Kde je AirDrop v iOS 11+ a iPadOS? Našli jsme to a další!

Hledáte AirDrop v Control Center pro iOS po aktualizaci a nemůžete jej nikde najít v iOS11 + a iPadOS? Také jsme ho nemohli najít, dokud jsme jej náhodou nenašli skrytý v Control Center.

Tady je lopatka na AirDrop v iOS11

iOS a iPadOS (11+) drasticky přepracované (a pro některé lidi vylepšené) Control Center. Namísto 2 stránek je zpět do středu jedné obrazovky. Zahrnuje dokonce i funkce, jako je režim nízké spotřeby, a my jsme konečně schopni provést nějaké přizpůsobení pomocí nastavení Control Center. Přidávání přepínačů je tedy sakra mnohem jednodušší.

Ale pak je tu AirDrop.Od doby, co si pamatuji, to byla základna Řídícího centra. Ale s iOS 11+ to zmizí. Ve výchozím nastavení tam není a není tam k přizpůsobení. Takže jo, kde se to sakra skrývá?

Odpověď je Deep Press nebo 3D Touch

Jo, slyšeli jste dobře. AirDrop je nyní přístupný pouze dlouhým stisknutím nebo 3D Touch na některém z přepínačů v dlaždici „připojení“, včetně AirPlane Mode, WiFi, Cellular a Bluetooth. Jednoduše stiskněte nebo 3D Touch jednu z těchto ikon a objeví se větší nabídka nabízející dvě další možnosti: AirDrop a Personal Hotspot.

U iPhonů a iPadů bez 3D Touch vyvolá hluboké stisknutí stejných ikon (režim v letadle, WiFi, mobilní připojení nebo Bluetooth) stejnou nabídku.

Nevím, proč se rozhodli NEPŘIPOJIT AirDrop (nebo Personal Hotspot) do přizpůsobitelných možností Control Center, ale neudělali to.

AirDrop je také nyní v Nastavení

iOS 11 má také novou nabídku nastavení pouze pro AirDrop. A je super snadné ho najít. Jít do Nastavení> Obecné> AirDrop.Poté nastavte předvolbu AirDrop výběrem mezi Přijímání vypnuto, Pouze kontakty a Všichni.

Připomínáme, že doporučujeme vybrat Všichni - tento výběr nám poskytuje nejkonzistentnější výsledky.

Pokud máte potíže s tím, aby Airdrop fungoval na vašich zařízeních iOS, doporučujeme zkontrolovat nastavení Nerušit. Pokud má vaše iDevice povoleno DND, zdá se, že Airdrop nespolupracuje. Vypněte na zařízení nastavení Nerušit a vyzkoušejte to.

Neváhejte a podívejte se na naše tipy a videa k řešení potíží s Airdrop v části související články výše.

V noci se přesunula příliš z řídicího centra!

Další chybějící položkou z Control Center pro iOS je Night Shift. Chcete-li zapnout nebo vypnout Night Shift, 3D Touch nebo hlubokým stisknutím posuvníku jasu. V rozbalovací nabídce klepnutím na ikonu Night Shift ve spodní části posuvníku ji zapnete nebo vypnete.

A je tu Drag & Drop!

Připravte se na superefektivitu a produktivitu díky nové funkci iOS Drag & Drop (D&D)! Je to skvělé, že jsme k tomu napsali celý příspěvek. Podívejte se tedy na to a zapněte D&D.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found