iCloud Universal Clipboard: Kopírování, vkládání do všeho

Náhodou jsem právě objevil opravdu skvělou a nedoceněnou funkci iOS 10 a macOS Sierra – iCloud Universal Clipboard! Jak se to stalo, včera v noci jsem trolloval svůj iPad a hledal zábavný obrázek, který bych poslal své kamarádce na její nadcházející narozeniny. A našel jsem docela dobrý a zábavný, rychle jsem jej zkopíroval na iPad. Ale pak jsem usnul a zapomněl jsem na to až do rána, kdy jsem otevřel svůj MacBook. A viděl jsem, že příkaz vložení byl aktivní a obsahoval právě ten obrázek, který jsem zkopíroval na můj iPad včera v noci! Nízká a hle, to je síla a krása univerzální schránky iCloudu!

Představujeme univerzální schránku iCloud

S iCloud Universal Clipboard zkopírujete text, obrázky, fotografie, videa a téměř cokoli na jedno zařízení Apple a poté stejný obsah vložíte do další Počítač iDevice nebo Apple. Takže pokud jste něco jako já, používáte po celý den různá zařízení, v závislosti na čase a místě, kde ve skutečnosti jste. Například jsem obvykle na iPadu v noci, těsně před spaním a doufám, že spím. Takže nyní s povoleným iCloud kopíruji věci v noci, jako vtipný obrázek nebo skvělý recept, který si můžu vyzkoušet při procházení webu na iPadu před spaním. Následujícího rána pak tento obrázek nebo recept vložím do poznámky, e-mailu nebo Photoshopu na svém MacBooku. Docela úžasné!

Základní požadavky

Univerzální schránka je součástí toho, co Apple nazývá svými funkcemi kontinuity. Patří mezi ně věci jako Handoff, Instant Hotspot, Auto Unlock, iPhone Cellular Calls, SMS / MMS messaging a samozřejmě Universal Clipboard.

iCloud Universal Clipboard funguje na modelech iPhone 5 a novějších modelech iMaců a MacBooků z roku 2012 nebo novějších a na modelech Mac Pros od konce roku 2013 a dále. Univerzální schránka iCloud podporuje iPady 4. generace, všechny modely iPad Pro, iPad Air, iPad mini 2 a vyšší a iPod Touch 6. generace a novější. Další informace o systémových požadavcích na univerzální schránku a další funkce kontinuity najdete v tomto článku podpory Apple.

Je nám líto, ale v současné době neexistuje žádná univerzální schránka pro Apple Watch, protože Apple Watch OS zatím neobsahuje podporu pro kopírování a vkládání. Je to proto, že na hodinkách Apple neexistují žádná standardní textová pole pro zadávání textu kromě diktátu. Doufáme, že se tyto funkce brzy objeví ve WatchOS.

A vaše základní pravidla

Všechna zařízení musí být ve stejné síti Wi-Fi a v normálním vzájemném dosahu Bluetooth, 33 stop nebo 10 metrů. Zařízení musí mít Bluetooth a Handoff zapnuté v System Preferences (Mac) a v Settings (iOS zařízení). A musíte být přihlášeni k iCloudu pomocí stejného Apple ID na všech svých zařízeních.

Univerzální schránka funguje s celulárními daty, takže připojení WiFi není absolutně povinné. Naši čtenáři však poznamenávají, že používání celulárních dat místo WiFi vede k výsledkům nekonzistence a skvrnitému výkonu - někdy to funguje a někdy ne. Z tohoto důvodu doporučujeme připojení WiFi.

Zajímavé je, že zatímco Bluetooth a WiFi musí být povoleny na obou zařízeních, zdánlivě není třeba je spárovat. Jdi na to!

Nastavení univerzální schránky na iCloudu

Zkontrolujte, zda jsou zapnuta následující nastavení

 • Všechna zařízení jsou přihlášena k iCloudu se stejným Apple ID
 • Bluetooth je zapnuto
 • WiFi je zapnuto a všechna zařízení se připojují ke STEJNÉ WiFi síti
 • Ujistěte se, že používáte iOS 10 a macOS Sierra
 • Zařízení jsou v dosahu 10 metrů
 • Ujistěte se, že je u obou iOS a macOS zapnuto „Handoff“
  • U iOS je to v části Nastavení> Obecné
  • U systému macOS je to v části Předvolby systému> Obecné

Na jednom zařízení zkopírujte text, obrázek nebo video jako obvykle. V důsledku toho se stejný obsah automaticky přidá do schránky všech vašich blízkých zařízení. Tento obsah zůstává ve schránkách připojených zařízení iDevices a počítačů pomocí příkazu pro vložení. Obsah vaší schránky zůstane k dispozici na krátkou dobu nebo dokud jej nenahradíte kopírováním něčeho jiného.

Souhrnné kopírování do univerzální schránky

 1. Vybrat kopírovat
  1. Vyberte obsah, který chcete zkopírovat, a poté jej zkopírujte
   1. Na počítačích Mac
    1. Zkopírujte a vložte z nabídky Úpravy
   2. V systému iOS
    1. Zkopírujte a vložte klepnutím a podržením
   3. Tento obsah je možné na krátkou dobu vložit na další zařízení
 2. Vybrat Vložit
  1. Umístěte obsah na místo, kam chcete vložit obsah, a poté jej vložte
  2. Pokud vkládáte do počítače Mac, malé vyskakovací okno vám umožní vědět, že se vkládá z…
  3. Při vkládání na iPhone, iPad nebo iPod Touch vám velké vyskakovací okno řekne Vkládání od ...

souhrn

iCloud Universal Clipboard je opravdu elegantní a méně známá funkce, která je ve skutečnosti docela užitečná, zejména pro iFolks, kteří používají různá zařízení po celý den. Je to podobné jako AirDrop, ale bez dalších kroků - jako líná verze AirDrop. Hlavní nevýhodou univerzální schránky iCloud je to, že ve schránce může být najednou pouze jeden soubor. A nikdy nevíte, jak dlouho tento soubor ve schránce zůstane aktivní. Někdy jsou to minuty a jindy hodiny - nevím proč. A Apple zde nehlásí žádnou konkrétní časovou metriku, i když v diskusích pro vývojáře trvajících přibližně 2 minuty existují určité nároky. Ale určitě jsem zažil mnohem delší dobu. Zažijte tedy pravidla.

Skvělá část však je, že iCloud Universal Clipboard vám umožňuje kopírovat a vkládat mezi většinu vašich produktů Apple, bez ohledu na MacOS nebo iOS. Řekněme tedy, že zkopírujete obrázek do počítače Mac. Poté ji presto vložíte do e-mailu na svém iPhone. Nebo obráceně a zkopírujete obrázek na svůj iPhone a vložíte jej do e-mailu na vašem MacBooku. Vše funguje s jednoduchým kopírováním a vkládáním - příkazy, které známe nazpaměť!

Jsme jen na začátku nového ekosystému Apple, který funguje hladce a hladce mezi iOS, macOS a snad watchOS (a možná i tvOS).

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found