Jak zrychlit pomalé Wi-Fi na vašem MacBooku

macOS Catalina je nabitý mnoha novými funkcemi a novými aplikacemi, ale je také jedním z nejproblematičtějších vydání pro MacBooky i pro stolní počítače Mac. Jedním z problémů, které zřejmě trápí některé uživatele, je nízká rychlost Wi-Fi na vašem MacBooku.

Naštěstí existuje několik různých způsobů, jak ve svém MacBooku obnovit rychlost Wi-Fi zpět na normální úroveň. Ty sahají od spuštění základní diagnostiky až po úplné restartování routeru.

Zrychlete pomalé Wi-Fi na svém MacBooku

Pokud neustále běžíte na pomalou rychlost wi-fi, máte štěstí, protože existuje několik způsobů, jak věci znovu spustit. Ty sahají od změny vašich předvoleb sítě až po jednoduché uzavření některých nepoužívaných aplikací.

Otestujte si své rychlosti internetu

První věcí, kterou chcete udělat, je dvakrát zkontrolovat rychlost internetu na různých zařízeních. To zahrnuje váš „pomalý“ MacBook spolu s dalšími zařízeními, která můžete mít po ruce, například iPhone.

Existuje několik různých webů a aplikací, které můžete použít ke kontrole rychlosti. Snad jednou z nejpopulárnějších možností je Speedtest.net, který vám poskytne různé informace o síti, ke které jste připojeni.

Další možností je fast.com, což je jen rychlý a snadný způsob, jak zkontrolovat rychlost bez hromady chmýří. A nakonec můžete jednoduše provést vyhledávání „rychlosti“ na google.

Zkontrolujte nastavení sítě

Pokud jste diagnostikovali, že na vašem Macu existuje problém s rychlostí Wi-Fi, existuje vestavěná metoda, jak se pokusit vše opravit. Nastavení sítě můžete zkontrolovat takto:

 1. zmáčkni Command + mezerník kláves na klávesnici otevřete Spotlight
 2. Zadejte „Bezdrátová diagnostika
 3. Stiskněte Enter
 4. Postupujte podle pokynů

To nebude fungovat pokaždé, ale spuštění této diagnostiky pomůže a opraví některé potenciální problémy. Pokud se diagnostika vrátí a řekne, že se nic nestalo, budete chtít s možnými opravami pokračovat.

Restartujte router

Dalším zřejmým krokem, pokud narazíte na problémy, je jednoduše restartovat router. Většinou to můžete udělat tak, že jej odpojíte od zdi a po asi 30 sekundách jej znovu zapojíte. Na zadní straně routeru může být také tlačítko pro restart, které můžete stisknout.

Restartujte směrovač

Doporučujeme nahlédnout do uživatelské příručky routeru, abyste našli nejlepší způsob, jak jej restartovat. Jakmile směrovač dokončí restartování a internet se znovu připojí k počítači Mac, můžete znovu otestovat rychlosti.

Zavřete nepoužívané aplikace a karty prohlížeče

Nejjednodušší způsob, jak se pokusit vrátit Wi-Fi zpět do normálu, je zavřít všechny nepoužívané aplikace nebo karty prohlížeče. Na pozadí může fungovat něco, co sníží vaše datové rychlosti, na co jste možná zapomněli.

To pravděpodobně nebude fungovat pro každého, ale je lepší to zkusit, než pokračovat v potížích s nízkou rychlostí Wi-Fi.

Místo Wi-Fi použijte Ethernet

Pokud jste vyčerpali všechny ostatní možnosti, možná budete chtít přejít na používání ethernetového připojení, kdykoli je to možné. Pokud vlastníte Macbook, budete se chtít ujistit, že máte ten správný ethernetový USB-C klíč, abyste zůstali připojeni.

Pro některé to nemusí být nejlepší volba, zvláště pokud nejste doma. Přinejmenším však budete moci dokončit svou práci nebo streamovat nějaký Disney + bez jakéhokoli škytání.

Zkontrolujte, zda váš přístup k internetu není blokován

V některých případech jste na svůj Mac mohli omylem nainstalovat nějaký malware, který způsobuje problémy. Jmenovitě existuje nějaký malware, který koluje a nastavuje proxy s kódovým označením SOCKS, které na krátkou dobu blokuje přístup k internetu.

Co je to SOCKS Proxy?

U některých možná ani nevíte, co je to proxy, natož k čemu se používá SOCKS Proxy. Ale v zásadě se jedná o nástroj, který se používá k rychlé změně vaší IP adresy a zároveň se používá k obejití potenciálních omezení.

Typicky je tento typ proxy používán aplikacemi VPN (Virtual Private Network), zejména pro obcházení geograficky blokovaného obsahu. Některé malware to však využijí k získání přístupu k vašim informacím.

Jak odebrat SOCKS Proxy z počítače Mac

Kroky pro odebrání SOCKS Proxy nejsou tak obtížné, jak si možná myslíte, stačí se dostat do aplikace System Preferences. Chcete-li odebrat SOCKS Proxy, musíte udělat následující.

 1. Otevřeno Systémové preference na počítači Mac
 2. Vybrat Síť
 3. Na bočním panelu vyberte připojenou síť
 4. Na pravé straně klikněte naPokročilý
 5. Z karet nahoře jsou hodiny zapnutyProxy
 6. Lokalizovat PONOŽKY Proxy a zrušte zaškrtnutí políčka
 7. Klepněte naOK

Pokud restartujete Mac a problémy se budou objevovat i nadále, budete chtít resetovat NVRAM a / nebo SMC (System Management Controller). Zde můžete resetovat SMC:

 1. Odpojte napájecí kabel od počítače Mac
 2. Stiskněte a podržte vypínač po dobu alespoň 15 sekund
 3. Připojte napájecí kabel zpět k počítači Mac

Pokud jde o NVRAM, je třeba podniknout ještě několik dalších kroků. Nejprve budete muset stisknout a podržet následující klávesy na klávesniciMožnost + CMD + P + R.. Zatímco držíte tyto klávesy, stiskněte jednou tlačítko napájení pro zapnutí počítače a držte tlačítko napájení, dokud se Mac nerestartujedvakrát.

Závěr

Může být docela nepříjemné vypořádat se s pomalejšími rychlostmi Wi-Fi, zvláště pokud se právě snažíte udělat nějakou práci nebo si odpočinout s Disney +. Existuje pouze několik způsobů, jak zajistit, aby Wi-Fi na vašem MacBooku fungovalo normálně.

Pokud jste narazili na podobné problémy, ale našli jste lepší nebo jiné řešení, dejte nám vědět v komentářích níže. Mezitím nám dejte vědět, jestli jste se zaregistrovali do Disney + a zda si plánujete předplatné ponechat i v budoucnu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found