Podivné poplatky z itunes.com/bill, apple.com/bill nebo APL * iTunes?

Ve výpisu z karty pro itunes.com/bill, apple.com/bill nebo dokonce APL * iTunes můžete najít neočekávané položky. Podívejte se na historii nákupu svého Apple ID, zjistěte, jaké jsou poplatky, a požádejte o vrácení peněz.

Někdy se jedná o jednorázové platby společnosti Apple, které nelze vysvětlit. Jindy můžete zjistit, že platíte 0,99 $ měsíčně po dobu šesti měsíců.

Ať už je situace jakákoli, zjistěte, o co jde, a napravte to níže.

Není čas? Podívejte se na naše video tipy, jak se zbavit těchto neznámých poplatků!

Proč mám neočekávaný účet Apple nebo iTunes?

Společnost Apple účtuje kartu propojenou s vaším účtem Apple ID při každém nákupu v iTunes nebo App Store. Apple také používá vaši propojenou kartu k placení za předplacené služby, například:

 • Úložiště iCloud
 • Apple Music
 • Apple TV +
 • nebo Apple Arcade.

Chcete-li zjistit, která karta je propojena s vaším účtem Apple ID, přejděte na Platba a doprava z nastavení Apple ID na vašem zařízení.

V nastavení Apple ID vyberte možnost Platba a doprava.

Jakékoli itunes.com/bill, apple.com/bill nebo APL * Poplatky za iTunes, které obdržíte, lze vysvětlit jednou z těchto čtyř možností.

Možnost 1. Nákup jste provedli pomocí svého Apple ID

Většina případů spadá do této kategorie. Je snadné zapomenout na nákupy provedené před několika týdny, které ještě nebyly zaúčtovány. Někdy se to stane u předobjednaných položek, ale může se to stát i při běžných nákupech.

Je také běžné nerozpoznat platbu, protože ji Apple seskupil s několika dalšími nákupy. Účtovaná částka se také změní, pokud jste částečně zaplatili za položky s kreditem Apple ID.

Nakonec nezapomeňte na své předplatné. Spousta lidí se náhodně zaregistruje do úložiště iCloud nebo zapomene zrušit zkušební verzi Apple Music a každý měsíc službu zaplatí.

Zjistěte, jak spravovat a rušit předplatné, aby se vám to nestalo.

Zkontrolujte své aktivní předplatné v nastavení Apple ID.

Možnost 2. Někdo ve vaší skupině Rodinného sdílení provedl nákup

Pokud jste organizátorem skupiny pro rodinné sdílení, mohou vám být účtovány poplatky za nákupy jiných členů vaší rodiny. Promluvte si se členy své rodiny a zeptejte se, zda mohou identifikovat poplatky itunes.com/bill, apple.com/bill nebo APL * iTunes.

Tuto funkci můžete vypnout deaktivací sdílení nákupu pro všechny členy vaší rodiny. Případně zapněte možnost Požádat o nákup a požádejte o povolení, než budou moci děti z vaší rodiny nakupovat.

Vypněte sdílení nákupu pro svou rodinu.

Možnost 3. Někdo jiný provedl nákup pomocí vašeho Apple ID

Kdokoli s vaším heslem Apple ID může nakupovat v iTunes nebo App Store. Může to být někdo, s kým jste sdíleli heslo, nebo cizinec, který se naboural do vašeho účtu.

Cokoli nakoupí, zůstane propojeno s vaším účtem Apple ID, ale to jim nebrání ve shromažďování poplatků na výpisu z karty. Zjistěte, jak v případě, že k tomu dojde, nahlásit společnosti Apple neoprávněné nákupy.

Nakupovat může kdokoli s vaším heslem.

Chraňte se před tímto scénářem vytvořením nového zabezpečeného hesla Apple ID.

Možnost 4. Někdo jiný provedl nákup pomocí vaší karty

Je možné, že jste se stali obětí podvodu nebo krádeže identity. Kdokoli s podrobnostmi o vaší kartě si ji může přidat do svého vlastního účtu Apple ID nebo na vaši kartu vydávat nesouvisející poplatky vydávající se za Apple.

Pokud máte podezření, že došlo ke zneužití údajů o vaší kartě, promluvte se svou bankou o zrušení karty i o neočekávaných poplatcích.

Někdo jiný může nakupovat, pokud má údaje o vaší kartě.

Nepokoušejte se k tomuto závěru, aniž byste nejprve zkontrolovali faktury Apple ID a historii nákupů.

Jak zkontroluji své faktury Apple ID a historii nákupů?

Pokud uvidíte neočekávané platby z itunes.com/bill, apple.com/bill nebo APL * iTunes, měli byste ve svých e-mailech vyhledat relevantní fakturu.

Apple zasílá fakturu za každou platbu kartou, kterou si vezmou. Otevřete e-mailovou schránku s adresou spojenou s vaším účtem Apple ID a vyhledejte „faktura Apple“.

Tím by se měly zobrazit všechny faktury Apple, které jste ještě neodstranili.

Každá faktura rozděluje vaše poplatky od společnosti Apple.

Pokud nemůžete najít správnou fakturu, prohlédněte si historii nákupů přímo ve svém účtu Apple ID. Pamatujte, že Apple může seskupovat nákupy společně, takže nemusí být hned zřejmé, za jaké poplatky jsou účtovány.

Uvědomte si také, že vaše historie nákupů nezobrazuje žádné nákupy provedené vaší skupinou pro rodinné sdílení, i když platba proběhla z vaší karty. Chcete-li tyto platby zobrazit, požádejte příslušné členy Rodinného sdílení o přihlášení.

Zobrazte historii nákupů na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch:

 1. Jít do Nastavení> [Vaše jméno]> iTunes a App Store.
 2. Klepněte na svůj účet Apple ID a vyberte Zobrazit Apple ID.
 3. Pokud se zobrazí výzva, přihlaste se zadáním hesla Apple ID.
 4. Přejděte dolů a klepněte na Historie nákupů.
 5. Vyberte libovolný nákup Přeposlat e-mailovou fakturu.
Klepnutím na položku odešlete fakturu znovu.

Zobrazit historii nákupů na počítači:

 1. Otevřete v počítači Apple Music nebo iTunes.
 2. Na řádku nabídek vyberte do Účty> Zobrazit můj účet.
 3. Pokud se zobrazí výzva, přihlaste se zadáním hesla Apple ID.
 4. Přejděte dolů a klikněte Vidět vše v Historie nákupů sekce.
 5. Klikněte na ikonu číslo objednávky vedle nákupu do Přeposlat e-mailovou fakturu.
Klepněte na Vidět vše zobrazit historii nákupů.

Když najdete hledanou fakturu, klikněte na Nahlásit problém tlačítko v něm pro přímý rozhovor s Apple.

Jak mohu zrušit neočekávané faktury nebo poplatky od společnosti Apple?

Pokud někdo provedl neoprávněný nákup z vašeho účtu Apple ID, měli byste okamžitě změnit heslo, abyste mu zabránili v dalším nákupu.

Přihlaste se na stránce reportaproblem.apple.com a projednejte s Apple neočekávané itunes.com/bill, apple.com/bill nebo APL * Poplatky iTunes a požádejte o vrácení peněz. Pokud stále nemůžete najít potřebnou pomoc, obraťte se přímo na podporu společnosti Apple.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found