Jak nastavit a používat funkci iPhone Emergency SOS

Společnost Apple konečně dodala funkci SOS Emergency všem uživatelům iPhone, kteří na svém zařízení používají iOS 11 a vyšší. Před iOS 11 nabízel Apple tuto funkci pouze v omezených geografických oblastech.

Společnost Apple tuto funkci v rámci svého ekosystému zařízení již delší dobu posiluje prostřednictvím různých patentů. Tato nabídka je další funkcí zaměřenou na bezpečnost, kterou společnost Apple zavedla, kromě režimu Nerušit při řízení “. V tomto krátkém článku vám ukážeme, jak nastavit a používat novou funkci SOS Emergency na vašem iPhone.

Krok - 1 Klepněte na Nastavení> Nouzové SOS

Krok - 2 Povolte funkci „Automatické volání“ v nastavení Nouzového SOS

Díky tomuto nastavení váš iPhone automaticky zavolá pohotovostní služby, když pětkrát za sebou kliknete na tlačítko spánku / probuzení.

Pro lidi, kteří používají modely iPhone 8 a vyšší, je zkratka pro nouzové automatické volání trochu jiná. Místo toho, abyste 5x stiskli boční tlačítko, stiskněte současně tlačítko pro zvýšení nebo snížení hlasitosti a boční tlačítko.

Pokud tato akce zní povědomě, jedná se o stejný tah, který se používá u modelů iPhone 7 k provedení nuceného restartu - ano, je to komplikované!

Krok - 3 Zabraňte neúmyslnému tísňovému volání

Abyste zabránili náhodnému volání pohotovostních služeb, můžete také povolit funkci Odpočítávání zvuku. Tato funkce zajišťuje, že váš iPhone přehrává varovný zvuk, zatímco odpočítává volání 911.

iOS 12+ Určuje místa volání 911

Pokud jste svůj iOS neaktualizovali na iOS 12 nebo novější, zvažte to.

S iOS 12 a novějším již nemusíte znát přesnou polohu, když voláte na 911 v USA. Pouze během tísňových volání iOS odesílá vaše přesná data o poloze záchranářům. Je to snaha o zkrácení doby odezvy a o péči dříve.

Apple používá technologii, kterou nazývá HELO (Hybridized Emergency.) Jedná se o kombinaci mobilních věží a zdrojů dat v zařízení, jako je GPS, a přístupových bodů WiFi, které pomáhají určit polohu volajícího 911.

Zkontrolujte své nouzové kontakty

Zatímco zkoumáte toto nové nastavení funkce Emergency SOS na vašem iPhone, žádáme vás, abyste si zkontrolovali nouzové kontakty které jste nastavili v aplikaci pro zdraví, a ujistěte se, že je aktuální.

Chcete-li zkontrolovat nouzové kontakty, klepněte na „Nastavit nouzové kontakty ve službě Health“. Tato funkce aktualizuje vaše kontaktní záznamy spojené s vaším lékařským ID.

Pokud jste ve svém iPhone nenastavili lékařské ID, doporučujeme vám podívat se na náš podrobný článek zde.

Další důležitý prvek, který je třeba zkontrolovat, je pro uživatele, kteří používají své Apple Watch spolu s Apple iPhone. Vzhledem k tomu, že Watch také obsahuje službu Emergency SOS, zkontrolujte její nastavení a ujistěte se, že je v souladu s nastavením vašeho iPhone.

Jak zapnout (nebo vypnout) vládní upozornění na vašem iPhone

Když aktualizujete iOS svého zařízení, Apple ve výchozím nastavení zapne vládní upozornění. Patří sem výstrahy AMBER, nouzové výstrahy a výstrahy veřejné bezpečnosti.

Tato upozornění můžete obdržet na svém iPhonu nebo Apple Watch.

Mezi příklady zasílaných upozornění patří:

 • Výstrahy zahrnující bezprostřední ohrožení bezpečnosti nebo života
 • Upozornění na extrémní povětrnostní podmínky
 • Veřejné bezpečnostní výstrahy
 • Upozornění na chybějící nebo unesené dítě (výstraha AMBER)

Když vláda vydá výstrahu, přehraje se speciální zvuk podobný alarmu.

Zkontrolujte nastavení vládního alarmu vašeho iPhone

 1. Jít do Nastavení> Oznámení
 2. Přejděte na ikonu dno obrazovky
 3. Podívejte se na Vládní upozornění kategorie
 4. Zapněte nebo vypněte všechny požadované změny

Důrazně doporučujeme povolit nouzová i veřejná bezpečnostní upozornění!

Přijímat testovací nouzová upozornění (pouze USA)

Pokud používáte dopravce v USA a nacházíte se v USA, můžete obdržet upozornění na nouzové testy - abyste se ujistili, že systém funguje.

Ve výchozím nastavení je tato možnost vypnutá.

Když obdržíte tento typ výstrahy, uslyšíte výstrahu a výstraha říká, že se jedná o test - nikoli o skutečný stav nouze.

Zapněte nebo vypněte tato upozornění na testy

 1. Otevřete aplikaci Telefon a klepněte na Klávesnice
 2. Chcete-li jej zapnout, zadejte * 5005 * 25371 # a zavolejte. Uslyšíte potvrzení, že „testovací výstrahy povoleny“
 3. Chcete-li jej vypnout, zadejte * 5005 * 25370 # a zavolejte. Uslyšíte potvrzení, že „testovací výstrahy deaktivovány“

souhrn

Doufáme, že si uděláte čas na prozkoumání funkce Emergency SOS na vašem iPhone. A že jej nastavíte pro situace, kdy to nejvíce potřebujete.

Doporučujeme také, abyste si nastavili funkce Medical ID v aplikaci pro zdraví, protože jsou skutečně užitečné pro lidi, kteří vám poskytují služby EMS.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found