Jak přidat nápovědu k heslu na přihlašovací obrazovce v systému Mac

Jediná věc horší než zapomenutí hesla je nenasvědčovat tomu, co to je. Pokud často používáte Apple Watch k přihlášení na Macu nebo Mac nepoužíváte každý den, existuje velká šance, že heslo zapomenete.

I když můžete určitě projít procesem resetování hesla a potom dokonce deaktivovat přihlašovací heslo na svém počítači Mac, je třeba nejprve vyzkoušet jednu věc.

Na přihlašovací obrazovku můžete rychle přidat nápovědu k heslu. Až si příště nebudete moci vzpomenout na své heslo, může být tato nápověda pouze lístkem k přihlášení do počítače Mac.

Příbuzný:

 • Jak obnovit přístupový kód Apple Watch
 • Vše, co potřebujete vědět o vašich přihlašovacích nebo spouštěcích položkách pro Mac v macOS a OS X
 • Jak zobrazit, upravit, odstranit a spravovat hesla Safari

Přidejte nápovědu k heslu na přihlašovací obrazovce Mac

Přidání nápovědy k heslu na přihlašovací obrazovku trvá tak málo času, že i když ji nikdy nepotřebujete, alespoň pro každý případ existuje.

 1. Otevři tvůj Systémové preference s ikonou v doku nebo Ikona Apple >Systémové preference z řádku nabídek.
 2. Vybrat Uživatelé a skupiny.
 3. Klikněte na ikonu zámek vlevo dole a zadejte své přihlašovací údaje.
 4. Vlevo vyberte Možnosti přihlášení.
 5. Zaškrtněte políčko Zobrazit tipy na heslo.
Zobrazit nápovědu k heslu na přihlašovací obrazovce systému Mac

Poté můžete znovu uzamknout a zavřít okno Předvolby systému, přejít na přihlašovací obrazovku a znovu zkontrolovat, zda se zobrazuje váš tip.

Zobrazit nápovědu k heslu

Otevřete přihlašovací obrazovku a kliknutím zadejte své heslo. Když se otevře pole pro heslo, klikněte na otazník. V horní části okna, které se otevře (nad možnostmi obnovení hesla), byste měli vidět nápovědu k heslu.

Nápověda k heslu na přihlašovací obrazovce systému Mac

Ujistěte se, že máte nastavenou nápovědu k heslu

Pokud po provedení těchto kroků nevidíte nápovědu k heslu, pravděpodobně jste ji nenastavili. I když neexistuje žádný způsob, jak zkontrolovat, zda jste to udělali nebo ne, stále můžete nastavit jedno pro své aktuální heslo tím, že projdete procesem Změnit heslo.

 1. Vraťte se zpět na stejné nastavení jako výše v Systémové preference >Uživatelé a skupiny.
 2. Vyberte svůj uživatelské jméno nalevo.
 3. Klikněte na ikonu Změnit heslo knoflík.
 4. Zadejte své staré, nové a ověření hesla. Můžete použít stejné heslo, jaké právě používáte, a pokud chcete, zadejte ho do všech tří míst.
 5. Přidat Nápověda hesla.
 6. Klepněte na Změnit heslo.
Změňte heslo a přidejte nápovědu

Chcete-li to znovu zopakovat, nemusíte procházet tímto procesem, abyste si změnili heslo. Můžete použít pouze stejné, pokud se nerozhodnete, že je stejně nutné změnit heslo.

Když nyní přejdete na přihlašovací obrazovku a kliknete na otazník v poli pro heslo, měla by se zobrazit nápověda, kterou jste právě přidali.

Ušetřete si zhoršení pomocí nápovědy k heslu

Nikdy nevíte, kdy může přijít den, kdy vaše heslo úplně opustilo váš mozek. Přidání nápovědy k heslu na přihlašovací obrazovku je tedy dobrým preventivním opatřením, pokud se tak někdy stane.

Dejte nám vědět, pokud máte v plánu přidat nápovědu k heslu na přihlašovací obrazovce Mac! Můžete komentovat níže nebo nás navštívit na Facebooku nebo Twitteru!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found