Proč můj iPhone 11 neukazuje, zda má špičkový výkon baterie?

Pokud máte iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max, možná jste si všimli malé, ale ne zanedbatelné změny, pokud jde o nabídku Battery Health.

Přepínač je konkrétně jiným popisem pod Peak Performance Capability, jak si všiml Redditor ryand9999.

I když se to může zdát jako jednoduchá kosmetická změna, děje se toho ve skutečnosti více, než se na první pohled zdá.

Související čtení

 • Optimalizované nabíjení baterie nefunguje? Mějte na paměti tyto věci
 • 9 klíčových tipů pro prodloužení výdrže baterie v systému iOS 13
 • Od rychlosti po výdrž baterie vylepší těchto 7 funkcí iOS 13 vaši digitální „kvalitu života“

Co je to špičkový výkon?

Funkce špičkového výkonu měří schopnost baterie vašeho iPhone držet krok s vašimi každodenními úkoly.

Než se do toho pustíme, měli byste pochopit, co vlastně Peak Performance Capability znamená. Souvisí to s celkovým stavem baterie, ale týká se něčeho konkrétnějšího.

Všechny lithium-iontové baterie časem chemicky stárnou, což znamená, že nebudou schopny pojmout úplné nabití a že nebudou schopny dodat tolik energie zbytku iPhonu.

Když baterie nedokáže dodat dostatek energie v době špičkového výkonu (když jsou CPU a GPU ve stresu), dojde k neočekávanému vypnutí.

V systému iOS 11.3 a novějším společnost Apple přidala novou funkci stavu baterie, která vám umožní zjistit, zda je baterie vašeho iPhonu poškozená a zda zvládne zatížení při špičkovém výkonu.

Proč se změnila schopnost špičkového výkonu

Souběžně se dvěma texty.

Na minulých modelech iPhone, až do řady iPhone XS, vám podnadpis Peak Performance Capability dá vědět, zda je vaše baterie stále na vrcholu.

"Vaše baterie aktuálně podporuje normální špičkový výkon," znělo by v textu. Samozřejmě by se to změnilo v závislosti na stavu baterie a na tom, zda došlo k neočekávanému vypnutí iPhone.

Pokud jste si zakoupili iPhone 11, iPhone 11 Pro nebo iPhone 11 Pro Max, zjistíte, že se zpráva trochu změnila.

  „Integrované dynamické softwarové a hardwarové systémy pomohou vypořádat se s dopady na výkon, které si mohou všimnout, že vaše baterie iPhone chemicky stárne,“ píše se v novém oznámení.

  Někteří uživatelé přijali Reddit, aby vyjádřili trochu znepokojení nad novou zprávou. Ne kvůli tomu, co říká, ale kvůli tomu, co není.

  U minulých telefonů iPhone by zpráva informovala uživatele, že jeho baterie stále pracuje na špičkovém výkonu. Nová zpráva však nenabízí žádnou indikaci o stavu baterie.

  Samozřejmě stojí za zmínku, že Apple technicky neodstranil schopnost zjistit, zda vaše baterie podporuje špičkový výkon.

  Zpráva se pravděpodobně změní, když se baterie skutečně zhorší. Vezměte si výchozí zprávu, která je výše, jako znamení, že je vaše baterie v pořádku.

  Co je to „zabudovaný dynamický softwarový a hardwarový systém“?

  Řada iPhone 11 má nový systém boje proti vybití baterie.

  Baterie vašeho iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max tedy pravděpodobně stále funguje na úrovni, která podporuje špičkový výkon. Ale co je to za „dynamický software a hardware“ systém, který Apple hlásá?

  V podstatě se jedná o nový systém řízení spotřeby. Jak název napovídá, používá ke správě výkonu kombinaci softwarových a hardwarových systémů, aby vaše baterie mohla poskytovat špičkový výkon.

  Apple ve skutečnosti nerozvinul to, co systém konkrétně dělá, pouze uvedl, že je „pokročilejší“ a bude pracovat na tom, aby nabídl „nejlepší možný výkon, protože v průběhu času dochází ke stárnutí baterie“.

   Samozřejmě, protože degradace lithium-iontové baterie je nevyhnutelná, existuje jen tolik, čeho může systém doufat dosáhnout. Mezitím vězte, že pravděpodobně máte před sebou alespoň několik dobrých let silného výkonu baterie - ne-li více.

   Jak mohu zabránit stárnutí baterie?

   Pokud čtete tento článek, existuje velká šance, že máte obavy z degradace baterie. (Pravděpodobně se také obáváte, zda je váš výkon omezen také.)

   S ohledem na to je zde několik rychlých tipů, jak udržet baterii ve špičkové formě po delší dobu.

   • Vyvarujte se extrémních teplot. Teplo je proslulé tím, že trvale poškozuje zdraví vaší baterie. Nenabíjejte iPhone na horku ani na přímém slunci. Před nabíjením sundejte pouzdro, abyste mohli dýchat.
   • Zastavte efektní nabíjení. I když to může být pohodlné, alternativní možnosti nabíjení, jako je bezdrátové nabíjení a rychlé nabíjení USB-C, mohou baterii rychleji degradovat.
   • K.upusťte své procento uprostřed. Baterie se bude rychleji kazit, pokud bude příliš dlouho udržována na 100 nebo 0 procentní výdrži baterie. Zapněte optimalizované nabíjení baterie.
   • Vyhněte se JailBreakingu vašeho zařízení. Apple ve svých směrnicích jasně říká, že to ovlivní výkon baterie.

   Baterie funguje na méně než ideální úrovni? Vrcholového výkonu se můžete vrátit výměnou v místním obchodě Apple Store nebo u autorizovaného poskytovatele služeb Apple.

   Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám vědět.

   Poslední příspěvky

   $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found