Jak vytvořit okamžitý hotspot v systému iOS 8

Co je to okamžitý hotspot

Někdy, zejména když cestujete a nemáte přístup ke spolehlivé Wi-Fi, je jediným způsobem, jak se připojit k počítači Mac, připojení k internetu prostřednictvím mobilního datového připojení iPhonu.

IPhone již má vestavěný Osobní hotspot funkce, která v zásadě promění váš iPhone na hotspot Wi-Fi, který může používat jakékoli zařízení - včetně notebooků a dalších mobilních telefonů.

V systémech iOS 8 a OS X Yosemite společnost Apple vylepšila osobní hotspot několika způsoby, aby bylo jeho používání ještě snazší.

Tato nová, vylepšená funkce je nyní známá jako Okamžitý hotspot a znamená to, že když jste obě zařízení přihlášeni k iCloudu, nepotřebujete ani heslo k Wi-Fi. Pokud se Mac nepoužívá, automaticky se odpojí, aby se ušetřila šířka pásma a minimalizovaly poplatky za data.

Kromě těchto nových funkcí je použití okamžitého hotspotu téměř totožné s předchozím - hlavním rozdílem není nutnost zadávat heslo při každém použití.

Jak používat okamžitý hotspot

Tato příručka poskytuje stručný popis toho, jak zapnout a používat okamžitý hotspot vašeho iPhone.

Krok 1 - Najděte nastavení osobního hotspotu

OtevřenoNastavení na vašem iPhone a klepněte na sekci s názvemOsobní hotspot. Z nějakého důvodu se stále jmenuje Personal Hotspot, a to navzdory skutečnosti, že v Apple Keynote a na WWDC začátkem tohoto roku byl označován jako Instant Hotspot. Tento nesoulad názvů je možná proto, že jej lze také použít jako obyčejný hotspot.

Osobní hotspot najdete v Nastavení.

Krok 2 - zapněte osobní hotspot

Klepněte na posuvník Osobní hotspot do polohy Zapnuto. Pokud jste dosud neměli povolenou Wi-Fi a Bluetooth, otevře se vyskakovací okno s požadavkem na potvrzení. Poskytuje také možnost použití USB, ale tentokrát nás kabelové připojení nezajímá.

Chcete-li hotspot používat, povolte Wi-Fi a Bluetooth.

Nyní byste měli vidět obrazovku podobnou té, která je uvedena níže, s povoleným osobním hotspotem. V mém případě jsem dříve používal Personal Hotspot v iOS 7, a proto se moje (ne příliš zabezpečené) heslo stále zobrazuje v sekci Heslo Wi-Fi.

Upozorňujeme, že pokud jste přihlášeni k iCloudu (většina uživatelů iPhone a Mac je obvykle), toto heslo vůbec nepotřebujete, protože k vašemu iPhone se budete moci připojit i bez něj.

Osobní hotspot byl povolen.

Krok 2 - Zapněte Wi-Fi na počítači Mac

Dalším krokem je povolení Wi-Fi na počítači Mac, pokud ještě není zapnutý. Jako obvykle jej najdete ve stavovém řádku počítače Mac, jak je uvedeno níže.

Chcete-li vyhledat hotspot svého iPhone, zapněte Wi-Fi.

Jakmile proběhne skenování Wi-Fi, uvidíte dostupné hotspoty v okolí jako obvykle. V horní části nabídky je nová sekce Osobní hotspoty, která zobrazuje všechny dostupné okamžité hotspoty. Jak vidíte níže, iPhone je uveden spolu s jeho sílou signálu, typem sítě (v tomto případě 3G), měřičem baterie a speciální ikonou odkazu, která označuje, že se jedná o hotspot pro iPhone.

Všechny ostatní obyčejné staré aktivní body v této oblasti jsou zobrazeny pod iPhone. Všimněte si druhého iPhone v seznamu hotspotů („Dave's iPhone“) - toto zařízení není okamžitý hotspot, takže bude vyžadovat heslo stejně jako všechny ostatní.

Okamžité hotspoty se zobrazují v horní části nabídky Wi-Fi v části Osobní hotspot.

Krok 3 - Připojte se

Dále vyberte svůj iPhone v seznamu, který chcete připojit. Měl by jsine je třeba zadat libovolné heslo, protože váš Mac i iPhone vědí, že jsou přihlášeni ke stejnému účtu iCloud, a proto se bezpečně připojují automaticky.

Chcete-li se připojit, stačí kliknout na svůj iPhone - nejsou vyžadována žádná hesla.

V tomto okamžiku byste měli být online a sdílet datové připojení svého iPhone s Wi-Fi vašeho Macu. Všimněte si, že příležitostně se může zobrazit chyba, která říká, že se nelze připojit. V takovém případě je nejjednodušší udělat, abyste problém vyřešili vypnutím a opětovným zapnutím Wi-Fi. Zdá se, že se tento problém nestává příliš často, ale v mém případě, když jsem psal tento článek pomocí okamžitého hotspotu, došlo k několika neúspěšným pokusům o připojení.

Zkontrolujte, kolik zařízení je připojeno k vašemu iPhone.

Krok 4 - zkontrolujte, kolik zařízení je připojeno

Stojí za to zkontrolovat iPhone, když je váš počítač připojen, jen abyste se ujistili, že má skutečně aktivní připojení. V tomto případě si všimnete, že jsem měl jen jedno připojení - můj Mac.

Spropitné:Apple říká, že se okamžitý hotspot automaticky odpojí, pokud jej určitou dobu nepoužíváte. Aktualizace Mac App Store se však aktualizujídělat stále se stalo, takže je to dobrý nápaddeaktivovat aktualizace Mac App Store dočasně, abyste se ujistili, že váš příspěvek k údajům není neočekávaně vyčerpán.

Nakonec, jakmile dokončíte používání hotspotu iPhonu, otevřete nabídku Wi-Fi na Macu a vyberteOdpojit zavřít všechno.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found