iPhone 5c bude ukončen v roce 2015

Ve zprávách z dalekého východu dnes tchajwanský technologický web EMS One uvádí, že Apple v roce 2015 ukončí výrobu takzvaného „nízkonákladového“ iPhonu 5c.

Ukončení výroby iPhone 5c?

Polykarbonátový a barevný iPhone 5c představila společnost Apple v září 2014 (přečtěte si náš příběh o spuštění), uprostřed spekulací, že Apple zavede levný model, který bude konkurovat levným zařízením Android, zejména na rozvíjejících se trzích, kde cena smartphonů není normálně dotováno. Pozorovatelé z odvětví byli poněkud překvapeni, když byl iPhone 5c prodáván spíše jako telefon střední třídy, a uvedli, že strategie Apple skončí neúspěchem.

Původně odhaleno v tchajwanských ekonomických dokumentechPrůmyslové a obchodní ve středu tento článek uvádí, že společnost Wistron Corporation (o které se předpokládá, že je jedním z výrobců iPhonu 5c) bude rozhodnutím o ukončení výroby zraněna.

Wistron je vedlejším produktem společnosti Acer a v současné době zaměstnává přibližně 30 000 lidí. Společnost začala vyrábět iPhony pro Apple v roce 2013, aby uspokojila poptávku, kterou nemohly uspokojit Foxconn a Pegatron. Navzdory očekávanému zastavení výroby iPhonu 5c se tržby společnosti meziročně zvýšily o 70% a pro rok 2015 má býčí výhled.

Nejprodávanějším byl iPhone 5c

IPhone 5c byl v podstatě přebalený iPhone 5 s mírně aktualizovanými vnitřními částmi, který se od té doby stal jedním z nejprodávanějších telefonů společnosti. Apple bohužel nerozebírá své prodejní údaje pro každý model iPhone, ale důsledně tvrdí, že model 5c překonal očekávání.

IPhone 5c se postupně stal nejprodávanějším produktem společnosti Apple.

Pokud bylo třeba prokázat popularitu modelu 5c, stal se iPhone 5c na mnoha trzích, například ve Velké Británii, letos v létě, krátce před uvedením iPhone 6 a iPhone 6 Plus, chytrým telefonem číslo jedna. A v USA byl iPhone 5c jedním ze tří nejprodávanějších telefonů čtyř hlavních dopravců v období od září do listopadu 2013.

Zatím není známo, zda společnost Apple zcela ukončí výrobu iPhonu 5c, nebo se jen rozběhne, protože iPhone 5s se v roce 2015 stane novým zařízením střední úrovně.

Původní článek EMS One v čínštině najdete zde.

Můžete si také přečíst více o rozdílech mezi iPhone 5c a iPhone 5s zde.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found