Jak obnovit staré heslo na Apple TV

Apple TV je úžasný malý kousek technologie, zejména ve světě, kde stále více lidí „stříhá kabel“. Zdá se, že Apple je s touto platformou po několika letech stagnace konečně zpět. To platí zejména pro přepracovanou televizní aplikaci na Catalině spolu s nadcházejícím spuštěním Apple TV + později v tomto roce.

Největším faktorem, který vám zajistí, že vaše Apple TV zvládne život „nůžek na kabely“, je rychlost internetu. V některých případech nakonec změníte poskytovatele nebo dokonce získáte nový směrovač, který zvládne vyšší rychlosti. To obvykle vyžaduje změnu hesla pro domácí síť.

Vyřaďte pavučiny

Někteří uživatelé zjistili, že Apple TV se bude i nadále snažit připojit pomocí starého hesla. Zdá se, že to je jen chyba v tvOS, ale je to docela frustrující, protože vaše ATV nezjistí, že existuje nové heslo.

Než si budete dělat starosti s resetováním čtyřkolky nebo spuštěním do nejbližšího Apple Storu, zhluboka se nadechněte. Existují dva způsoby restartování televizoru. První vyžaduje Siri Remote a je docela jednoduchý. Stačí stisknout a podržet tlačítko Menu a Domů asi na šest sekund. Odtud začne přední světlo na jednotce blikat a poté můžete tlačítka uvolnit.

Chcete-li Apple TV normálně restartovat, postupujte takto:

  1. Otevřete Nastavení
  2. Přejděte a vyberte Systém
  3. Klepněte na Restartovat

V některých případech restartování zařízení „vyřadí pavučiny“ a umožní vám zadat nové heslo k Wi-Fi. Pokud restartování nefunguje, pak se to trochu zkomplikuje.

Obnovte staré heslo k Wi-Fi na Apple TV

Pokud restartování nefungovalo, budete muset ručně zadat informace o své síti Wi-Fi. Tento proces je o něco delší a možná budete chtít mít svůj iPhone nebo iPad poblíž. Toto jsou kroky, které musíte podniknout, abyste obnovili staré heslo Wi-Fi.

  1. Restartujte Apple TV
  2. Najděte aplikaci Nastavení a otevřete ji
  3. Vyberte Síť> Wi-Fi
  4. Klepněte na „Nepřipojeno“
  5. Vyberte „Jiné…“

Jakmile dosáhnete tohoto kroku, budete chtít zadat název sítě Wi-Fi, ke které se připojujete. V tomto okamžiku se ATV pokusí připojit pomocí starého hesla, ale nebude to možné. Po neúspěšném připojení budete vyzváni k zadání hesla. Nezapomeňte tedy zadat NOVÉ heslo pro vaši síť.

Bohužel to není nejintuitivnější postup pro řešení takového problému. Zatímco Apple TV je na přední straně skvělá, mnoho nastavení a nabídek je trochu spletitých. Doufejme, že se dočkáme, že budoucí aktualizace tvOS budou i nadále optimalizovat tyto možnosti a ještě více ulehčit život.

Závěr6

Jak jsme uvedli výše, Apple TV je již skvělé zařízení a bude se zlepšovat až po spuštění tvOS a Apple TV + letos na podzim. Nic není dokonalé a chyby dávají o sobě čas od času vědět, například problém s heslem Wi-Fi.

Pokud problémy s resetováním hesla Wi-Fi přetrvávají, dejte nám vědět a my vám pomůžeme. Mezitím vypněte zvuk a dejte nám vědět, zda se budete přihlašovat k TV +, až bude konečně spuštěno.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found