Drag & Drop ve vašem iPadu a iPhone s iOS 11, How-To

Novinkou ve vašem iPadu se systémem iOS11 je drag & drop (zkráceno na D&D.) a dokonce i přílohy z jedné aplikace do druhé. Stačí jediné klepnutí a podržení (dlouhé stisknutí), abyste vyzvedli svůj obsah a přetáhli jej do jiné aplikace.

Takže pokračujte a přetahujte mezi aplikacemi jako Mail, Poznámky, Připomenutí, Mapy, Kontakty, Zprávy, dokonce i Safari.

Drag & Drop v iOS 11 a novějších: Základní pohyby

Výtah: Dlouhým stisknutím vyberte obsah

Táhnout: Klepnutím přidáte další obsah. Umístěte kurzor na místo, kam chcete obsah přejít (zelené znaménko plus + ukazuje, které aplikace podporují D&D)

Stanovit: Zrušte obsah (zkopírujte nebo přesuňte) a naplní se do vaší aplikace

D&D jeden soubor

Nejjednodušší způsob, jak D&D na iPadu, je otevřít dvě aplikace na rozdělené obrazovce. Například Fotky a Zprávy. Otevřete Fotky a poté uchopte Zprávy z doku a přetáhněte je na levou nebo pravou stranu iPadu - ponechejte Zprávy jako překryv nebo vytáhněte horní záložku nahoru pro režim rozdělené obrazovky.Nyní, když obě aplikace běží vedle sebe, klepněte na obrázek z Fotek a přetáhněte jej do Zpráv a poté jej vložte. Je to tak snadné!

Krok 1

Krok 2

Krok 3

Více položek D&D

A tím to nekončí. D&D (přetažení n 'drop) iOS11 také podporuje Multi-Touch. Klepnutím tedy můžete vyzvednout a přidat více položek. Začněte přetažením jedné položky a poté klepnutím přidejte další.

Stejně jako příklad jednoho souboru je nejjednodušší způsob, jak přetáhnout více položek z jedné aplikace do jiné, pomocí rozdělené obrazovky iPadu. V tomto příkladu pošleme e-mailem některé kontakty.

Nejprve otevřete aplikaci Kontakty, poté pomocí funkce rozdělené obrazovky otevřete Mail a otevřete e-mail nebo vytvořte novou zprávu. Poté dlouze stiskněte jeden z kontaktů, které chcete odeslat. Podržte stisk a lehce jej přetáhněte. Tento kontakt se nyní připne k vašemu prstu. Udržujte tisk a klepněte na všechny ostatní kontakty, které chcete odeslat. Jak klepnete na každý další kontakt, aktualizuje se počet položek připojených k původnímu tisku.

Jakmile vyberete všechny své kontakty, přetáhněte je do svého e-mailu. Když umístíte ukazatel myši na zprávu, zelené znaménko plus + ukazuje počet připojených položek. Chcete-li je přidat do svého e-mailu, jednoduše je uvolněte. A kontakty se naplní.

D&D do vašeho doku

K dispozici je dokonce i funkce D&D s pružinou pomocí doku iPadu.

Nejprve otevřete aplikaci jako obvykle. Poté klepněte na svůj obsah. Druhou rukou (nebo prstem) přejeďte prstem nahoru po doku. Poté přetáhněte svůj obsah a najeďte myší na ikonu podporovaných aplikací D&D v Docku. Pokud aplikace podporuje přetažení, aplikace se otevře. Poté klepněte na místo, kam chcete obsah dostat, a jednoduše jej přetáhněte.

Zrušit Drag & Drop

Konečně něco, co je snadné. Chcete-li akci zrušit, stačí pustit tažení. Nebo přejeďte úplně mimo obrazovku - zdá se, že to funguje!

Drag & Drop v Mapách

Za prvé, Apple opravdu vylepšuje svou Map App v iOS11. A teď můžeme také všichni přetahovat umístění. Je snadné poslat polohu svým přátelům nebo kolegům tak, že toto místo umístíte do aplikace Mail, Zprávy nebo do jakékoli jiné aplikace podporované společností D&D. Díky práci v režimu rozdělené obrazovky je toto všechno možné. Takže otevřete Mapy a poté otevřete Zprávy vedle sebe nebo nechte nad sebou plovoucí panel aplikace a pak jen dlouze stiskněte, přetáhněte a pusťte toto místo do Zpráv. Snadno peasy!

Drag and Drop pro Apple Maps v současné době funguje pouze na iPady–Ale opravdu doufáme, že to přijde na iPhone, řekněme to, většina z nás používá Apple Mapy na cestách s našimi iPhony!

A další vylepšení Map?

  • Nerušit při řízení
  • Pokud odbočíte z původní trasy, směry se nyní změní
  • Vnitřní mapy pro obchodní centra a letiště
  • Dálniční a silniční pruhy navádění
  • Ukazatele rychlostních limitů
  • Zobrazení na šířku zobrazuje více mapy
  • Ovládání zoomu jedním prstem
  • Zjednodušené zobrazení mapy pro pokyny
  • Alternativní trasy během navigace pro CarPlay

Přechod z jedné ruky do druhé

U iOS11 a iPadu je přenos tahů mezi prsty nebo rukama jednoduchý. Jen držte dlouhý stisk. Můžete dokonce zahájit několik relací přetažení najednou dlouhým stisknutím více prstů (nebo rukou) současně.

D&D chrání data

Na rozdíl od univerzální schránky je funkce Drag and Drop zabezpečena způsobem, kterým schránka není. Je to proto, že vaše data D&D jsou viditelná pouze pro vaši cílovou aplikaci, nikoli pro ŽÁDNÉ A VŠECHNY aplikace (například ve schránce).

Plně podporovaná společnost Apple a také aplikace třetích stran!

Drag and Drop plně podporuje většinu nativních aplikací Apple a aplikace třetích stran ji také používají!

Chcete-li zkontrolovat kompatibilitu D&D, pokud se při přetahování do aplikace zobrazí zelená ikona znaménka plus (+), je to váš signál, že aplikace podporuje přetahování.

Aplikace Apple Stock, které podporují drag and drop:

Domovská obrazovka, Dock, Připomenutí, Kalendář, Zprávy, Spotlight, Soubory, Safari, Kontakty, iBooks, Zprávy, Poznámky, Fotografie, Mapy, Keynote, Stránky a Čísla.

Přetažení n 'Drop NENÍ funkční v ŽÁDNÝCH složkách označených jako odstraněné - například ve složce Nedávno odstraněné ve Fotkách. Pokud chcete položku z těchto složek přetáhnout, nejprve je přesuňte do jiné složky.

Chcete D&D na svém iPhone?

Je to komplikované. Váš iPhone zatím podporuje velmi omezené přetažení. IOS vašeho iPhonu v zásadě umožňuje přesouvat objekty pouze uvnitř aplikace (a funguje pouze s aplikacemi, které podporují D&D.)

Zdá se, že pro iPhone je aplikace iOS11 Files Files plně podporována přetažením. A my můžeme přetahovat soubory obrázků mezi Moje alba ve Fotkách.

Tady je složitá část: funkce přetažení aplikace mezi aplikacemi v iOS11 pro iPhony existuje - ale je většinou deaktivovaná a není uživatelům přístupná. Apple tvrdí, že deaktivoval drag and drop kvůli malé obrazovce iPhonu, nedostatku Docku a současné neschopnosti rozdělit obrazovky nebo zobrazit multitasking. Plus přetažení a přetažení opravdu potřebuje více prstů nebo rukou, takže jeho použití s ​​iPhone není úplně snadné.

Zatím tedy zůstává přetahování mezi aplikacemi potenciální funkcí. Možná v příští generaci iPhonů?

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found