Jak porozumět základním specifikacím systému Mac

Jak najít základní specifikace v OS X

Máte MacBook? Gratulujeme vám k nákupu, pokud jste novým uživatelem systému Mac. Poznáte specifikace svého Mac pouhým pohledem na svůj stroj? Ne, to nemůžete, protože Apple je opravdu dobrý, pokud jde o to, aby nedal svému modelu odlišná jména. To je důvod, proč je pro některé nové uživatele počítačů Mac obtížné znát informace, jako je rychlost procesoru, paměť RAM a to, zda je možné je upgradovat nebo ne při používání jejich strojů.

Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak vědět vše o základních specifikacích vašeho Macu v OS X. Jediné, co musíte udělat, je číst dále ...

Poznejte paměť, operační systém a procesor vašeho počítače Mac

Tenhle je asi nejjednodušší. Téměř všechny informace o vašem počítači Mac se skrývají za slavnou „ikonou Apple“ umístěnou v levém horním rohu obrazovky. Klikněte na něj nahoře, otevřete rozevírací okno a poté klikněte na „About This Mac“, čímž se otevře okno se všemi systémovými informacemi.

Toto okno, známé také jako „Systémové informační okno“, vám ukáže vše o vašem systému, jako je váš procesor, model, nainstalovaná paměť (RAM), sériové číslo, grafická karta, verze OS X nainstalovaná a spuštěná v počítači, atd.

Kliknutím na kartu „Paměť“ zobrazíte podrobné informace o paměti RAM, například kolik slotů je zde, jakou velikost a kolik paměťových karet se používá.

Poznejte grafickou kartu svého počítače Mac

Základní informace o vaší grafické kartě jsou v Přehledu systémových informací, jako je název karty a její kapacita. Chcete-li získat další technické informace o grafické kartě, klikněte na „systémovou zprávu“ ve spodní části okna Přehled systémových informací. Otevře se vyskakovací okno s podrobnostmi o hardwaru počítače Mac.

V tomto novém okně vyberte Hardware a pak Grafika / displeje. V tomto okně lze snadno zobrazit všechny požadované podrobné informace, jako je VRAM, aktuální hloubka pixelu, rozlišení a další.

Poznejte úložiště svého počítače Mac

Všechno o úložišti vašeho systému je také v okně Přehled systémových informací. Musíte pouze vybrat kartu Úložný prostor a poskytne vám pěkné vizuální znázornění všech disků. Pravá strana obrazovky vám řekne o jednotkách.

Aktuální stav disků SSD a pevného disku se zobrazuje v rozdělení prostoru obsazeného (různými věcmi, jako je hudba, aplikace atd.) A volného místa.

U mediálních jednotek je v tomto okně uveden seznam všech formátů, na které může váš disk zapisovat. Toto okno bude také obsahovat informace o jakémkoli vyměnitelném úložném zařízení, například jednotce flash vložené do systému.

Zjistěte velikost baterie vašeho počítače Mac

Informace o baterii jsou velmi užitečné. Je to vidět, jakmile kliknete na Systémová zpráva a poté vyberte Hardware jazýček na pravé straně. Nyní vyberte Napájení a budete mít všechny potřebné informace o baterii.

Spropitné: Počet cyklů je zajímavá informace. Poskytne vám informace o aktuálním stavu baterie. Vyšší Počet cyklů označuje, že stroj byl ve velké míře používán. Jak vidíte, je to trochu jiné, než jak postupujete při hledání systémových specifikací v systému Windows.

Ještě jednou vám blahopřeji k prvnímu nákupu v systému Mac. Vsadíme se, že si jízdu užijete.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found