Při výměně obrazovky iPhone 8 od třetích stran buďte opatrní

Možná si vzpomenete na příběh z minulého roku s iPhone 7, který zanechal zařízení nepoužitelná. Stalo se to, když bylo třeba vyměnit obrazovku a uživatelé prošli třetí stranou. Zdá se, že problém je zpět u iPhone 8.

Objevilo se několik hlášení, že po výměně displeje již není dotyková obrazovka na iPhonu 8 použitelná. Tento problém se začal objevovat s vydáním iOS 11.3.

Problémy s dotykovou obrazovkou iPhone 8 a opravitelnost

Stejně jako je tomu u displejů na iPhonu 7, displej iPhonu 8 obsahuje speciální vlastní mikročip. Tato čipová sada se spáruje s displejem, aby bylo zajištěno, že 3D Touch funguje správně.

Když však displej na iPhonu 8 nahradí třetí strana, tyto mikročipy nebudou upgradovány. Když se obrazovka zapne, nebudete moci s dotykovou obrazovkou zařízení vůbec komunikovat.

Na světlé straně,Základní deska uvádí, že opravny třetích stran již tento problém vyřešily. Z nešťastné stránky to znamená, že vaše zařízení bude muset být znovu otevřeno, aby mohl být mikročip opraven.

IPhone 8 není jediným zařízením Apple, které trpí těmito částmi třetích stran. Majitelé iPhone X zjistili, že výměna snímače okolního světla nebo přední kamery způsobí, že Face ID bude k ničemu. To dává trochu větší smysl, protože je třeba brát v úvahu biometrickou bezpečnost.

Tento problém jsme také viděli, pokud jde o senzor TouchID. Ve skutečnosti je nemožné, aby to bylo nahrazeno třetí stranou, což znamená, že budete muset jít přímo do společnosti Apple.

Když se vlastníci iPhone 7 v loňském roce setkali s tímto problémem, společnost Apple okamžitě vydala aktualizaci, která tento problém vyřeší. Bohužel neexistuje způsob, jak skutečně říci, zda Apple udělá totéž pro majitele iPhone 8.

Pokud jste se s tímto problémem setkali u iPhonu 8, musíte navštívit autorizovanou opravnu nebo jít přímo do společnosti Apple. Samozřejmě existuje šance, že vám vyjdou nějaké peníze, ale je to lepší než mít poměrně drahou váhu.

Dejte nám vědět, pokud jste narazili na tyto problémy, nebo pokud jste viděli opravu v beta verzi iOS 11.4. Do té doby budeme mít jistotu, že budeme držet uši při zemi a podáme zprávu, pokud bude k dispozici aktualizace od Apple.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found