Jak navrhnout šablonu stránek

Stránky jsou nástroj textového procesoru (například Microsoft Word), který vám pomáhá vytvářet dokumenty. Pomocí stránek můžete vytvářet a navrhovat vlastní šablony. Šablona je typ dokumentu .Pages, který se kopíruje při otevření tohoto souboru šablony. Šablony mohou být velmi užitečné, pokud často vytváříte dokumenty, které obsahují mnoho specializovaného designu a textu (jako jsou obchodní dopisy, dokumenty s certifikáty, plány lekcí atd.). Jako základ budoucích dokumentů můžete použít šablony. Stránky obsahují integrované šablony, které vypadají profesionálně. Můžete použít šablony dodávané se stránkami nebo si můžete vytvořit vlastní šablonu. Zde je postup:

Integrované šablony stránek

Při spuštění stránek si můžete vybrat existující soubor šablony, ze kterého chcete pracovat:

Stránky mají různé šablony pro zpracování textu a rozvržení stránky, které můžete použít k vytváření skvěle vypadajících dokumentů. Tyto šablony můžete také upravit a vytvořit si vlastní šablony. Můžete upravit rozvržení stránky, barvy, styly, nadpisy atd. Poté dokument uložte jako šablonu (nabídka Soubor a vyberte příkaz Uložit jako šablonu).

Navrhněte si vlastní šablonu

Můžete také začít s prázdným dokumentem a navrhnout si vlastní jedinečnou šablonu. Za tímto účelem můžete zvážit obecný formát, jako je velikost papíru, okraje, záhlaví / zápatí atd. Šablona musí mít různé výchozí hodnoty pro tabulky, zástupné symboly grafů, texty atd. Spusťte prázdnou stránku a poté nastavte podrobnosti stránky (velikost, okraje atd.). Možná budete chtít přidat grafiku, grafy a texty. Vytvořte si vlastní textové pole. Přidejte obrázky. Definujte své zástupné symboly. Poté jej uložte jako šablonu. Další podrobnosti naleznete v uživatelské příručce k stránkám.

Příbuzný:

Jak otevřít formát souboru .pages pro Mac v systému Microsoft Windows

iPad: Stuck in Pages, Numbers Documents; Vyžaduje se restart

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found