Jak používat widgety Centra oznámení v OS X Yosemite

S OS X Yosemite, který byl vydán před několika měsíci, Apple sjednotil některé funkce se svými protějšky pro iOS. Zejména možnost přidávat widgety do Notifikačního centra Mac je velmi vítaným doplňkem, díky kterému je funkce mnohem užitečnější.

V Mac App Store je již k dispozici spravedlivý výběr widgetů a tento výběr neustále roste. V tomto článku uvádíme stručného průvodce přizpůsobením obrazovky Today a seznam některých našich oblíbených widgetů Yosemite.

Přizpůsobení obrazovky Dnes

Než půjdeme na seznam některých našich oblíbených widgetů, stojí za to mít krátkou rekapitulaci, abychom si připomněli, jak přizpůsobit obrazovku Dnes.

První věcí, kterou musíte udělat, je vyvinout Centrum oznámení - na notebooku s trackpadem to zahrnovalo přejetí zprava (od okraje) trackpadu do středu dvěma prsty, pokud jste právě drželi výchozí gesta.

Jakmile se zobrazí Centrum oznámení, ujistěte se, že je vybrána obrazovka Dnes, nikoli Oznámení, a měli byste vidět některé vestavěné widgety a související informace, například Počasí a Sociální sítě.

Dále přejděte dolů do dolní části seznamu a klikněte na ikonu Upravit knoflík.

Nyní uvidíte další sloupec (označený Položky), který obsahuje seznam widgetů, které můžete přidat. Kliknutím na malé zelené tlačítko „+“ přidáte widget do zobrazení Dnes.

Podobně ve sloupci na levé straně můžete také kliknutím na malou červenou ikonu „-“ položku odebrat nebo položky jednoduše přetáhnout do požadovaného pořadí. V záhlaví sekce se u každého widgetu zobrazuje „úchyt“ ve stylu iOS představovaný 3 vodorovnými čarami - stačí na něj kliknout a podržet jej a poté položku přetahovat nahoru nebo dolů, dokud nejste spokojeni tam, kde ji chcete mít.

Jakmile přidáte nebo odeberete požadované položky, klikněte na ikonu Hotovo tlačítko nebo jen přejeďte prstem doprava (dvěma prsty) zpět do centra oznámení, dokud nezmizí. K dispozici je také Obchod s aplikacemi tlačítko, které (kupodivu) spustí webovou stránku, která poté sama spustí App Store naWidgety centra oznámení stránka - aktuálně je uvedeno 18 widgetů, ale bezpochyby budou k dispozici další.

V App Store si můžete vybrat a vybrat, které widgety chcete nainstalovat. Nainstalují se na váš Mac stejně jako jakákoli jiná aplikace a jsou viditelné ve složce Aplikace nebo na Launchpadu. Je důležité si uvědomit, že pokud odeberete všechny widgety ze zobrazení Dnes, bude to samotná aplikaceneodinstalováno - zůstane na vašem Macu, dokud jej neodstraníte stejně jako všechny ostatní aplikace!

To je vše, co je k přizpůsobení zobrazení obrazovky Dnes v Centru oznámení pomocí widgetů. Zde je náš seznam nejlepších aktuálně dostupných…

Naše oblíbené widgety Centra oznámení

Zde je stručný přehled pěti našich oblíbených widgetů. Všechny nabízejí rychlý a rychlý přístup k informacím a je to opravdu praktický způsob, jak získat aktualizace, aniž byste museli spouštět skutečné aplikace.

Monity

Monity je nástroj pro sledování systému, který zahrnuje samostatnou aplikaci a widget obrazovky Dnes. Pokud jste jedním z těchto lidí, kteří nechtějí mít System Monitor otevřený pořád, Monity vám umožní zobrazit poměrně podrobné informace pouhým rychlým přejetím prstem. Zahrnuje kategorie jako Systém, Paměť, Síť a Baterie.

Dodávky

Možná byste chtěli zkontrolovat stav svých balíků (zejména o Vánocích), aniž byste museli jít na web a pracně zadávat spoustu různých sledovacích kódů? Dodávky vám to umožňují a funguje se všemi hlavními společnostmi pro doručování balíků, jako jsou FedEx a DHL.

Dodávky také přicházejí jako samostatná aplikace, která zobrazuje souhrn vašich různých balíčků a odpočítává dny do jejich očekávaného doručení.

Wunderlist

Wunderlist je jedním z těch opravdu užitečných správců seznamů, který vám umožňuje vytvářet seznamy téměř z čehokoli. Je to užitečná aplikace, která synchronizuje vše mezi všemi vašimi zařízeními Apple a má mnohem více funkcí než aplikace Apple Reminders.

Směnné kurzy

Někdy je neuvěřitelně užitečné nechat si nejnovější směnné kurzy jen přejet prstem, například když vyplňujete žádosti o výdaje za práci nebo potřebujete znát nejnovější směnné kurzy před odjezdem na dovolenou. Tato aplikace se zaměřuje na jednoduchost a představuje rychlé shrnutí všech vašich oblíbených měn.

Diagnostika baterie

Pokud vlastníte notebook, je nezbytná kontrola stavu a stavu baterie. Widget poskytuje skvělé shrnutí na obrazovce Dnes - včetně zbývajícího času, aktuálního nabití a počtu cyklů a také podrobnějších informací, jako je skutečná teplota baterie.

Podrobnosti jsou také k dispozici na klávesové zkratce na liště nabídek vašeho Macu.

Tady to máte - rychlý přehled o tom, jak přizpůsobit obrazovku Dnes, stejně jako některé z našich oblíbených widgetů. Doufejme, že v roce 2015 bude v Mac App Store mnoho dalších.

Pokud byste se chtěli dozvědět více o rozšířeních a widgetech v iOS 8, probrali jsme některé skvělé věci, které můžete dělat v nejnovějšíchmobilní, pohybliví OS v tomto článku.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found