Uzamčení vašeho Apple ID: Jednoduché tipy, jak zabránit hackerům a podvodníkům

Vaše Apple ID je jako klíč k pokladnici informací. Od obrázků a videí uložených na iCloudu až po přesné umístění vašeho iPhone je na platformách Apple uloženo mnoho citlivých dat.

Bohužel neexistuje úplně bezpečná online platforma. Pokud se ale obáváte úniku nebo hackerství vašich citlivých dat, můžete pro zabezpečení svého účtu Apple udělat několik věcí.

Použijte dobré heslo

Klíčem k silnému zabezpečení účtu je silné a jedinečné heslo.

Vaše heslo je první obrannou linií proti hackerům a podvodníkům. Je také pravděpodobně jedním z nejdůležitějších.

Z tohoto důvodu opravdu chcete používat silná hesla vytvořená podle nejnovějších osvědčených postupů. Zde je několik základních tipů na heslo.

 • Použijte silné heslo. Nepoužívejte „heslo“ ani „12345“. Je také chytré nepoužívat ve svém hesle nic o sobě - ​​například svoji profesi, jména svých domácích mazlíčků nebo adresu. Nejlepší heslo je náhodný a dlouhý řetězec více typů znaků.
 • Nepoužívejte hesla znovu. Může být lákavé použít jedno heslo pro všechny vaše důležité služby, ale není to dobrý nápad. I ta nejbezpečnější hesla mohou být při narušení dat prolomena nebo prozrazena. A pokud má hacker přístup k vašemu jednomu heslu, mohl by se přihlásit k jakémukoli z vašich účtů.
 • Zvažte správce hesel. Poslední dva osvědčené postupy nemusí být pro všechny z nás realistické - koneckonců, ne každý má vynikající paměť. Z tohoto důvodu důrazně doporučujeme, abyste k vytváření a ukládání silných a jedinečných hesel používali správce hesel.
 • Zbavte se bezpečnostních otázek. Dívčí jméno vaší matky, adresa, na které jste vyrostli, jméno vašeho prvního psa. Všechny tyto informace mohou být snadno dostupné online s trochou úsilí. Pokud je to možné, nepoužívejte bezpečnostní otázky ani se na ně nespoléhejte. Pokud musíte, chovejte se k nim jako k heslům a pro odpovědi použijte náhodné řetězce znaků. (Nezapomeňte si tyto odpovědi zapsat někam do bezpečí.)

Povolit dvoufaktorové ověřování

Opravdu byste měli používat dvoufaktorové ověřování, kdykoli můžete. K uzamčení vašeho účtu jde dlouhá cesta.

Dobré heslo chrání vaše Apple ID dlouhou cestou. Útočník však může ukrást nebo najít i ta nejlepší hesla, pokud byla prolomena při narušení dat. Z tohoto důvodu se ve vašem účtu důrazně doporučuje povolit dvoufaktorové ověřování.

Dvoufaktorové ověřování je bezpečnostní opatření, které vyžaduje další krok při přihlášení ke službám Apple na novém zařízení.

Obvykle to zahrnuje získání kódu na jednom z vašich důvěryhodných zařízení a zadání tohoto kódu do výzvy.

I když je to trochu dalšího úsilí a nepříjemností, je to velmi doporučeno. Bez fyzického přístupu k jednomu z vašich odemčených zařízení Apple nebude útočník schopen získat přístup k vašim účtům Apple.

Z tohoto pravidla samozřejmě existuje jedna výjimka. Apple ze zcela zjevných důvodů nevyžaduje při přihlášení do služby Najít iPhone ověření 2FA. Pokud ano, uživatelé, kteří ztratili svá primární zařízení, by měli smůlu.

Najít můj iPhone není ideální útočný vektor pro hackery, ale může to vést k tomu, že budou vaše zařízení vzdáleně uzamčena a zadržena za výkupné.

Vyvarujte se pokusů o phishing a phishing oštěpem

Toto je příklad falešné webové stránky, která má ukrást vaše přihlašovací údaje pro Apple. Obrázek přes Panda Security.

Pokud jde o kybernetickou bezpečnost, nejslabším článkem je vždy lidský prvek. Hacker nemusí vaše heslo hádat ani hrubou silou, pokud vás jen přiměje, abyste jej dobrovolně předali.

Myslíte si, že se to nemůže stát? Přemýšlejte znovu. Phishing je běžná taktika sociálního inženýrství, kterou hackeři používají k tomu, aby přiměli uživatele Apple, aby v podstatě doručili své přihlašovací údaje na stříbrném podnose.

  Pokusy o phishing obvykle přicházejí ve formě podvodných e-mailů nebo textových zpráv. Mohou vypadat jako od společnosti Apple se spoofingem telefonních čísel a chytrými e-maily, takže pro někoho může být těžké ověřit jejich pravost.

  Základní taktikou je říci, že účet iCloud byl „uzamčen“ nebo „prolomen“. Příjemce podvodného e-mailu bude poté vyzván, aby šel na nějaký odkaz, který jej znovu aktivuje nebo zabrání jeho uzavření. Útočníci obvykle dodávají e-mailům nebo textovým zprávám pocit naléhavosti.

  Ještě horší je, že tyto falešné přihlašovací stránky mohou někdy vypadat téměř totožně s legitimní přihlašovací stránkou Apple. Jakmile uživatel zadá přihlašovací údaje, může se hacker přihlásit do služby Najít můj iPhone a uzamknout účet uživatele, i když je povolena služba 2FA.

  Spear-phishing spoléhá na podobnou taktiku, ale je obvykle zaměřen na jednu osobu. Nedávno jsme provedli phishingové kampaně zaměřené na uživatele, kteří ztratili své iPhony.

  Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak snížit riziko phishingových a phishingových útoků. Stačí smazat e-maily. Apple neposílá nevyžádané texty ani e-maily uživatelům. Pokud neočekáváte e-mail od společnosti Apple, pravděpodobně žádný neobdržíte.

  Pokud dostanete e-mail, který si nejste jisti, doporučujeme jej smazat a kontaktovat společnost Apple přímo prostřednictvím ověřeného média.

  Buďte opatrní na veřejných místech

  Nezajištěná Wi-Fi je notoricky špatná pro vaše zabezpečení dat.

  Jedním z posledních základních kroků k uzamčení vašeho Apple ID je procvičování dobrých návyků v oblasti kybernetické bezpečnosti, když jste venku.

  Za prvé, zařízení Apple jsou obvykle docela zabezpečená. Nejlepší hackeři však vědí, že k vážnému poškození stačí pár minut fyzického přístupu.

  K dispozici je také nezajištěné veřejné Wi-Fi - něco, co je proslulé, pokud jde o data. Dobrým zvykem je nikdy se přihlašovat k něčemu citlivému, jako je finanční web nebo iCloud.com, když používáte veřejné Wi-Fi.

  Je to proto, že síťový provoz na nezabezpečené Wi-Fi není šifrován ani chráněn heslem, což znamená, že téměř každý může „čichat“ váš síťový provoz pomocí správných nástrojů.

  Se správným know-how může někdo ve stejné síti jako vy vidět uživatelská jména a hesla, která zadáváte a odesíláte na weby (i ty zabezpečené pomocí HTTPS).

  Pokud se k přihlášení ke svému Apple ID musíte přihlásit pomocí veřejné sítě, zkuste před tím použít virtuální privátní síť (VPN). I když většina z těchto možností není zdarma, šifrují váš síťový provoz - to znamená, že hackeři nemohou špehovat to, co děláte.

  Zvažte své další platformy

  Vaše bezpečnost je jen tak dobrá jako váš nejslabší článek. Zvažte své další online účty.

  Pro účely tohoto článku jsme se plně zaměřili na vlastní platformy Apple. Je to proto, že pro uživatele iPhone nebo Mac je Apple ID jedním z nejdůležitějších účtů, které můžete mít.

  Ale Apple ID není jediným vektorem útoku, který má hacker, pokud chce získat vaše data. Zvažte svůj e-mailový účet, řešení cloudového úložiště nebo stránky sociálních médií.

  Doporučujeme použít tyto základní kroky v oblasti kybernetické bezpečnosti na vaše další důležité online účty.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found