nastavit jako trvalou. Klepněte na aplikaci.
  • Než budete pokračovat, měli byste se ujistit, že je zapnuto Povolit oznámení.
  • Pod nadpisem Upozornění klepněte na Styl banneru.
  • Potom vyberte Trvalý.

(V iOS 11 je to trochu jiný proces. Pod Zobrazit jako bannery, vyberte Trvalý.)

Mějte také na paměti, že aby fungovala trvalá upozornění, musíte mít aktivovaná upozornění na banner. Můžete také použít možnosti Uzamknout obrazovku a Centrum oznámení - ale bannery je nutné zaškrtnout.

Doufáme, že vám tento krátký článek pomohl! Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

Zde je krátké video, které vám poskytne několik nápadů, pokud vám neustále chybí oznámení, nenajdete žádné zvuky ani upozornění.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found