Váš iPad: Jak zavřít a přepínat mezi aplikacemi v iOS 11

iOS 11 představuje nový přepínač aplikací pro přesun mezi aplikacemi a vynucení zavření aplikací na iPadu. Přejeďte nahoru směrem k horní části obrazovky, naštěstí stále funguje - vypadá to trochu jinak než iOS10. Přepínač aplikací je stále rychlý a efektivní způsob, jak snadno přejít na jiné nedávno použité aplikace.

Zavírání aplikací na iPadu je dvoustupňový proces

Nejprve přepněte přepínač aplikací dvojitým stisknutím tlačítka Domů. Nebo pokud máte zapnutá multitaskingová gesta, otevřete obrazovku přepínání aplikací rychlým přejetím nahoru nebo dolů na obrazovce iPadu čtyřmi nebo více prsty. Zadruhé stiskněte a podržte náhled jakékoli aplikace v Přepínači aplikací. Udržujte toto držení a přejeďte nahoru směrem k horní části obrazovky.

A promiňte ... stále ne všechny funkce

Někteří lidé doufali, že v iOS 11 zavřou tlačítko pro zavření všech aplikací (také se jim říká možnost zabít vše). Ale ne. Společnost Apple stále neobsahuje možnost zavírat všechny aplikace v systému iOS a všech zařízeních se systémem iOS (iPhone, iPad, iPod Touch). Hlavním důvodem, proč iOS neobsahuje tuto možnost zavřít vše, je přísná kontrola společnosti Apple nad jeho multitaskingovým ekosystémem. Při správném fungování většina aplikací nezabírá příliš mnoho paměti, když sedí na pozadí.

Přemýšlejte o aplikacích na pozadí, jako o mezipaměti - informace, které jsou uchovávány v pozastaveném stavu A NEPOUŽÍVEJTE žádnou baterii ani systémové prostředky. Výjimkou jsou aplikace, které se často obnovují na pozadí - například počasí, pošta, navigace a podobné aplikace, které běžně načítají a aktualizují data. Tyto aplikace jsou stále v pozastaveném stavu, ale nadále se aktualizují pomocí aktualizace na pozadí. Přečtěte si další informace o aktualizaci aplikací na pozadí.

V ideálním případě to znamená, že tyto aplikace na pozadí vůbec NEMAJÍ vliv na funkci vašeho zařízení. Rutinní zavírání bezproblémových aplikací může dokonce zkrátit životnost baterie. Pokud tedy nemáte problémy, nechte své aplikace na pokoji.

Při zavírání aplikací má smysl

Když aplikace přestane reagovat nebo reaguje velmi pomalu, měli byste tuto urážlivou aplikaci zavřít. Přejetím prstem zabijete, když aplikace nebo některé části vašeho zařízení iDevice úplně selžou nebo začnou reagovat nereagujícím způsobem.

A pokud váš iPad běží trochu pomalu nebo zaostává, je dobré zavřít některé nebo všechny vaše naposledy použité aplikace. Operační systém iOS společnosti Apple udržuje vaše nedávno použité aplikace na pozadí, pro případ, že byste se k nim chtěli vrátit. Takže zavírání problematických aplikací často uvolní paměť udržující tyto aplikace na pozadí. To se obvykle promítá do zážitku zippier s vaší aktuální a aktivní aplikací.

Mějte na paměti, že Přepínač aplikací zobrazuje všechny aplikace, které jste nedávno otevřeli na svém iPhone, iPod Touch nebo iPad. Aktuálně nerozlišuje, zda skutečně běží na pozadí a obnovuje se. Chcete-li zjistit, jaké aplikace se na pozadí osvěžují a jak tuto funkci povolit nebo zakázat, pokračujte v čtení!

Hledáte snadný způsob přepínání mezi aplikacemi na iPadu? Přepínání aplikací je snazší než kdy dříve!

iOS 11 usnadňuje přepínání mezi aplikacemi pomocí přepracovaného Přepínače aplikací a nového doku pro iPad. Nyní máte na výběr - změnit aplikace vyvoláním doku nebo pomocí přepínače aplikací pro všechny otevřené aplikace. Rychlým pohybem prstu od spodní části obrazovky zobrazíte Dock nebo přejetím prstem nahoru zespodu zobrazíte přepínač aplikací. Případně dvojitým stisknutím tlačítka Domů zobrazte přepínač aplikací.

Přejetím doprava zobrazíte všechny otevřené aplikace v Přepínači aplikací. Uvidíte náhledy všech otevřených aplikací. Jakmile najdete požadovanou aplikaci, stačí klepnout prstem na dlaždici náhledu a tato aplikace se otevře. Pokud jste jej nedávno použili, obvykle navazuje tam, kde jste přestali. Některé aplikace, zejména herní, je třeba znovu spustit, aby fungovaly plně.

Zapnutí (nebo vypnutí) funkcí multitaskingu

Po zapnutí gest pro více úkolů je přístup k přepínači aplikací snadný - stačí rychlé přejetí čtyřmi prsty. Chcete-li zapnout funkce Multitasking, přejděte na Nastavení> Obecné> Multitasking> Gesta. Tato funkce umožňuje použít čtyři nebo pět prstů pro přístup k přepínači aplikací přejetím prstem nahoru. Gesta také umožňují rychlý přístup k domovské obrazovce stažením prstů a přejetím doleva nebo doprava zobrazíte všechny aktuálně otevřené aplikace.

A naše oblíbená gesta pro více úkolů stále fungují na iOS 11, včetně:

  • Zpět na domovskou obrazovku: Při používání aplikace sevřete na obrazovce čtyři nebo pět prstů
  • Podívejte se na přepínač aplikací: Přejeďte nahoru čtyřmi nebo pěti prsty nebo poklepejte na tlačítko Domů. Poté přejetím jedním prstem doprava nebo doleva najděte a otevřete jinou aplikaci
  • Přepínání aplikací: Přejetím doleva nebo doprava čtyřmi nebo pěti prsty přepnete na dříve použitou aplikaci

Nejste si jisti, jak zavřít aplikaci pro více úloh?

Takže máte své aplikace uspořádané vedle sebe nebo plovoucí nad sebou na jedné obrazovce. Ale pak chcete nebo potřebujete zavřít a zavřít pouze jednu (nebo dvě) z těchto aplikací, zatímco ostatní necháte nedotčené. Hej, počkej chvíli ... JAK TO DĚLÁŠ?

Jo, já taky! Potáhnu prstem doprava - ne. Poté přejeďte doleva - ne. Přejeďte nahoru - ne. Přejeďte dolů - ne! Co to sakra?

Zavírání aplikací v zobrazení multitaskingu je tedy náročné a není příliš uživatelsky přívětivé - alespoň ne zpočátku. Existuje zde křivka učení a je třeba si trochu zvykat. Tady je to:

Pokud jste v zobrazení rozdělené obrazovky, uchopte střední úchyt aplikace, kterou chcete zavřít, a přesunutím aplikace přes levý nebo pravý okraj ji zavřete a zavřete z multitaskingu.

Pokud jste v plovoucím zobrazení, klepněte na úchyt v horní části plovoucího okna NEBO klepněte na LEVÝ okraj aplikace a přesuňte jej mimo obrazovku úplně doprava. Nezapomeňte, že je to vždy LEVÉ až PRAVÉ.

A ještě jedna věc: plovoucí aplikace se znovu objevují

Tuto plovoucí aplikaci můžete také přenést přejetím z pravého okraje obrazovky doleva - ale vrátí se pouze poslední aplikace, která se vznášela mimo obrazovku. Pokud tedy máte více než jednu plovoucí aplikaci a obě zavřete, iPad vám vrátí poslední vyřazení.

Použijte svůj dok!

Jednou z nejlepších nových funkcí vašeho iPadu v iOS11 je nový iPad Dock! Uživatelé počítačů Mac tuto funkci dobře znají - je umístěna ve spodní části obrazovky a umožňuje snadný přístup ke všem vašim oblíbeným aplikacím. Je přizpůsobitelný a sleduje vás z aplikace do aplikace, kdykoli chcete. Rychlým přejetím nahoru se zobrazí Dock. Přejeďte prstem trochu dále a objeví se váš Přepínač aplikací. Je to tak snadné a pohodlné.

Další informace o doku pro iPad iOS iOS11 se dozvíte v našem podrobném článku.

O aplikacích spuštěných na pozadí

Když přepnete na novou aplikaci nebo ji otevřete, některé aplikace se po krátkou dobu spustí, než se přesunou do pozastaveného stavu. Když je povolena aktualizace aplikací na pozadí, i pozastavené aplikace pravidelně kontrolují aktualizace a nový obsah. To znamená, že vaše pozastavené aplikace potenciálně zabírají systémovou paměť a vybíjí baterii. To dává smysl aplikacím, jako jsou Zprávy, Mapy, Pošta, Zprávy, Twitter, FaceBook a další sociální média. Ale pro věci jako Netflix, Amazon, Photos a další není aktualizace aplikace na pozadí opravdu nutná. A nakonec to jen vyčerpá baterii a případně spotřebuje data z vašeho mobilního datového plánu. Tudíž, doporučujeme vypnout aktualizaci aplikací na pozadí pro tyto typy aplikací nebo dokonce pro všechny aplikace.

Pokud tedy chcete, aby pozastavené aplikace NEKONTROLOVALY nový obsah, přejděte na Nastavení> Obecné> Obnovení aplikace na pozadí a buď úplně VYPNĚTE Obnovení aplikace na pozadí, nebo vyberte, které aplikace chcete na pozadí aktualizovat. V iOS11 také nastavíte, zda chcete, aby se aplikace na pozadí obnovovaly pouze pomocí WiFi nebo při použití WiFi i mobilních dat.

Aplikace se při otevření vždy obnoví

Pokud se obáváte, že vypnutí aktualizace aplikací na pozadí znamená, že se vaše aplikace nenaplní aktualizacemi, nebojte se! Jakmile otevřete libovolnou aplikaci, automaticky zavolá na server, aby aktualizoval jakékoli informace. Pokud se připojujete k datům přes WiFi nebo Cellular, měly by vaše aplikace vždy obsahovat nové informace.

A co iPhony?

Zatím zavírání aplikací na iPhonech zůstává stejné jako u dřívějších verzí iOS. Poklepáním na tlačítko Domů zobrazíte naposledy použité aplikace, přejetím prstem doprava nebo doleva vyhledejte aplikaci, kterou chcete zavřít, a nakonec aplikaci zavřete přejetím prstem nahoru v náhledu aplikace. Nezapomeňte, že aplikace zobrazené v Přepínači aplikací nejsou otevřené. Jsou v pohotovostním režimu, aby vám pomohli s navigací a multitaskingem. Apple doporučuje pouze vynutit zavření aplikace, když nereaguje, je nevyzpytatelná nebo pokud máte problémy s výkonem a / nebo baterií zařízení iDevice.

Bojíte se výkonu baterie?

Pokud máte obavy o výdrž baterie, zkuste snížit jas obrazovky, vypnout Bluetooth, zapnout režim nízké spotřeby a deaktivovat Obnovení aplikace na pozadí pro všechny aplikace, zejména pro aplikace, které používají Služby určování polohy na pozadí (jako Mapy, Yelp nebo Waze atd.) ) A pokud nepotřebujete přístup k internetu, vypněte také WiFi. Ještě lepší je přidat režim slabé baterie do vašeho Control Center pomocí Nastavení> Ovládací centrum pro snadné zapnutí a vypnutí. Upozorňujeme, že režim slabé baterie momentálně není na iPadu k dispozici.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found