Použijte balíčky silikagelu k vysušení vlhkého iPhonu, iPadu nebo AirPodů

Nepanikařte! Pokud vaše zařízení navlhne, můžete pro jeho uložení udělat ještě hodně. Jedním z nejlepších řešení je sušení mokrého iPhonu, iPadu nebo AirPodů pomocí paketů silikagelu. Níže jsme přesně vysvětlili, jak to udělat.

Nejdůležitější věcí je okamžité vypnutí mokrého zařízení. Je méně pravděpodobné, že voda poškodí váš iPhone, iPad nebo AirPods, aniž by v nich protékal elektrický proud.

Po vypnutí zařízení jej nechte na pokoji a přečtěte si tuto příručku, abyste jej opravili.

Dvě myšlenkové školy pro řešení škod způsobených tekutinami

S vašimi AirPods můžete snadno odhodit iPhone na toaletu, rozlití piva na iPad nebo se nechat zachytit deštěm. Složité je vědět, co dělat, když se to stane.

Pokud váš iPhone, iPad nebo AirPods zvlhnou, můžete na internetu narazit na protichůdné rady.

Jedna skupina navrhuje utěsnit zařízení v krabici absorpčním materiálem, jako je silikagel nebo nevařená rýže. Druhá skupina radí opačně: nechte ji na otevřeném místě, aby ji vysušil chladný vánek.

Možná vše, co musíte udělat, je najít chladný a vzdušný prostor pro vysušení iPhonu.

Nemůžeme objektivně říci, která technika je lepší, aniž bychom testovali množství poškozených iPhonů v přepravce. Není mnoho důkazů a lidé z obou stran plotu tvrdí, že jejich vlastní technika je nejúčinnější.

Apple doporučuje nechat mokrá zařízení vyschnout na čerstvém vzduchu. Pokud se to však nezdá dostatečné, tento článek vysvětluje, jak místo toho použít silikagel k vysušení vlhkého iPhonu, iPadu nebo AirPodů.

Co je to silikagel?

Silikagel je vysoušedlo, což znamená, že vysychá vzduch kolem sebe tím, že absorbuje vlhkost. Pravděpodobně jste narazili na silikagel v malých baleních, kteří říkali: „Nejezte!“ Lidé je často dodávají s oblečením, elektronikou a dokonce i jídlem.

Každý paket silikagelu má uvnitř čiré korálky.

Výrobci zahrnují silikagel s dodávkami, aby se zabránilo hromadění škodlivé vlhkosti v uzavřených obalech. Vlhkost ze vzduchu se pohybuje přes papírový obal a do čirých silikagelových granulí uvnitř.

Kde mohu získat silikagel?

Nejlevnějším způsobem, jak získat balíčky silikagelu, je začít je sbírat, až se objeví u jiných produktů, které kupujete. Často je dostanete s elektronikou, oblečením a potravinářskými výrobky.

Pokud potřebujete rychlejší silikagel - což je velmi pravděpodobné, pokud máte iPhone, iPad nebo AirPods mokré - můžete si pořídit silikagel od Amazonu s dodáním do druhého dne nebo koupit v obchodech, jako je Walmart.

Mohu místo toho použít nevařenou rýži?

Mnoho lidí navrhuje použít k sušení mokrého iPhonu, iPadu nebo AirPodů místo silikagelu nevařenou rýži. Stejně jako silikagel je i nevařená rýže vysoušedlem, které absorbuje vlhkost ze vzduchu kolem ní.

Pravděpodobně už máte ve svém domě spoustu nevařené rýže.

Otevřený vzduch je pravděpodobně lepší než rýže pro sušení vašeho iPhone.

Nevařená rýže je však mnohem méně savá než silikagel a možná ještě horší, než když necháte zařízení schnout na čerstvém vzduchu. Pokud používáte rýži, zabalte zařízení nejprve do papírové utěrky, abyste zabránili zaseknutí zrn v portu Lightning.

Jak používat silikagel k vysušení vlhkého iPhonu, iPadu nebo AirPodů

Nejlepších výsledků dosáhnete podle níže uvedených pokynů, abyste ze svého mokrého iPhonu, iPadu nebo AirPodů odstranili co nejvíce tekutiny, než je vložíte do nádoby se pakety silikagelu.

Nejdůležitější je cvičit trpělivost. Pokud zapnete nebo použijete zařízení před úplným vyschnutím, můžete způsobit nenapravitelné škody.

Krok 1. Vypněte iPhone nebo iPad a odpojte AirPods

Ani voděodolné iPhony nejsou vodotěsné; vypněte zařízení co nejdříve, aby nedošlo ke zkratu uvnitř obvodů. Na iPhonu nebo iPadu stiskněte a podržte ikonu Spánek / Probuzení poté vypněte.

Bohužel pro AirPods není tlačítko napájení. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je vyjmout je z nabíjecího pouzdra a odpojit je od ostatních zařízení. Jít do Nastavení> Bluetooth> AirPods> Zapomenout na toto zařízení udělat to tak.

Odpojte AirPods od nastavení Bluetooth.

Ať děláte cokoli, nezapojujte iPhone, iPad ani AirPods, abyste mohli nabíjet. To může být velmi nebezpečné, pokud jsou stále mokré.

Krok 2. Vysušte vlhký iPhone, iPad nebo AirPods

Pokud je vaše zařízení mokré sodou, pivem nebo slanou vodou, opláchněte jej pod tekoucí vodou. To zní kontraproduktivně, ale musíte odstranit všechny kapaliny, které při sušení pravděpodobně zanechají lepkavé (nebo slané) zbytky.

Pokud je vaše zařízení vypnuté, nemělo by to způsobit další poškození.

Poté použijte ručník, hadřík, který nepouští vlákna, nebo dokonce bavlněné tričko, kterým vysušíte vlhký iPhone, iPad nebo AirPods. Cílem je absorbovat co nejvíce kapaliny.

Mokrý iPhone, iPad nebo AirPods osušte čistým hadříkem.

Nelepte nic do portů Lightning nebo sluchátek. Místo toho držte iPhone nebo iPad portem směrem dolů a jemně poklepejte na boční stranu zařízení, aby tekutina nekapala.

Krok 3. Sundejte pouzdro a vyjměte SIM kartu

Ve vašem pouzdře, pod chráničem obrazovky nebo uvnitř zásobníku SIM může být zbytková kapalina. Vyjměte zařízení z pouzdra a odloupněte chránič obrazovky. Poté pomocí nástroje SIM vysuňte zásobník SIM.

K vyjmutí zásobníku SIM použijte nástroj pro vyjmutí SIM karty nebo narovnanou kancelářskou sponku.

Udržujte své AirPods mimo nabíjecí pouzdro a odstraňte z nich připojené nálepky nebo příslušenství.

K vysušení jakékoli další tekutiny, kterou objevíte, použijte ručník, hadřík, který nepouští vlákna, nebo bavlněné tričko.

Krok 4. Vložte své zařízení do kontejneru s balíčky silikagelu

K dispozici jsou také záchranné sáčky na silikagel. Uznání obrázku: Kensington

Vnější část zařízení jste co nejvíce vysušili, nyní je čas představit pakety silikagelu, které vám udělají zbytek. Vložte svůj iPhone, iPad nebo AirPods do vzduchotěsné nádoby se spoustou balíčků silikagelu.

K tomu můžete použít krabičku na oběd, plastový sáček nebo hrnec Tupperware.

Neotevírejte balíčky silikagelu. Pokud jste si koupili volné granule silikagelu, zabalte zařízení do papírové utěrky, aby se nezaseklo v žádném portu.

Musíte použít dostatek silikagelu, abyste absorbovali veškerou kapalinu uvnitř zařízení. Je těžké přesně říci, kolik to je silikagelu, ale raději použijte příliš mnoho než málo.

Krok 5. Nedotýkejte se jej nejméně dva dny

Nyní pro tu těžkou část. Po utěsnění mokrého iPhonu, iPadu nebo AirPodů silikagelovými balíčky jej musíte nechat alespoň dva dny oschnout. Nejlépe ještě déle.

Pokud zapnete zařízení a otestujete ho, než zcela vyschne, můžete způsobit neopravitelné poškození součástí uvnitř. Místo toho to nechte na pokoji.

Může to být nuda, ale před dalším použitím zařízení musíte počkat dva a více dní.

Po dvou dnech (nebo déle, pokud máte trpělivost) vyjměte zařízení z nádoby a zapněte jej. Pokud baterie vybila, možná ji budete muset znovu nabít.

Doufejme, že kapalina vyschla a nezpůsobila žádné škody!

Promluvte si s podporou Apple o náhradním zařízení

Pokud váš mokrý iPhone, iPad nebo AirPods stále nefunguje ani po použití silikagelu k jejich vysušení, možná budete potřebovat opravu nebo výměnu od společnosti Apple.

Nezmiňujte škody způsobené Apple, pokud se vás na to někdo konkrétně nezeptá. Pokud Apple ve vašem zařízení nenajde důkaz o kapalině, může vám poskytnout bezplatnou opravu nebo výměnu.

Chatujte přímo s podporou Apple a objednejte si schůzku u nejbližšího autorizovaného poskytovatele služeb.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found