Řešení aplikací pro iOS, které zabírají příliš mnoho úložného prostoru

Očekáváte, že některé aplikace zaberou hodně místa. Co se ale stane, když aplikace, která by neměla omezovat drahocenný úložný prostor na vašem iPhone, ve skutečnosti je? Naštěstí je oprava docela jednoduchá. Zde je příklad, jak snadno vymazat aplikaci, která zabírá příliš mnoho místa, a také několik dalších souvisejících tipů.

Jednoduché řešení

Někdy může aplikace zabírat více místa, než by měla být.

Pokud chcete, aby řešení tohoto problému bylo co nejjednodušší, barebone, je to toto: smažte aplikaci a znovu ji nainstalujte.

Ve většině případů je nadměrné využití úložiště v aplikaci způsobeno její mezipamětí. Po dlouhou dobu mohla tato mezipaměť narůst na zbytečně velké množství. Není předpokládal technicky. Ale může se to stát, zejména u datově náročných aplikací, které používáte denně. Přicházejí na mysl aplikace jako YouTube nebo Podcasty.

Apple na rozdíl od Androidu nedovolí uživatelům mazat mezipaměť aplikace pro iOS. Chcete-li skutečně „vymazat“ nevyžádaná data, budete muset odstranit aplikaci a přeinstalujte jej z App Store.

A co data aplikace?

Upozorňujeme, že v závislosti na aplikaci můžete v procesu ztratit některá data aplikace. To by mohlo zahrnovat nastavení a předvolby, některé nákupy v aplikaci nebo dříve uložený postup pro hry.

Naštěstí je mnoho aplikací založeno na účtu, takže můžete snadno získat nastavení a postupovat zpět. Mějte také na paměti, že většina aplikací App Store vám umožní znovu stáhnout nákupy v aplikaci.

Další tipy pro ukládání aplikací

Nabídka Úložiště pro iPhone je užitečný nástroj, který vám sdělí, jak se využívá prostor ve vašem zařízení.

Pokud problém přetrvává, můžete se podívat na podrobnější odpovědi níže.

Na iPhone nelze pořizovat fotografie, úložiště je plné

Aplikace Fotografie je úplně jiná věc! Pro většinu uživatelů, kteří mají nejnovější iPhony s tunou úložiště, to není problém. Pro uživatele, kteří mají starší iPhone s omezeným úložištěm, neustále žonglujete s vymazáním úložiště, abyste mohli pomocí svého fotoaparátu iPhone pořizovat fotografie a videa.

Pokud nemůžete přenášet fotografie z iPhone do PC, možná zjistíte, že se vaše úložiště iPhone zaplnilo

Podívali jsme se na tento problém a vyvinuli jsme podrobného průvodce, který vás provede některými chytrými tipy ohledně správy úložiště iPhone. Podívejte se a prozkoumejte způsoby, jak ušetřit úložiště ve vašem iDevice.

Zkontrolujte stažený obsah

Základní příčinou využití dat může být stažený obsah - v podstatě vše, k čemu máte přístup offline. Někteří běžní pachatelé jsou videa na YouTube, skladby Spotify a podcasty. V druhém případě je aplikace Podcasty první strany nastavena tak, aby automaticky stahovala všechny nejnovější podcasty, které odebíráte.

V závislosti na obsahu to může extrémně rychle spotřebovat úložiště. Chcete-li smazat obsah stažený do vašeho zařízení, budete obecně muset otevřít konkrétní aplikaci a přejít do nabídky nastavení obsahu offline. Vyhledejte pokyny pro konkrétní aplikaci, se kterou máte potíže.

Vymažte mezipaměti prohlížeče

I když iOS běžně neumožňuje uživatelům mazat mezipaměti jejich aplikací, existuje jedna výjimka: prohlížeče. Populární možnosti jako Safari a Google Chrome dělat vám umožní vymazat mezipaměť, když jste v aplikaci.

U Safari stačí přejít na Nastavení -> Safari -> Upřesnit -> Data webových stránek. Přejetím smažete nadbytečné soubory cookie nebo jiná data. V prohlížeči Google Chrome pro iOS otevřete Chrome a klepněte na tříbodovou nabídku v rohu. Poté klepněte na Dějiny a červená Smazat údaje o prohlížení … knoflík.

Zvažte vyložení aplikací

Pokud se obáváte ztráty pokroku nebo důležitého nastavení aplikace, můžete ji stáhnout. Jedná se o novou funkci, kterou Apple přidal do systému iOS 11. V zásadě umožňuje uživatelům „mazat“ aplikaci při zachování dat a nastavení ve vašem zařízení.

Stačí jít na Nastavení -> Obecné - Úložiště pro iPhone. Měla by se zobrazit prominentní možnost povolit automatické vykládání. V opačném případě stačí klepnout na libovolnou aplikaci v nabídce Úložiště iPhone a vybrat ikonu Offload aplikace volba. Samozřejmě, pokud dokumenty a data aplikace vyčerpávají úložiště, toto řešení nemusí pomoci.

Kontaktujte vývojáře aplikace

Pokud aplikace využívá zbytečné nebo jinak velké množství úložiště a její odstranění nepomohlo, může to být způsobeno základním procesem nebo chybou.

V těchto případech může být nejlepší pokusit se najít alternativu pro tuto aplikaci. Pokud to není možné, kontaktujte vývojáře aplikace a upozorněte jej na problém.

Doufáme, že vám byly tipy užitečné a poučné. Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět prostřednictvím svých komentářů.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found