Zde je důvod, proč byste se na svém iPhonu nebo iPadu měli vyhnout klávesnicím třetích stran

Pravděpodobně příliš nemyslíte na klávesnici svého smartphonu. Pokud používáte klávesovou aplikaci jiného výrobce, může to být chyba.

Pokuste se sledovat, kdy polovinu obrazovky vašeho iPhone zabírá klávesnice. Mezi textovými zprávami, vyhledáváním na webu nebo zadáním tweetu existuje velká šance, že ve svém zařízení neustále používáte klávesnici.

Přestože aplikace klávesnice třetích stran mohou nabízet některé funkce, které standardní klávesnice iOS nenabízí, měli byste si je ještě před stažením nebo použitím rozmyslet. Ne všechny klávesové aplikace třetích stran jsou stejné!

Příbuzný

  Ve skutečnosti vám v roce 2020 doporučujeme úplně se jim vyhnout. Zde je důvod.

  Rizika ochrany soukromí a zabezpečení klávesnic třetích stran

  Klávesnice třetích stran vyžadují v mnoha případech „plný přístup“, aby správně fungovaly. Ale v mnoha případech to nebude vždy nejlepší nápad.

  Většina rizik pro soukromí a zabezpečení klávesových aplikací třetích stran pochází z takzvaného „plného přístupu“. Většina klávesových aplikací třetích stran bohužel požádá o uvedený přístup.

  Ale i když jste viděli výchozí varovnou zprávu společnosti Apple, můžete být stále zmateni ohledně „plného přístupu“ a toho, co to znamená pro vás a vaše zařízení.

  Co je tak špatného na Full Access?

  Když udělíte klávesnici plný přístup v iOS nebo iPadOS, dáte jim možnost přistupovat, nahrávat a přenášet vše, co napíšete, pomocí jejich aplikace na klávesnici. To zahrnuje text, který jste napsali před povolil jsi plný přístup.

  To může znít docela neškodně, dokud si neuvědomíte, kolik citlivých věcí denně píšete. Čísla kreditních karet, adresy, čísla sociálního zabezpečení atd. Aby bylo jasné, většina aplikací na klávesnici si neukládá shromažďovat a používat tato data hanebným způsobem.

  Pokud však jejich zásadou je shromažďovat vše, co napíšete, a ukládat to na jejich servery, je nevyhnutelné, že spolu se vším ostatním bude chyceno něco důvěrného nebo citlivého.

  A i když tato data nepoužívají hanebným způsobem, stále existuje šance, že k jejich úniku dojde nechtěně. V roce 2016 si uživatelé SwiftKey všimli e-mailů jiných lidí, které se naplnily jejich aplikacemi. A v roce 2017 Ai.Type utrpěl narušení dat, které odhalilo téměř 31 milionů záznamů uživatelů.

  Proč aplikace na klávesnici vyžadují úplný přístup?

  Pokud jde o důvod, proč většina klávesových aplikací třetích stran požaduje nebo vyžaduje plný přístup k funkcím, z velké části jde o připojení k internetu.

  Bez plného přístupu nemohou aplikace klávesnice třetích stran používat mobilní nebo Wi-Fi připojení vašeho iPhone. Proto nemohou odesílat ani přijímat žádná data ze serverů společnosti.

  Proč potřebuje aplikace s klávesnicí přístup k internetu, závisí na jejím použití. Některé klávesnice budou sledovat vaše psaní, aby vám poskytovaly prediktivní nebo přizpůsobené návrhy. Hanebnější klávesnice mohou sledovat, co píšete.

  To neznamená, že když aplikaci udělíte plný přístup, znamená to, že vás špehuje. Ale je to možné. Pokud jste stále fanouškem klávesnice třetích stran, přečtěte si zásady ochrany osobních údajů dané společnosti.

  A co klávesnice bez znaků?

  Z výše uvedeného pravidla mohou existovat určité výjimky: klávesnice třetích stran, které nemají tradiční znaky. Jednou z populárních aplikací, která mě napadne, je Bitmoji.

  Bitmoji umožňuje uživatelům vytvářet přizpůsobené znaky emodži a používat je jako nálepky ve Zprávách a jinde v systému iOS. Bitmoji sám o sobě je ve skutečnosti aplikací klávesnice jiného výrobce a vyžaduje úplný přístup.

  Aplikace vyžaduje plný přístup, aby se mohla připojit k internetu a stahovat vaše bitmoji postavy. Společnost také říká, že nemůže číst nic napsaného na nativní klávesnici iOS ani na žádné jiné klávesnici jiného výrobce. Z toho, co můžeme říct, je to pravda.

  Jak již bylo řečeno, je pravděpodobné, že Bitmoji od vás stále shromažďuje nějaká data. Ale ne více než kterákoli jiná „bezplatná“ aplikace, kterou si stáhnete do telefonu.

  Proč zůstat s nativní klávesnicí iOS

  Nativní klávesnice iOS má ve srovnání s řešeními třetích stran řadu výhod ochrany osobních údajů a zabezpečení.

  Apple má některá ochranná opatření na ochranu uživatelů před klávesnicemi třetích stran. Pokud jde například o psaní hesel, Apple vynutí použití nativní klávesnice iOS.

  Ale i za hesly pravděpodobně stále existuje spousta datových typů, které by mohly být ohroženy používáním klávesových aplikací třetích stran.

  Proto se jim doporučujeme vyhnout. Pokud je nyní ve svém zařízení máte, odstraňte je a držte se nativní klávesnice iOS. Pokud trváte na tom, že budete mít k dispozici klávesovou aplikaci třetí strany, doporučujeme přinejmenším deaktivovat úplný přístup.

  • Apple používá rozdílné soukromí. Zatímco Apple může shromažďovat data, která zadáváte pomocí klávesnice iOS, aby zlepšila prediktivní textové zprávy, společnost také používá rozdílné soukromí k ochraně uživatelských dat. Technika v zásadě přidává „šum“ k zakrytí identity uživatele, což umožňuje společnosti Apple zaznamenat obecné trendy u velké skupiny uživatelů, aniž by to ohrozilo soukromí jednotlivého uživatele.
  • IPhone Analytics můžete vypnout. Li stále vám nevyhovuje, když Apple shromažďuje údaje o používání za účelem vylepšení prediktivních návrhů, společnost nabízí způsob, jak tuto funkci deaktivovat. Stačí přejít do Nastavení -> Ochrana osobních údajů -> Analýzy a vylepšení a deaktivovat přepínač vedle možnosti Sdílet iPhone a sledovat analytiku.
  • Apple pravidelně přidává nové funkce. Jedním z hlavních důvodů, proč se někteří uživatelé rozhodli pro klávesnici jiného výrobce, byl přejetí prstem na text. To je nyní funkce klávesnice iOS od iOS 13. Prediktivní text společnosti Apple je také docela špičkový. Očekávejte, že společnost bude s časem vylepšovat klávesnici a přidávat nové funkce.

  Jak najít klávesnice třetích stran na vašem iPhonu nebo iPadu

  Chcete zkontrolovat klávesnice nainstalované v iPhonu nebo iPadu? Takhle. Z této nabídky také budete moci udělit nebo odvolat plný přístup.

  Pokud potřebujete pomoc s nalezením klávesnic třetích stran na vašem iPhone, nebo jen chcete zjistit, kde se nacházejí, zde je několik rychlých tipů.

  Chcete-li zobrazit klávesnice na svém zařízení, otevřete aplikaci Nastavení a přejděte na Obecné -> Klávesnice -> Klávesnice.

  Zde najdete některé klávesnice třetích stran dostupné ve vašem zařízení. Klepnutím na klávesnici také budete moci deaktivovat nebo povolit úplný přístup.

  Klávesnice třetích stran najdete také klepnutím na ikonu Globe. Odtud je nebudete moci spravovat; stačí je použít.

  Pokud jde o skutečné používání klávesnic třetích stran, jsou přístupné klepnutím na ikonu Globe, kdykoli se na obrazovce zobrazí nativní klávesnice iOS.

  Poznámka: Pokud klepnete na Přidat novou klávesnici, v sekci „Další klávesnice pro iPhone“ najdete různé další jazyky. Jedná se o nativní klávesnice pro iOS, takže ochrání vaše soukromí a zabezpečení stejně jako jakýkoli výchozí jazyk, se kterým jste pracovali.

  Doufáme, že vám tento článek pomohl. Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found