Jak zjistit, zda posíláte iMessage nebo textovou zprávu (SMS)

S aplikací Zprávy můžete posílat okamžité zprávy (iMessages) zdarma přes Wi-Fi pomocí zařízení iOS nebo Mac. Můžete snadno odesílat zprávy včetně videí a fotografií komukoli na iPadu, iPhonu, iPodu touch nebo Macu s Mountain Lion zdarma. Mnoho poskytovatelů však účtuje poplatky za krátké textové zprávy (SMS nebo MMS), pokud používáte mobilní data.

Tento krátký průvodce vysvětluje, jak zjistit, zda používáte iMessage zdarma přes Wi-Fi nebo zda posíláte SMS prostřednictvím služby zasílání zpráv od operátora; mohou tedy platit sazby za zprávy od operátora.

Když jsou vaše textová bublina a tlačítko Odeslat namísto zelené namísto modré, budete vědět, že místo SMS používáte iMessage. Než něco zadáte, uvidíte slovo „iMessage“ slabými šedými písmeny v poli pro zadávání textu. Toto jsou bezplatné zprávy.

Pokud je vaše textová bublina a tlačítko Odeslat zelené, znamená to, že odesíláte SMS, a v závislosti na vašem datovém tarifu mohou být účtovány další poplatky. V poli pro zadávání textu uvidíte také slova „Textová zpráva“ označující, že se nejedná o iMessage.

Poznámky:

  • Pokud služba iMessage není k dispozici, mohou se zprávy odesílat jako SMS.
  • Pokud příjemce nemá nastavenou službu iMessage, budete posílat SMS zprávy pomocí mobilních dat.

Příbuzný:

  • iOS6: Zprávy (iMessage) nefungují, jak opravit
  • Jak připojit obrázky ke zprávám a e-mailům bez uložení obrázku: Kopírovat a vložit
  • Nastavení zpráv iMessage na vašem zařízení iOS

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found