Nabíječky baterií pro iPhone. Fast vs Trickle, tady je to, co byste měli vědět

Baterie nalezená ve vašem zařízení iOS byla navržena pro použití kombinace rychlého a udržovacího nabíjení. Společnost přitom tvrdí, že nabíjení by na mobilních zařízeních mělo být jednodušší než kdy dříve. Apple bohužel nadále obsahuje starou školní 5W USB-A nabíječku s každým iPhone, spíše než něco, co by mohlo poskytnout rychlejší nabíjení. Z tohoto důvodu mnozí hledají práci u populárních nabíječek třetích stran.

Ne všechny nabíječky jsou podobné, některé zdůrazňují rychlé nabíjení a jiné udržovací nabíjení. V tomto článku se o nich dozvíte více. Odtud zvýrazníme některé oblíbené nabíječky třetích stran.

Rychlé nabíjení vs. udržovací nabíjení

Díky rychlému nabíjení se baterie ve vašem zařízení rychle nabíjí, dokud nedosáhne 80 procent. Faktory, jako je teplota a to, zda zařízení během nabíjení používáte, mohou ovlivnit, jak dlouho baterie dosáhne tohoto procenta. Omezení rychlého nabíjení na hranici 80 procent má maximalizovat životnost baterie vašeho zařízení a zároveň zkrátit dobu potřebnou k téměř úplnému nabití zařízení.

A co udržovací nabíjení? Konečných 20 procent nabíjení bylo navrženo s cílem zmírnit elektrický proud a prodloužit tak životnost baterie. Udržovací nabíjení také omezuje možnost požáru nebo výbuchu, protože umožňuje, aby se baterie ve vašem telefonu vyhnula přehřátí.

Existují problémy s rychlým nabíjením vašeho iPhone?

Jsou zde dva problémy. Za prvé, mnoho lidí nyní věří, že rychlé nabíjení rychle vybije baterii z důvodu množství energie napěněné do baterie. Z tohoto důvodu někteří nyní doporučují nabíjet vaše zařízení přes noc pomocí udržovací nabíječky (jako je ta, kterou poskytuje společnost Apple) a používat rychlou nabíječku během dne.

Důvod? Mnoho z těchto typů nabíječek nyní na trhu používá inteligentní design, který se rychle nabíjí pouze do určitých teplot.

Od té doby se nabíjení zpomaluje, dokud teplota neklesne na pohodlnější úroveň, čímž se prodlouží životnost baterie.

Nabíječky, které doporučujeme

Zde jsou některé nabíječky, které jsou nyní k dispozici a které jsme doporučili z níže uvedených důvodů:

Držet se Apple pro udržovací nabíjení

Je trapné, že Apple dodává 5W USB-A nabíječku s každým iPhonem, který prodává, vzhledem k tomu, jak silné se tyto smartphony staly (a jak drahé jsou nákupy.) nabíječka s telefony iPhone 2019. Naštěstí existuje spousta nativních nabíječek a nabíječek třetích stran, které si můžete zakoupit, abyste věci urychlili.

Apple také zrušil údajný nabíjecí systém AirPower, který přidal strasti k uživatelskému zážitku.

V roce 2018 se společnost Apple rozhodla přejít z řady Lightning na USB-C pro svou řadu modelů iPad Pro. Přitom spustila nástěnné nabíječky USB-C pracovat také s iPhony. Jediným požadavkem je, že si musíte dokoupit kabel USB-C až Lightning.

K dnešnímu dni Apple nabízí 18W a 30W USB-C napájecí adaptér; oba poskytují podobné, ale rychlejší nabíjení, jako 5W nabíječka.

Apple také nabízí inteligentní pouzdra na baterie pro mnoho svých modelů iPhone, včetně iPhone 11 Series a X Series. Ty lze nejlépe popsat jako poskytování udržovacího nabíjení.

Doporučené rychlé nabíječky pro iPhone a baterie

Kompaktní nástěnná nabíječka s integrovanými ochrannými funkcemi

Najdete rychlé nabíječky, které jsou bateriemi a zásuvkami. Zde je několik, které doporučujeme:

Aukey vyrábí některé skvělé nabíjecí produkty, včetně ultra kompaktního duálního portu 2,4 A a skládací zástrčky. Cena kolem 10 $ využívá zástrčka adaptivního nabíjení pro všechna 5V zařízení napájená USB až do 2,4A.

Společnost také vyrábí impozantní autonabíječku, která tuto práci zvládne.

Líbí se nám, že obsahuje integrovanou ochranu, která chrání vaše zařízení před nadměrným proudem, přehřátím a přebíjením.

Řešení Battery Bank pro vaše zařízení Apple

ANKER poskytuje integrovanou ochranu baterie vašeho iPhone

Pokud hledáte řešení pro baterii, zvažte PowerCore Lite 10 000 od Ankeru, což je lehká a kompaktní přenosná nabíječka s kapacitou 10 000 mAh, která k rychlému nabíjení využívá exkluzivní PowerIQ a VoltageBoast. Tato powerbanka může napájet nejen váš iPhone, ale i další telefony, například Samsung (pro výplaty v kruhu vaší rodiny nebo přátel).

Pokud hledáte něco s ještě větší kapacitou, zvažte přenosnou nabíječku USB C Power Bank RAVPower 26800mAh PD. Zařízení dokáže snadno detekovat a upravit nabíjecí proud tak, aby bylo dosaženo nejrychlejšího nabíjení.

Současné snadné nabíjení 3 zařízení.

Přenosná nabíječka RAVPower 26800 je o něco dražší než produkt PowerCore Lite, ale má další zvonky a píšťalky. V první řadě můžete k nabíjení svého MacBooku použít banku RAVPower. Může také nabíjet váš Nintendo Switch během hraní, což je pro hráče docela skvělá funkce. K dispozici je také integrovaná funkce pro napájení vašeho přenosného Chromebooku.

Plné nabití této jednotce trvá jen asi 4 - 5 hodin ve srovnání s 7 - 10 hodinami u některých dalších oblíbených baterií. RAVPower také obsahuje špičkovou ochranu proti přepětí, zkratu a proudové přepětí

Maximalizace nabití baterie

Chcete-li optimalizovat nabití baterie, poskytuje Apple průběžný seznam obecných tipů na výkon. Patří mezi ně zajistit, aby vaše zařízení používalo nejnovější verzi iOS, aby se zabránilo extrémním teplotám okolí.

Další doporučení

  • Během nabíjení odstraňte určité případy. Pokud zjistíte, že se vaše zařízení během nabíjení zahřívá, vyjměte jej z obalu.
  • Pokud zařízení ukládáte (tj. Na chvíli jej neplánujete používat), nabijte jej na přibližně 50 procent a poté jej vypněte.Plně vybitá zařízení po dlouhou dobu by mohla být neschopná držet náboj. Naproti tomu ten, který je plně nabitý (a nepoužívaný), může ztratit kapacitu a zkrátit tak životnost baterie.

V posledních letech společnost Apple také výrazně usnadnila zobrazení informací o využití baterie. Ve středu je nástroj pro zdraví baterie, který najdete v aplikaci Nastavení v části Baterie.

Porozumění využití baterie iPhonu.

Očekává se, že iPhone vydrží 500 a více cyklů, což je u průměrného spotřebitele asi dva roky. V tomto okamžiku se lithium-iontová baterie pravděpodobně snížila na 80 procent své kapacity. Umístění telefonu zjistíte tak, že přejdete do aplikace Nastavení a klepnete na Baterie. Odtud vyberte Stav baterie.

Ve výše uvedeném příkladu je maximální kapacita telefonu stále 100 procent.

Více o nástroji pro zdraví baterie

Na obrazovce využití baterie na vašem zařízení iOS najdete užitečné informace, které vám pomohou zkontrolovat doporučené postupy. Na této obrazovce můžete například vidět seznam aplikací, které provádějí aktivitu na pozadí. Tuto funkci můžete vypnout v aplikaci Nastavení v části Obecné> Obnovení aplikace na pozadí.

Vyhledejte na svém iPhonu aplikace pro nabíjení baterie.

Mezi další zprávy, které se na této obrazovce mohou zobrazit, patří:

  • Umístění a umístění na pozadí. Pokud aplikace příliš využívá služby určování polohy, vypněte ji v části Nastavení> Soukromí> Služby určování polohy.
  • Domovská a zamykací obrazovka. Pokud tyto dvě obrazovky využívají každý den hodně baterie, je možné, že dostáváte více oznámení, než je nezbytně nutné. Upravte je v části Nastavení> Oznámení.
  • Žádné pokrytí buněk nebo slabý signál. Pokud jste vždy v oblasti, kde není pokrytí, může být rozumné zapnout režim Letadlo a ušetřit baterii. Chcete-li tak učinit, otevřete Control Center a klepněte na ikonu režimu Letadlo.

souhrn

S každým dalším rokem dělá Apple lepší práci na maximalizaci výdrže baterie na svých mobilních zařízeních. Společnost vám zároveň usnadňuje rozpoznat, kolik energie vaše zařízení používá a proč.

Pokud jde o rychlé nabíjení oproti rychlému nabíjení, Apple navrhl systém, který maximalizuje životnost baterie a zároveň bere v úvahu naše rychle se měnící životy, které vyžadují, aby byla naše zařízení po většinu dne v provozu.

Jaké kroky podnikáte k maximalizaci výdrže baterie vašeho zařízení iOS? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found