Jak používat novou aplikaci Připomenutí k nahrazení dalších správců úloh - Kompletní průvodce

Společnost Apple již léta zpřístupňuje své vlastní aplikace, které vám pomohou vyřešit některé z vašich každodenních problémů. Patří sem aplikace jako Kalendář, Hodiny, Knihy, Pošta a dokonce Připomenutí.

Až do iOS 13 se však připomenutí zdálo být roky zapomenutým, protože nebyly přidány žádné hlavní funkce. S iOS 13 se to všechno změnilo a Připomenutí se změnilo v konkurenta, jako je Todoist, Things nebo dokonce OmniFocus.

Co je nového v Připomenutí v systému iOS 13?

Aplikace byla v zásadě od základu přepsána pro iOS 13 a nakonec bylo přidáno mnoho požadovaných funkcí. Apple navíc přidal několik dalších funkcí, které obecně usnadňují život a které jinde nenajdete.

Chcete-li rychle shrnout největší přírůstky, je zde rychlý rozpis:

 • Skupiny / seznamy - Nyní můžete uspořádat různé úkoly do seznamů a poté je přidat do různých skupin. Tyto skupiny a seznamy lze přizpůsobit různými barvami a ikonami.
 • Analýza přirozeného jazyka - Zadáním příkazu „Připomeň mi kontrolovat finance každý den“ nastavíte denní opakující se úkol Zkontrolovat finance. To vám umožňuje v podstatě psát, jak byste postupovali, kdybyste žádali někoho jiného, ​​aby provedl tyto úkoly.
 • Integrace zpráv - Když vytváříte připomenutí, nové nastavení vám poskytne připomenutí, abyste něco upozornili, když chatujete s někým jiným ve Zprávách.

Tento seznam nepočítá s generální opravou provedenou redesignem. Namísto různých „karet“ naskládaných na sebe pro vaše seznamy získáte mnohem hezčí rozhraní pro interakci s vašimi různými úkoly.

Sledujte vše pomocí inteligentních seznamů

Pokud toto je vaše první kolo s připomenutím, budete chtít nechat zadávat a zadávat své úkoly. Jakmile to uděláte a nastavíte pro ně termíny nebo připomenutí, můžete využít Smart Listy.

Při otevírání Připomenutí se zobrazí v horní části všeho ostatního a jsou následující:

 • Všechno
 • Dnes
 • Naplánováno
 • Označeno

Jak by se dalo očekávat, inteligentní seznam „Vše“ zobrazuje všechny vaše úkoly, které jsou zadány do Připomenutí. Dnes vám poskytne rychlý přehled o tom, co je třeba stihnout do konce dne.

Naplánováno zobrazí všechny vaše úkoly nebo připomenutí, která mají termín splatnosti, spolu s časem jejich splatnosti. Nakonec je označena možnost, která je k dispozici, pokud chcete k úkolu přidat další úroveň naléhavosti. Tyto úkoly se zobrazí pod inteligentním seznamem příznaků.

Tyto seznamy se generují automaticky a jejich cílem je usnadnit vám život. Zdá se však, že pro tuto dobu nemůžete vytvořit svůj vlastní inteligentní seznam na základě konkrétních parametrů. Ale v iOS 14 a novějších věcech na to vždy existuje naděje.

Seskupte své seznamy dohromady

Seznam úkolů v Připomenutí není nic nového, ale v systému iOS 13 existují nové změny. Nyní můžete vytvářet Skupiny seznamů, což je zvláště užitečné, pokud máte více „pracovních prostorů“, které chcete vytvořit.

Základním příkladem je seznam úkolů v domácnosti a další seznam účtů. Mohlo by to vytvořit skupinu jednoduše označenou jako „Domů“. Pak byste mohli mít sadu seznamů, které obsahují různé úkoly pro vaši práci nebo jiný aspekt vašeho života, které by byly pojmenovány jinak než „Práce“ nebo „Jiné“.

Přizpůsobte a přizpůsobte své různé seznamy

V souvislosti s tématem Seznamy společnost Apple usnadnila organizaci život, pokud jde o tyto seznamy. Každý seznam můžete skutečně přizpůsobit tak, aby odpovídal tomu, z čeho se seznam skládá.

Na výběr je 60 různých ikon, mezi kterými můžete přepínat 12 různých barev. Je naprosto úžasné změnit barvu a ikonu na něco jiného, ​​což pomáhá konkrétnímu seznamu vyniknout v davu.

Chcete-li přizpůsobit již vytvořený seznam, postupujte takto:

 1. Otevřete aplikaci Připomenutí
 2. Vyberte seznam, který chcete upravit
 3. Klepněte na tlačítko „…“ v pravém horním rohu
 4. Klepněte naJméno a vzhled
 5. Proveďte výběr
 6. Klepněte naHotovo v pravém horním rohu

Jakmile svůj seznam upravíte, zobrazí se v dolní částiMoje seznamy s novou ikonou a názvem. Doufáme, že do aplikace přidáte nějaké přizpůsobení a zároveň necháte některé seznamy vyniknout více než ostatní.

Dílčí úkoly ještě více usnadňují život

Všechno je v pořádku a bláznivé, pokud si chcete připomenout, že si máte zabalit na nadcházející výlet. Ale nemusíte nutně chtít vytvořit seznam s názvem „Pack“ se spoustou dalších úkolů.

Místo toho s iOS 13 nyní můžete přidávat dílčí úkoly k primárnímu úkolu. Díky tomu bude vaše balení nebo seznam potravin mnohem snadněji spravovatelný, protože můžete rozbalit primární úkol a zobrazit vše, co potřebujete.

Postup přidání dílčího úkolu:

 1. Otevřete aplikaci Připomenutí
 2. Vyberte seznam, do kterého chcete přidat primární úkol
 3. Vytvořte primární úkol
 4. Klepněte na tlačítko „I“ na pravé straně
 5. Přejděte dolů a vyberteDílčí úkoly
 6. Typ pryč

Organizace je u systému pro správu úkolů klíčová a schopnost přidávat dílčí úkoly je velmi pohodlná. Pouhým přidáním dílčích úkolů odstraníte pro mnoho lidí nutnost používat další todo aplikaci.

Připojte k úkolům webové odkazy nebo obrázky

Nyní, když víte o dílčích úkolech, pojďme si promluvit o tom, co můžete ke kterýmkoli ze svých úkolů přidat v Připomenutí. Dříve jste se pokusili zkopírovat a vložit odkaz a ten by byl vložen jako prostý text. To už neplatí!

S touto aktualizací máte ve skutečnosti možnost přidat ke svým připomenutím bohaté webové odkazy nebo jiné přílohy. Řekněme tedy, že chcete vyzkoušet nový recept na Den díkůvzdání a už máte připomenutí. Pomocí Připomenutí můžete zkopírovat adresu URL a přidat ji k této konkrétní položce úkolu a po připojení se zobrazí náhled webu.

 1. Otevřete aplikaci Připomenutí
 2. Klepněte na úkol, který chcete přidat
 3. Vložte dříve zkopírovanou adresu URL podURL
 4. Klepněte naHotovo

Na chvíli držíme recept na večeři díkůvzdání. Pokud vám váš přítel pošle obrázek ručně napsaného receptu, můžete jej také přidat ke konkrétnímu úkolu. Možnost přidávat přílohy k úkolům vám poskytne komplexní kontaktní místo pro vše, co pro svůj seznam úkolů potřebujete.

Využijte rychlý panel nástrojů

S kapotou Reminders je pod kapotou mnohem více energie a toho, co můžete dělat. Zkusme něco opravdu rychlého. Otevřete aplikaci na svém iPhonu nebo iPadu a začněte psát úkol.

Jakmile začnete psát, zobrazí se nový panel rychlých nástrojů s několika různými možnostmi pro daný úkol. Na panelu nástrojů vidíte toto:

 • Čas - Tlačítko zcela vpravo, které vypadá jako hodiny, vám umožní nastavit časovanou připomenutí. K dispozici jsou možnosti Dnes, Zítra, Tento víkend nebo Vlastní. Možnost Vlastní otevírá další panel Podrobnosti s mnoha dalšími možnostmi výběru.
 • Umístění Jak by se dalo očekávat, ikona GPS vám nabízí možnosti pro nastavení připomenutí při příjezdu nebo opuštění místa. Výchozí výběr jePříjezd domůNasedání do auta, aZvyk. Stejně jako u Time můžete přidat konkrétní adresu nebo vyhledat místo.
 • Vlajka  Pokud máte úkol, který prostě nemůžete nechat spadnout na okraj cesty, pravděpodobně k němu budete chtít přidat příznak. To mu dá na vašem seznamu vyšší prioritu než jiným úkolům, takže je méně snadné na něj zapomenout.
 • Příloha – Ikona fotoaparátu vám dává možnost přidat ke svému úkolu konkrétní přílohy. Pořídíte fotografii, přidáte ji z aplikace Fotografie nebo naskenujete dokument přímo z aplikace Připomenutí.

Všechny tyto nástroje jsou navrženy tak, aby vám pomohly rozšířit, co můžete dělat se svými úkoly, a zároveň vám trochu usnadnily život. Navíc získáte mnoho ovládacích prvků, které budete potřebovat, aby bylo postaráno o váš každodenní seznam úkolů.

Přidejte připomenutí z jiných aplikací

Pokud nepoužíváte služby jako Pocket nebo Instapaper, může být tato další možnost velmi užitečná. Pokud procházíte web a narazíte na zajímavý, ale upřímný článek, který si chcete přečíst později, můžete jej přidat do Připomenutí.

Místo toho, abyste museli kopírovat a vložit adresu URL a poté otevřít aplikaci, vytvořit nový úkol a stisknout tlačítko Uložit, je nyní proces mnohem jednodušší. Nyní stačí stisknoutPodíl dole, přejděte na Připomenutí a klepněte na ikonu.

Tím se automaticky vytvoří nový úkol, přičemž název článku se stane názvem úkolu. Bude přidán bohatý webový odkaz a bude prázdný blok, do kterého můžete napsat něco, co by mělo být spolu s úkolem.

Poté můžete zasáhnoutDetaily v dolní části přidat připomenutí na den, nahlásit jej nebo změnit seznam / prioritu. Můžete dokonce nastavit, aby vám připomínalo, když zasíláte zprávy konkrétnímu kontaktu.

Nechte si připomenout, když někomu píšete

Když už mluvíme o zasílání zpráv konkrétním kontaktům, právě tam vstupuje do hry jedna z největších vlastností této iterace. Apple pracoval na svém kouzlu a umožnil zobrazení připomenutí úkolu při zasílání zpráv konkrétní osobě.

Abyste to mohli udělat, musíte se ujistit, že jsou přidáni do vašeho seznamu kontaktů. Pokud je to hotové, postupujte takto:

 1. Otevřete aplikaci Připomenutí
 2. Vytvořte nové připomenutí
 3. Po přidání klepněte na ikonu „I“ vpravo
 4. Přejděte dolů a přepínejtePřipomeňte mi při zasílání zpráv
 5. VybratVyberte osobu

Odtud můžete procházet a vybrat kontakt, kterému chcete připomenout při zasílání zpráv. Jakmile přijde čas, objeví se bublina s oznámením, která vám umožní mluvit s nimi o všem, co vaše připomenutí říká.

Napište, jako byste mluvili

Velkou výhodou pro mnoho správců úloh je nyní schopnost psát, jako byste právě mluvili. Toto se nazývá analýza přirozeného jazyka, což znamená, že pokud napíšete „připomeň mi, abych si zítra vzal psa ven“, automaticky se vyplní následující informace:

 • Vytvořený úkol s názvem „Vezměte psa ven“
 • Termín bude „Zítra“
 • Čas připomenutí bude nastaven na 8:00

Poté zítra v 8:00 zazní oznámení, které vám připomene, abyste psa vyřadili. To je v některých aplikacích, jako je Todoist, k dispozici už nějakou dobu, ale s připomenutím v iOS 13 získáte výhodu výzkumu Apple pomocí Siri.

Závěr

Připomenutí nahradil všechny ostatní manažery úkolů v systému iOS 13, kromě aplikace pro Mac, kromě sebe. S aplikací Připomenutí je příliš mnoho chyb, z nichž jedna náhodně vymazala všechny mé úkoly.

Aplikace však funguje naprosto dokonale na mém iPadu i iPhonu se systémem iOS 13. Dejte nám vědět, pokud jste to brali na otočku a co vás přimělo změnit se oproti tomu, co jste používali dříve.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found