Nový iTunes 12.5.3 - odpovědi na pět často kladených otázek

Nový iTunes 12.5.3 byl spuštěn na konci října a je aktuálně k dispozici ke stažení. Aktualizace obsahovala některá vylepšení stability a výkonu a vyřešila následující hlavní problémy.

  • Opravuje problém, kdy se alba mohla přehrávat v nečekaném pořadí
  • Řeší problém, který zabránil zobrazení textů při poslechu Beats 1

Zatímco nová aktualizace přinesla funkce stability, změnila několik možností přístupu k určitým funkcím. V tomto článku se budeme zabývat některými často kladenými otázkami našich čtenářů.

Jak používat funkci „Přidat na další“ v novém iTunes

Toto je pravděpodobně největší otázka, kterou se naši čtenáři ptají ohledně nového iTunes, a my se vás pokusíme provést těmito kroky.

Možnost použít „Přidat další“ byla k dispozici ve starších iTunes, ale nyní byla nahrazena různými možnostmi. Zde je ukázka, jak můžete tuto funkci v novém iTunes provést pomocí funkce „Přehrát další“.

1. Klikněte pravým tlačítkem na skladbu a výběrem možnosti Přehrát později ji přidejte do fronty.

2. Tato možnost se zobrazí pouze poté, co vyberete skladbu pomocí funkce „Přehrát další“.

3. Jakmile máte skladbu označenou jako „Přehrát další“, můžete kliknout pravým tlačítkem a přidat další skladby pomocí Přehrát později.

4. Klikněte na tlačítko hudební fronty iTunes v pravém horním rohu a přetažením skladeb můžete změnit pořadí svého seznamu skladeb podle vašich představ.

Jak vytvořím nový seznam skladeb v novém iTunes

Stará tlačítka s funkcí iTunes v dolní části slouží k vytváření nových seznamů skladeb a složek atd. V novém iTunes byla tato tlačítka nahrazena kontextovou nabídkou, která umožňuje vytvářet nové seznamy skladeb.

Přejděte dolů do levé dolní části obrazovky v části Seznamy hudebních seznamů a dvěma prsty klikněte kdekoli v této části. iTunes vám ukáží možnost vytvořit nový seznam skladeb, vytvořit nový inteligentní seznam skladeb nebo novou složku se seznamy skladeb.

Můžete také přistupovat k možnostem vytváření nových seznamů skladeb jednoduše kliknutím na Soubor v nabídce iTunes a poté na Nový.

V případě, že jste synchronizovali svůj seznam skladeb z iPhonu do iTunes a nemůžete jej najít v iTunes, ujistěte se, že jste ve všeobecných předvolbách povolili knihovnu hudby iCloud. Klikněte na iTunes> Předvolby…> Obecné předvolby.

To vyžaduje, abyste povolili možnost synchronizovat seznamy skladeb / hudbu z iPhonu nebo iPadu v iTunes.

Podobně je nastavení seznamu skladeb na vašem iPhone docela jednoduché a jednoduché. Lehce stiskněte skladbu a najdete nabídku, která vám umožní přidat skladbu mezi další možnosti.

Skladba v seznamu skladeb Stále se opakuje na iPhone, jak na to

Někteří čtenáři zjistili, že skladba v jejich seznamu skladeb se neustále opakuje. To může být nepříjemné, pokud se snažíte přehrát všechny skladby ve správném pořadí ze seznamu skladeb.

Toto je malá designová změna na obrazovce zde. Chcete-li to opravit, budete muset vypnout opakování, které je nyní ve spodní části obrazovky. Přístup k němu získáte pouze přejetím prstem nahoru ze spodní části obrazovky Přehrávání. Trochu divné, ale jakmile to uděláte, budete si to pamatovat příště.

Posuňte se zdola nahoru od aktuálně přehrávané skladby a najdete možnosti Shuffle, které vám umožňují ovládat možnosti opakování a další.

 

iTunes 12.5.3 nereagují nebo stále selhávají, jak na to

Jen málo iFolků, které aktualizovaly své iTunes na nejnovější verzi, občas zjistí, že iTunes reagují nebo havarují na svých Mac / Macbookech.

Byly vydány dvě verze iTunes 12.5.3. Druhá aktualizace problém vyřešila pro většinu lidí.

Pokud po aktualizaci na nejnovější verzi stále máte problémy se selháním iTunes, zkuste nejlépe ukončit pomocný program iTunes z monitoru aktivity.

  1. Odhlaste se z iTunes
  2. Otevřete Sledování aktivity, do vyhledávacího pole zadejte pomocníka a vyhledejte pomocný proces iTunes. Kliknutím na tlačítko „x“ v levém horním rohu zabijete pomocný program iTunes.
  3. Restartujte iTunes a přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů

Zvukové soubory nefungují s macOS Sierra

Pokud jste vášnivým uživatelem zvukových souborů a aktualizovali jste svůj Macbook na macOS Sierra, můžete mít problémy s přímým přehráváním zvukového souboru prostřednictvím iTunes. Pokud nemůžete najít své soubory v sekci zvukových knih, postupujte takto:

  1. V iTunes klikněte na Soubor> Přidat do knihovny
  2. Ukažte na složku, kde máte stažené zvukové soubory
  3. Vyberte soubor a klikněte na otevřít
  4. Soubory budou importovány do iTunes a budou k dispozici v sekci Zvukové knihy

Doufáme, že vám tyto často kladené otázky a odpovědi byly užitečné. Pokud existují další aspekty týkající se iTunes, které byste chtěli pokrýt, dejte nám prosím vědět v níže uvedených komentářích.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found