Jak si vybrat mezi 10,5 a 12,9 iPad Pro

Společnost Apple nedávno vydala ty nejlepší tablety na světě. Nový 10,5palcový i 12,9palcový iPad Pro vyřadil svou jedinou skutečnou konkurenci iPadů poslední generace. K potěšení mnoha z nich Apple konečně souhlasil se sadami funkcí obou modelů, takže velikost je jediným pozoruhodným rozdílem. To samozřejmě vyvolává otázku, jak si vybrat mezi těmito dvěma velikostmi?

Jsem si jist, že jste si už přečetli několik recenzí a jste obeznámeni se specifikacemi nových iPadů. Zaměříme se tedy na rozdíly ve využití v reálném světě. Ale než se pustit do rozdílů, je první otázkou, zda byste měli dokonce upgradovat.

Měli byste upgradovat svůj současný iPad?

I když se vždy očekává, že nejnovější iPady jsou nejlepší iPady, je otázkou, zda jsou dostatečně dobré, aby ospravedlnily upgrade. Prodeje iPadů za posledních několik let neustále klesaly a většina analytiků jako hlavní problém poukázala na nedostatek upgradování zákazníků. Na rozdíl od iPhonů, které většina spotřebitelů upgraduje každé dva roky, stále můžete najít iPady z doby před třemi až čtyřmi lety ve volné přírodě.

S vydáním jakéhokoli nového iPadu je hlavní otázkou, na kterou mnozí chtějí odpovědět, „mám upgradovat svůj současný iPad?“ Poprvé za několik let je moje odpověď pro většinu lidí absolutní. Apple do obou nových modelů zabalil řadu významných hardwarových vylepšení, které vám pomohou zdůvodnit upgrade. Od obnovovací frekvence nových displejů 120 Hz až po True Tone přidaný k 12,9palcovému modelu bych neváhal upgradovat, pokud jste na trhu.

Hledáte samostatný počítač nebo počítačového společníka?

Nyní, když se při upgradování cítíte lépe, jak si vyberete mezi novými modely? Moje jednoduchá odpověď je, že záleží na tom, jak plánujete svůj iPad používat. Pokud plánujete používat iPad jako primární počítač, je těžké vzdát se velkého plátna 12,9palcového modelu. Pro většinu lidí, kteří používají svůj primární počítač, je těžké vše dokončit na displeji 10,5. Určitě to není nemožné, ale příjemnější s nemovitostmi navíc na obrazovce.

Na druhou stranu, pokud máte jako primární počítač Mac a hledáte pomocníka, nemůžete udělat lépe než 10,5palcový iPad Pro. Vzhledem k tomu, že tvar je jen o něco větší než tradiční 9,7palcový model, je stejně přenosný. Pokud dáváte přednost přenositelnosti, stále existuje významný rozdíl mezi tažením kolem 12,9palcového modelu a jeho menším bratrem.

Co jste ochotni utratit

Pokud se stále nemůžete rozhodnout pro velikost, cena je vždy hlavním faktorem. 12,9palcový iPad Pro vás poběží a navíc 150 $ ve srovnání s podobným 10,5palcovým modelem. I když to není obrovský rozdíl, 150 $ bude dlouhá cesta, pokud plánujete investovat do příslušenství pro váš iPad.

Pokud jde o rozpočet, stojí za zmínku také to, že pokud svůj iPad používáte pouze ke kontrole Twitteru a odpovídání na e-maily, iPad 329 USD od společnosti Apple je stále vynikajícím zařízením, které stojí za vyzkoušení.

Sečteno a podtrženo

Kdo by si měl koupit 10,5palcový model?

Pokud je přenositelnost nanejvýš důležitá, 10,5palcový je váš iPad. Slyšel jsem, že lidé označují 12,9palcový model jako „stolní“ iPad. I když si myslím, že je to trochu napjaté, není to moc. Pokud svůj iPad pravidelně držíte v režimu na výšku, je 12,9palcový nepraktický. Extra obrazovka je skvělá, ale stojí za to.

S iOS 11, který má vyjít na podzim, Apple dělá zatím nejsilnější případ, že iPad je náhradou notebooku. Ale v tomto okamžiku je většina kupujících iPadů stále na trhu pro sekundární zařízení. Pro většinu lidí je 10,5palcový iPad Pro správným směrem. Přírůstkové zvětšení velikosti oproti včerejším 9,7palcovým iPadům je významnější, než byste si mysleli, a přestože to není tak pohodlné jako u 12,9palcových iPadů při provádění „skutečné práce“, je určitě schopné.

Kdo by si měl koupit 12,9palcový model?

Pro informaci, jsem 12,9palcový uživatel iPadu. Prostě se hodí k mému pracovnímu postupu a mám rád extra prostor, se kterým musím pracovat. Pokud chcete pohodlnější prostředí a vaším primárním případem použití je produktivita, 12,9palcový iPad Pad nelze porazit. Spouštění aplikací na rozdělené obrazovce je o míle lepší a extra plátno je úžasné pro kreativní práci.

Stejně jako u každého rozhodnutí o koupi je samozřejmě vaše volba. Ale doufejme, že vám to pomohlo vyřešit toto rozhodnutí. Pokud si na konci dne nedokážete vybrat mezi nejnovějšími a nejlepšími iPady od Apple, stačí si po jednom zakoupit. Nebudu soudit.

Poslední příspěvky