Začínáme používat vlastní písma v iOS 13 a iPadOS

Apple v systémech iOS 13 a iPadOS představil možnost technicky používat vlastní písma v celém systému. Ale i když používáte nejnovější software, možná jste ho neviděli.

Je to proto, že schopnost vlastního písma má několik omezení - přinejmenším v současné době - ​​a že doposud to byla vlastně docela tichá funkce. Nedávno však došlo k aktualizaci aplikace od jiného výrobce, která by mohla poskytnout dobrou příležitost vyzkoušet si vlastní písma na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch.

Příbuzný:

  Vlastní písma v iOS 13 a iPadOS

  Apple představil možnost instalovat a používat vlastní písma v celém systému v iOS 13 a iPadOS.

  Tato funkce je velmi jednoduchá: můžete nainstalovat a používat vlastní písma v iOS 13 a iPadOS. Tato písma fungují v celém systému - i když možná ne takovým způsobem, jaký byste očekávali.

  Ačkoli byla tato funkce oznámena jako součást iPadOS, pravděpodobně jako způsob, jak udělat systém více jako počítač, je také plně k dispozici pro iPhone jako součást iOS 13.

  Pokud jde o to, Apple říká, že uživatelé mohou snadno najít vlastní aplikace v App Store a nainstalovat je do svého systému. Odtud mohou spravovat vlastní aplikace v Nastavení - a používat je ve svých „oblíbených aplikacích“.

  Apple má ve svých mobilních operačních systémech tendenci být docela restriktivní, takže schopnost používat vlastní písma je pro mnoho uživatelů vítanou změnou.

  Zatímco Apple tuto funkci oznámil již v červnu, ve skutečnosti se jednalo o relativně tichý přírůstek bez velkých fanfár. To je až do tohoto týdne, kdy výrobce aplikací třetích stran představil nový způsob, jak toho využít.

  Omezení schopnosti

  Zatímco Apple nazývá vlastní písma celosystémovou funkcí, ve skutečnosti nebudete moci změnit systémové nebo uživatelské rozhraní. To pravděpodobně zůstane v dohledné budoucnosti v San Francisku.

  Existují také některé aspekty týkající se kompatibility. Vedle možnosti uživatelů instalovat písma představila společnost Apple nové API, které vývojářům aplikací třetích stran umožní přidat podporu této funkce do svých vlastních aplikací.

  V době psaní tohoto článku není dostupnost aplikací podporujících vlastní písma příliš široká. To se ale v budoucnu pravděpodobně změní.

  Za zmínku stojí také to, že Apple může každého překvapit a umožnit uživatelům využívat vlastní písma napříč jinými nastaveními systému. I když přesně neočekáváme, že budeme moci v blízké budoucnosti nahradit San Francisco jiným písmem, existuje spousta dalších způsobů, jak mohou uživatelé skutečně využívat vlastní písma.

  Vlastní písma Adobe Creative Cloud pro iPad

  Nevíte, kde získat vlastní písma pro iOS? Vyzkoušejte Adobe Creative Cloud. K dispozici je 1 300 písem pro všechny uživatele - a více než 17 000 pro předplatitele služby Creative Cloud.

  Když už mluvíme o vývojářích třetích stran, společnost Adobe nedávno vydala novou aktualizaci své aplikace Creative Cloud, která uživatelům umožňuje vážně využívat nové funkce vlastního písma.

  Konkrétně aplikace Creative Cloud nyní umožňuje uživatelům instalovat písma z databáze Adobe Font do svých iPhonů nebo iPadů. To je velký problém, když vezmete v úvahu, kolik písem existuje.

  V Adobe Fonts je více než 17 000 písem, ale jak můžete očekávat, pro přístup k nim budete potřebovat předplatné Creative Cloud.

  Ale nenechte se zklamat. Společnost Adobe skutečně zpřístupnila 1300 těchto písem všem uživatelům iOS 13 nebo iPadOS.

  Samotná aplikace Creative Cloud je také vysoce doporučena každému uživateli služby Creative Cloud, protože nabízí snadnou organizaci projektů prostřednictvím cloudového úložiště Adobe. Ale i když tomu tak není, stále stojí za stažení pouze pro písma zdarma.

  Jiné možnosti

  Zatímco aktualizace aplikace Adobe Creative Cloud získala určitou pozornost médií, ve skutečnosti existují některé další aplikace třetích stran, které vám umožňují instalovat vlastní písma.

  Nemluvíme o chatrných řešeních. Jedná se o aplikace, které jsou plně kompatibilní s API vlastního písma společnosti Apple.

  Pro účely tohoto článku použijeme Creative Cloud. Pokud jste ale designér, typ nerd nebo někdo, kdo chce používat pouze vlastní písma, doporučujeme vám zkontrolovat další aplikace, jako je Font Diner.

  Používání vlastních písem v iOS 13 a iPadOS

  Nyní, když jste se dobře orientovali ve schopnostech a omezeních funkce vlastního písma, zde je návod, jak ve skutečnosti postupovat při instalaci a používání vlastních písem na vašem iPhone nebo iPadu.

  Instalace a správa vlastních písem

  Příkladem je Adobe Creative Cloud, instalace písem je ve skutečnosti velmi jednoduchá.

  Jak již bylo zmíněno dříve, pro účely tohoto článku použijeme Adobe Creative Cloud. Je to kvůli pověsti společnosti Adobe a kvalitě dostupných písem.

  Mějte na paměti, že pro přístup k 1300 bezplatným písmům budete muset vytvořit účet Adobe. Abyste je však mohli získat, nemusíte za nic jiného platit. Předplatné Creative Cloud je vyžadováno, pouze pokud chcete úplný katalog 17 000.

  • Stáhněte si aplikaci Adobe Creative Cloud z App Store do svého iPhonu nebo iPadu.
  • Přihlaste se nebo si vytvořte bezplatný účet Adobe.
  • Klepnutím na tlačítko Fonty ve spodní liště nabídky otevřete kartu Fonty.
  • Odtud můžete procházet úplný seznam dostupných písem (bezplatných i placených).
  • Chcete-li nainstalovat písmo, jednoduše klepněte na Instalovat písma.
  • Potvrďte dialogové okno iOS klepnutím na Instalovat.

  V aplikaci Adobe Creative Cloud můžete také klepnout na kartu Instalovaná písma a procházet písma, která jste dříve stáhli.

  Vlastní písma můžete spravovat v cloudové aplikaci Adobe Creative i v nativní aplikaci Nastavení.

  Můžete také spravovat písma a mazat je, pokud chcete - v Nastavení -> Obecné -> Fonty.

  Kde můžete použít vlastní písma

  Od této chvíle můžete používat vlastní písma v určitých nativních aplikacích Apple a iWork, jako jsou Stránky a Keynote.

  S vlastními písmy v iOS 13 a iPadOS je to tak: aktuálně je na mnoha místech nemůžete. Ale to se pravděpodobně postupem času změní.

  I když by aplikace jako Notes nebo Mail měly být technicky kompatibilní s vlastními písmy, v nejnovější verzi iPadOS nebo iOS 13 se aktuálně nevyplňují.

  To je pravděpodobně chyba nebo přehlédnutí ze strany Apple. Jen vězte, že společnost pravděpodobně v průběhu času zavede širší podporu pro vlastní písma napříč svými vlastními nativními aplikacemi. Totéž pravděpodobně provedou i vývojáři třetích stran, zejména ti v oblasti designu.

  Dobrým způsobem, jak je vyzkoušet, je zatím používat je s vlastními aplikacemi Apple iWork. To zahrnuje stránky, klíčové poznámky a čísla.

  Zde je příklad.

  • Stáhněte si aplikaci iWork, jako jsou Stránky nebo Keynote, pokud jste tak dosud neučinili.
  • Vytvořte nový dokument.
  • Klepněte na ikonu Paintbrush na horním panelu nabídek.
  • Klepněte na uvedený typ písma v záhlaví písma.
  • Přejděte dolů a vyhledejte písmo, které jste stáhli a nainstalovali.

  Používáte na iPadu vlastní písma? Na jaké problémy narazíte při používání vlastních písem? Jak může Apple vylepšit funkci vlastních písem pro uživatele?

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found