Pomocí klávesových zkratek AirPods Pro můžete rychle ovládat režimy ANC a Transparency

AirPods Pro jsou novou žhavostí směřující do prázdnin 2019. Apple to tentokrát udělal správně díky načasování i funkcím těchto nových skutečně bezdrátových sluchátek.

Místo pouhého přidání nového čipu „Hey Siri“ přináší AirPods Pro celkový redesign se dvěma klíčovými funkcemi. Aktivní potlačení šumu a transparentnost, stejně velká výdrž baterie a integrace s iOS a macOS jsou vítanými doplňky.

Jak aktivní potlačení šumu změní vše s AirPods Pro

Zatímco se společnosti nadále snaží zdokonalovat svá vlastní bezdrátová sluchátka, Apple to už s AirPods měl. Přechod na AirPods Pro bohatší na funkce měl smysl, když se podíváte na trh sluchátek přes uši.

Sony, Bose a do jisté míry i Microsoft jsou na čele sluchátek s potlačením hluku uší. Ale nebylo příliš mnoho sluchátek, která by fungovala dobře jen kvůli omezení technologie.

To už u modelu Pro neplatí, protože získáte nejen aktivní potlačení šumu, ale také funkci zvanou Transparency. ANC vám umožňuje uzavřít vnější svět a soustředit se na hudbu, filmy, videa nebo dokonce hry. Průhlednost vám mezitím umožňuje snadno si uvědomovat své okolí.

Přemýšlejte o tom, že sedíte v kavárně a posloucháte svůj oblíbený podcast nebo novou knihu. Je super hlučný a chcete jen utišit věci kolem sebe. Pop do obou ušních pupenů a pak voila, všechno ostatní je téměř utopeno.

Ale co se stane, když jste připraveni na další šálek Joe? Jistě, můžete vytáhnout špunty do uší, ale místo toho nyní můžete jen přepnout do režimu Průhlednost. Je tu však ještě jeden problém, který dnes vyřešíme.

Rychle přepínejte mezi režimy Transparentnost a ANC

Ve scénáři kavárny byste před aktivací funkce Transparency museli nejprve pozastavit média, která vám přehrávají v uších. Tím zajistíte, že neztratíte své místo v knize, podcastu nebo videu, aniž byste se museli trápit s AirPods v uších.

Díky kouzlu iOS a zkratek existuje způsob, jak aktivovat jak Transparentnost, tak pozastavit hudbu současně. Stejně tak marně, když je čas znovu přehrát váš obsah, zkratky usnadňují opětovné zapnutí ANC a utopení světa.

Vytvořte zástupce pro pozastavení média a aktivaci průhlednosti

Jak jsme již zmínili, budete se muset ponořit do aplikace Zkratky, což může být pro některé trochu ohromující. Naštěstí je způsob vytvoření zástupce rychlý a snadný. Před vytvořením zástupce musíte mít AirPods Pro připojený k iPhonu nebo iPadu, který budete používat.

Zde je návod, jak vytvořit zástupce pro pozastavení médií a aktivaci průhlednosti:

 1. Otevřete aplikaci Zkratky na svém iPhone
 2. Klepněte na ikonu „+“ v pravém horním rohu
 3. Klepněte naPřidat akci
 4. Do vyhledávacího pole zadejteAirPodsa vyberteNastavte režim kontroly šumu

Tím vytvoříte první „rámeček“ vaší zkratky a je zde několik dalších kroků, aby to úplně fungovalo. Odtud klepněte naTrasa v poli a vyberte svůj pojmenovaný AirPods Pro. Poté klepněte naRežim kontroly šumu a vybertePrůhlednost. To vám umožní použít zkratku k povolení režimu průhlednosti, ale ještě jsme to neudělali.

Pod rámečkem zástupce, který jste právě vytvořili, klepnutím na velkou modrou ikonu „+“ přidáte do zástupce další akci. Odtud vyberteMédia a přejděte dolů, dokud se nedostanete kPřehrávánísekce. Poté klepněte naPřehrát / Pozastavita vrátíte se zpět do nastavení zástupce. Ještě jeden krok, který musíte udělat, je klepnout naPřehrát / PozastavitpodPrávě teď hrajeakce a vybertePauza.

Před vzletem a zábavou si udělejte čas a klepněte na ikonu „…“ na pravé straně vedle zkratky s obecným názvem. Změňte to na něco jako Pause / Transparent nebo něco hravějšího jako „Mohu vám pomoci?“. Jakmile přidáte název, klepněte na ikonuHotovo tlačítko v pravém horním rohu.

Vytvořte zástupce a pokračujte v přehrávání médií a aktivujte ANC

Právě jste vytvořili zástupce, který vám umožní rychle pozastavit média a aktivovat průhlednost, abyste mohli konverzovat. Co máte dělat, když konverzace skončila a chcete se vrátit k poslechu hudby? Klávesové zkratky vám s tím také mohou pomoci, a jak to uděláte:

 1. Otevřete aplikaci Zkratky na svém iPhone
 2. Klepněte na ikonu „+“ v pravém horním rohu
 3. Klepněte naPřidat akci
 4. Do vyhledávacího pole zadejteAirPodsa vyberteNastavte režim kontroly šumu

Stejně jako dříve se zobrazí nové pole Akce a budete muset provést následující:

 1. Klepněte naTrasa v novém poli Akce a vyberte svůj AirPods Pro
 2. VybratRežim kontroly šumu
 3. VybratZrušení šumu

Tím se vytvoří hlavní zkratka pro aktivaci Noise Cancellation pouhým stisknutím tlačítka, ale budete chtít, aby vaše hudba hrála. Postup je následující:

 1. Klepněte na modrou“+” pod prvním políčkem Akce
 2. Vybrat Média
 3. Přejděte dolů, dokud se nedostanete kPřehrávánísekce a klepněte naPřehrát / Pozastavit
 4. V poli 2. akce klepněte naPřehrát / Pozastavit a vyberteHrát si
 5. Užívat si!

Nyní jste vytvořili další zástupce, který znovu aktivuje aktivní potlačení šumu a současně spustí zálohování hudby nebo médií. Můžete je přidat do widgetu Zkratky, nebo je dokonce přidat na domovskou obrazovku pro ještě snadnější přístup.

Závěr

Všechny tyto kroky pouze ukazují všem, jak úžasní a výkonní mohou být zástupci, a nevyžaduje, abyste si pohrávali s nastavením nebo ovládacím panelem. Stačí jen pár krátkých kroků a budete mít přístup jedním klepnutím k pozastavení médií a aktivaci režimu Průhlednost. A to samé lze říci, když je čas hudbu znovu zapnout a znovu aktivovat Noise Cancellation.

Pokud jste narazili na problémy s používáním a / nebo vytvářením těchto zkratek, dejte nám vědět v komentářích. Budeme rádi, když vás provedeme celým procesem a všechny vám přiblížíte své AirPods Pro.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found