Při instalaci iOS 10.3 došlo k chybě, jak na to

S aktualizací iOS 10.3.3 je mnoho uživatelů v procesu aktualizace svých iPhonů a iPadů. Pokud instalujete iOS11, přečtěte si místo toho tento článek.Někteří uživatelé se bohužel setkali se zprávou „Nelze nainstalovat aktualizaci - při instalaci systému iOS došlo k chybě.“Pokud jste jedním z mála nešťastných uživatelů, kteří obdrželi tuto zprávu, pokračujte ve čtení tohoto článku, kde najdete tipy, jak tento problém vyřešit. I když jste tuto chybu dříve nemuseli zaznamenat u předchozí aktualizace, není to v počátcích vydání systému iOS tak neobvyklé, protože se tolik lidí po celém světě pokouší o aktualizaci současně. Někdy potřebujeme jen trpělivost - počkejte několik hodin a zkuste to znovu.

Související články

 • Při instalaci iOS 11 na iPhone nebo iPad došlo k chybě, jak na to

Je vyžadováno Apple ID !!

Pokud jste zapomněli své Apple ID, neaktualizujte na iOS 10.3.2, dokud nezískáte své přihlašovací údaje Apple ID (ID a hesla). Aktualizace po aktualizaci vyžaduje vaše Apple ID.Po aktualizaci se zobrazí obrazovka Hello a přejetím prstem dokončíte upgrade. Poté budete vyzváni k zadání hesla Apple ID k dokončení instalace. Pokud znáte své heslo, jednoduše jej zadejte a odemkněte iDevice - to je vše. ALE pokud zapomenete nebo neznáte své Apple ID nebo heslo, musíte je resetovat na iforgot.apple.com, než budete pokračovat v této aktualizaci iOS.

Co je tato aktualizace iOS 10.3-10.3.3?

První věc, s iOS 10.3, Apple představuje zcela nový souborový systém. Téměř třicet let starý souborový systém, který Apple používal od začátku iPhonů a iPodů (nazývaných HFS a HFS +), je nahrazen vlastním Apple File System (APFS). Před instalací aktualizace iOS 10.3 důrazně doporučujeme zálohovat zařízení na iCloud i iTunes.

Opravdu potřebuji zálohu?

V případě, že během instalace dojde k problému, jsou zde zálohy, aby se vaše iDevice vrátilo do funkčního stavu. Pomocí zálohy můžete obnovit všechna svá stará data. Takže ano, vyplatí se zálohovat iDevice pomocí iCloudu i iTunes. Konkrétní informace o zálohování najdete v našem úplném průvodci krok za krokem, který vám ukáže, jak provést úplnou zálohu vašeho zařízení iDevice.

Před aktualizací systému iOS

Ujistěte se, že je váš iPhone nebo iPad připojen k napájení (přednostně) nebo je dostatečně nabitý, aby bylo možné provést upgrade. Pokud si nejste jisti, před upgradem zařízení nabijte, nebo jej jednoduše připojte a poté proveďte aktualizaci.

Při instalaci systému iOS 10.3.3 došlo k chybě: Jak na to

Nyní, když jste dokončili zálohování, pojďme řešit tuto chybu instalace. Pro uživatele, kteří při provádění aktualizace OTA (over-the-air) pro vaši iDevice narazili na tuto chybu, je nejlepší cestou vpřed použít iTunes při instalaci iOS 10.3-10.3.3

Pokud nejste velkým fanouškem iTunes, vyzkoušejte následující tipy a zkontrolujte, zda se váš iPhone aktualizuje na tento nejnovější iOS bez jakéhokoli škytání pomocí OTA.

Tip č. 1 - Přepnout režim AirPlane

Klepněte na Nastavení> Povolit režim v letadle. Vypněte iPhone. Po přibližně 10 sekundách jej znovu zapněte a deaktivujte režim Letadlo. Poté zkuste aktualizovat svůj iPhone obvyklým způsobem pomocí Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru

Tip č. 2 –Aktualizujte nastavení sítě

Pokud aktualizace prostřednictvím OTA způsobí příliš známou chybu „Nepřipojeno k internetu“, s tímto problémem často pomohou dvě věci: A) Obnovení nastavení sítě v iPhonu & B) Změna nastavení DNS na 8.8.8.8 pro WiFi. Zkuste to a zjistěte, zda to problém vyřeší.

Tip č. 3 –Vynucení restartu

Někteří čtenáři nám říkají, že když uvidí tuto zprávu nebo pokud jejich aktualizace selže, vynucený restart následovaný opětovným zahájením aktualizace to udělá. V závislosti na vašem zařízení iDevice existují různé způsoby, jak vynutit restart.

Jak provést nucené restartování na modelech iPhone
 • Na iPhonu 6S nebo nižším plus na všech iPadech a iPodech Touch stiskněte současně tlačítka Domů a Napájení, dokud neuvidíte logo Apple
 • Pro iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus: Stiskněte a podržte obě tlačítka Side a Volume Down po dobu alespoň 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple
 • Na iPhone X nebo iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus: Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Poté stiskněte a rychle uvolněte tlačítko snížení hlasitosti. Nakonec stiskněte a podržte boční tlačítko, dokud neuvidíte logo Apple

Tip č. 4 –Zavřít aplikaci Nastavení

Obnovení aplikace Nastavení by to mohlo udělat. Dvakrát klepněte na tlačítko Domů a poté potáhněte prstem nahoru v aplikaci Nastavení, dokud se nevyklouzne z pohledu. Dále znovu klepněte na Nastavení a přejděte na Obecné> Aktualizace softwaru. Zkuste aktualizaci nainstalovat znovu.

V tomto okamžiku, pokud nejste úspěšní, je nejlepší jít vpřed s použitím iTunes k provedení aktualizace.

Tip č. 5 –Při aktualizaci pomocí iTunes zkuste přidat KLÁVESU SHIFT

Pokud po aktualizaci OTA dojde k problémům s aktualizací nebo jiným problémům / chybám, připojte se k iTunes a stiskněte a podržte klávesu SHIFT a klikněte na UPDATE. Tato metoda nainstaluje iOS 10.3.3 přes iTunes bez ztráty dat.

Smazat neúspěšné soubory aktualizace iOS

U některých uživatelů, kteří se pokusili nainstalovat aktualizaci bezdrátově (OTA), může aktualizace softwaru stále existovat v úložišti vašeho iPhone. Takže pokračujte a odstraňte verzi OTA z vašeho iPhone, než budete pokračovat v níže uvedených krocích iTunes. Chcete-li tento problém zkontrolovat, klepněte na Nastavení> Obecné> Úložiště a používání iCloudu.

Chcete-li zkontrolovat selhání souboru aktualizace iOS

 1. Klepněte na Nastavení> Obecné> Úložiště a používání iCloudu
 2. Nahoře v sekci Úložiště klepněte na „Správa úložiště“. (Není pod iCloud). Na další obrazovce přejděte dolů
 3. Na další obrazovce přejděte dolů na seznam aplikací a zkontrolujte, zda máte uvedenou novou aktualizaci iOS 10.3. Pokud ano, klepněte na něj a odstraňte jej. Tato akce odebere rozbalené OTA z vašeho iDevice

Krok k odebrání nebalené aktualizace iOS z iPhonu je zásadní, než budete postupovat vpřed pomocí kroků iTunes. Uživatelé, kteří toto obejdou, se při nové kontrole aktualizací pro iOS mohou setkat s chybou „Nebyly nalezeny žádné aktualizace“.

Nezapomeňte zkusit ukončit iTunes, restartovat počítač a restartovat iDevice, pokud se iTunes neaktualizují.

Problémy s aktualizací iPhonu 5 nebo 5C nebo iPadu 4. generace?

Navzdory tvrzení společnosti Apple, že aktualizace systému iOS 10.3.2 funguje na zařízeních iPhone 5 a novějších, iPad 4. generace a novějších a iPod touch 6. generace, někteří čtenáři uvádějí problémy s upgradem iPhonů 5, 5C a iPadů 4. generace. Když přejdou do Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru a upgradují na iOS 10.3.2 prostřednictvím OTA, jejich iPhony říkají, že není nutná žádná aktualizace. Konkrétně říká, že jejich aktuální iOS je při kontrole upgradu aktuální. Ostatní čtenáři uvádějí, že jejich modely iPhone 5, 5C a 5S se neaktualizují ani po opakovaném pokusu, smazání a opětovném stažení. A přesto ostatní uživatelé se staršími modely iPhonů hlásí, že jejich telefony uvízly při ověřování softwaru a nakonec se vypnuly ​​a restartovaly bez aktualizace.

Pokud se vám na iPhonu 5 nebo 5C (nebo jiném podporovaném modelu) zobrazuje stejný výsledek, zkuste svůj iPhone aktualizovat pomocí iTunes a zkontrolujte, zda to funguje. Nebo počkejte ještě několik dní a aktualizace by se měla zobrazit pro aktualizace OTA v Nastavení vašeho iDevice. Všichni vlastníci iPhone 5 a 5C by měli mít možnost aktualizovat své iDevices!

Pokud víte, že aktualizace OTA je k dispozici na 32 bitů, proveďte tvrdý reset stisknutím a podržením tlačítek Domů a Napájení, dokud se neobjeví logo Apple. Tato akce může přinutit vaše aktualizace iOS, aby se zobrazovaly na vašem starším iPhone!

Konec éry 32 bitů?

4. generace modelů iPad a iPhone 5 a 5C používá 32bitovou architekturu iOS. Jednalo se o poslední zařízení iDevices, které používalo systém A6 na čipu, a poslední s 32bitovou architekturou. Všechny nové verze systému iOS a hardware iDevice (po roce 2013) jsou 64bitové. V důsledku toho se 32bitová verze vydává později než 64bitová verze pro OTA (over-the-air) aktualizace. Majitelé iPhone 5C však mohou získat okamžitý přístup k aktualizaci iOS 10.3.2 pouhým připojením svých telefonů k iTunes a aktualizací odtud.

iOS 10.3.1 až 10.3.3 také obsahuje varování při otevírání 32bitových aplikací, které vás informuje, že „Tato aplikace nebude fungovat s budoucími verzemi iOS.“ Nejnovější vývojářské vydání iOS 11 navíc již nepodporuje 32bitový hardware. Všechna znamení ukazují na 32bitovou zastaralost, když nejnovější hlavní verze iOS (iOS 11) dorazí později v tomto roce u příležitosti 10. výročí iPhone.

Aktualizujte iOS přes iTunes

 • Připojte svůj iPhone / iPad k počítači se systémem iTunes pomocí kabelu
 • Ujistěte se, že ve vašem počítači Mac nebo Windows běží nejnovější iTunes
 • Otevřete iTunes a vyberte zařízení na levém panelu
 • Klikněte na „Zkontrolovat aktualizaci“. Najděte novou aktualizaci
 • Nakonec klikněte na Stáhnout a aktualizovat

Problémy s iTunes a aktualizací?

Pokud máte problémy s iTunes a přijímáte zprávy, že vaše zálohy jsou poškozené, podívejte se na náš podrobný článek o tomto problému, kde najdete tipy, jak věci uvést zpět do funkčního stavu.

Zasekli jste se při ověřování aktualizace?

Pokud jste se pokusili o aktualizaci a vše vypadalo dobře, dokud se zařízení iDevice zdánlivě nezachytilo v ověření po dobu delší než 15 minut a poté selhalo, zkuste následující. Odstranili jste aktualizaci pomocí kroků uvedených výše v sekci smazání neúspěšné aktualizace, restartujte zařízení a zkuste aktualizaci provést znovu pomocí iTunes (přednostně) nebo iCloud. Pro mnohé je druhým pokusem trik, který fungoval!

Ostatní čtenáři mají úspěch v provedení tvrdého resetu stisknutím a podržením power plus home (pro mechanická domácí tlačítka) nebo snížení hlasitosti, dokud se neobjeví logo Apple. A pak se vrátit a nainstalovat staženou aktualizaci.

Aktualizace iOS 10.3.1 - 10.3.3 Vybíjejte baterii

Mnoho čtenářů uvádí, že od aktualizace na 10.3.1 a 10.3.2 dochází k agresivnějšímu odčerpávání energie z iPhonu a dalších zařízení iDevice. Zejména několik uživatelů neví, že jejich iPhony využívají více než 50% své výdrže baterie v době oběda a potřebují nabíjení před večerem. Problémy s baterií uživatelé iPhonů příliš dobře znají. Tyto problémy s odčerpáváním sužovaly uživatele iPhone od vydání iOS 10 v září 2016.

Bohužel zde není žádná konzistentní oprava. Někteří uživatelé však hlásí úspěch, když nechají baterii iPhonu zcela vyprázdněte, dokud se telefon nevypne, poté jej během nabíjení plně BEZ používání telefonu plně nabijte.Jo - to je zatraceně nepohodlné.

 • Po aktualizaci na 10.3.3 se můj iPhone vrátil na hlavní obrazovku a stále mi říkal, že je aktuální, KDYŽ SOUČASNĚ stále říkal, že existuje aktualizace. Restartoval jsem dvakrát beze změny, takže po třetím spuštění jsem také přepnul do režimu Letadlo a zapnul WiFi. Nakonec bylo všechno košer.
 • Když jsem dvakrát uvízl na 10.3 Ověřování aktualizační zprávy, vypnul jsem WiFi a ověřil přes LTE Data a bang, vše bylo dokončeno během několika minut. Zkuste tedy ověřit přes mobilní datové připojení. Fungovalo to pro mě. Nezapomeňte, že se jedná o ověřovací zprávu, kterou nelze stáhnout!
 • Vypněte WiFi a poté zapněte mobilní data. Přejděte do Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru a vyhledejte aktualizaci pro iOS. Po vyhledání ponechte toto aktualizační okno otevřené, přejeďte nahoru ovládacím centrem a poté WiFi znovu ZAPNĚTE. Když se připojí k WiFi, konečně vám umožní aktualizaci
 • Pokud vy nebo někdo, koho znáte, má osobní hotspot, připojte se k jeho hotspotu a poté si stáhněte aktualizaci přes Bluetooth, ne WiFi
 • To pro mě fungovalo: stáhněte si aktualizaci přes WiFi, poté, když se zobrazí tlačítko Instalovat nyní, přepněte na data a nechte aktualizaci ověřit. Odtud se úspěšně aktualizuje
 • Zkuste aktualizovat iOS na nejnovější verzi a vyjměte SIM kartu. S nainstalovanou SIM kartou jsem měl problémy s aktualizací. Takže jsem odstranil SIM kartu a poté jsem mohl aktualizovat svůj iPhone přes Wifi. POUZE WIFI (OTA - vzduchem) NENÍ ITUNE. Pokud však váš iPhone není aktivován a dosud jste jej nenakonfigurovali, odmítne váš telefon pokračovat v procesu konfigurace bez SIM karty. (Appletoolbox doporučuje postupovat opatrně. S aktualizací bez SIM karty na iPhonech nemáme mnoho zkušeností. Před provedením této akce se obraťte na svou mobilní telefonní společnost.)
 • Jediná věc, která pro mě fungovala, bylo obnovit iPad pomocí iTunes pomocí iOS10.3. Při výběru tlačítka aktualizace podržte klávesu Alt a vyberte firmware, který chcete obnovit ručně. Poté nastavte iDevice ze zálohy
 • Vaše stahování může být poškozeno. Smažte jej a znovu stáhněte a zkontrolujte, zda to funguje. Pokud ne, zkuste aktualizaci pomocí iTunes nebo použijte jinou WiFi síť. Nastavení> Obecné> Úložiště a používání iCloudu> Úložiště> Správa úložiště. Načte se váš seznam aplikací. Klepněte na stažený software pro iOS v seznamu a klepněte na odstranit na další obrazovce
 • Může to souviset s dvoufaktorovým ověřováním v nastavení Apple ID. Mezi poslední aktualizací iOS a touto jsem udělal 2faktor. Dostal jsem stejný problém s aktualizací 10.3.1, dokud jsem se nepřihlásil ke svému ID Apple, abych provedl vyhledávání na tomto diskusním fóru. Když jsem to udělal, poslal 6místný kód na můj iPhone 6s. Zadal jsem to do prohlížeče Safari a požádal mě, abych důvěřoval prohlížeči Safari. Poté, co jsem to udělal, jsem byl schopen spustit aktualizaci 10.3.1 na mém iPhone 6s. Doufám, že to pomůže

Zabalit

Doufáme, že výše uvedené tipy a kroky byly užitečné při řešení problému s upgradem iOS 10.3. Mějte prosím na paměti, že někdy po vydání nového systému iOS mohou být servery Apple pomalé a budete muset aktualizaci několikrát vyzkoušet, aby fungovala. Stav serverů společnosti Apple můžete kdykoli zkontrolovat kliknutím tady.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found