Fotky nebo iPhoto nerozpoznají iPhone: Opravy

Někteří uživatelé hlásí problém, při kterém aplikace Photos (nebo iPhoto ve starších operačních systémech) již nerozpoznává iPhone jako fotoaparát. V důsledku toho nebudete moci importovat obrázky ze zařízení do počítače se systémem Windows nebo Mac.

Tento problém vidíme nejčastěji po aktualizaci softwaru pro iOS, macOS nebo OS X nebo po aktualizaci firmwaru. A samozřejmě je to někdy zcela náhodné.

Opravy pro fotografie nebo iPhoto nerozpoznají iPhone

Ujistěte se, že je váš počítač důvěryhodný

Při prvním připojení iPhonu, iPadu nebo iPodu k počítači nebo po přeinstalaci se může zobrazit upozornění, zda počítač důvěřujete.

Na iPhonu, iPadu nebo iPodu potvrďte, že vašemu Macu důvěřuje.

Zavřete další aplikace

Pokud máte spuštěné další programy, které se připojují k vašemu zařízení (zejména aplikace, které používají vaše fotografie), nejprve tyto aplikace ukončete a poté spusťte aplikaci Photos na počítači Mac.

Zavřete Final Cut nebo iMovie

V některých případech aplikace Final Cut nebo iMovie narušuje schopnost aplikace Photos rozpoznat iPhone.

Zkuste obě tyto aplikace ukončit, poté iPhone odpojte a znovu připojte.

Ukončete Fotky a iTunes

Zkuste ukončit iTunes i Fotky. Poté odpojte zařízení iDevice a znovu jej připojte.

Jakmile se spustí iTunes i Photos, zkontrolujte, zda je vaše zařízení rozpoznáno.

Pokud ano, ukončete iTunes a běžně používejte Fotky.

Ručně vyberte své zařízení

Pokud aplikace Photos automaticky nerozpozná a neotevře vaše zařízení, zkuste místo toho vybrat zařízení z nabídky Zobrazit nebo postranního panelu ručně.

Pokud své zařízení v aplikaci Fotky nevidíte, vyberte jej ručně z nabídky Zobrazit

Přejděte do horní nabídky nebo na levý postranní panel v aplikaci Fotky, vyberte Zařízení a poté vyberte své zařízení. Počkejte, až se vaše fotografie naplní.

Zařízení můžete ručně otevřít pomocí levého postranního panelu aplikace Mac Photos

Nevidíte postranní panel aplikace Fotky?

U verzí macOS zkuste zobrazit aplikaci Fotografie v režimu celé obrazovky výběrem Zobrazit> Otevřít celou obrazovku nebo pomocí klávesové zkratky z Command + Control + F.

Ujistěte se také, že Vždy zobrazit panel nástrojů a postranní panel na celé obrazovce je pro vaše nastavení zobrazení povoleno.

Zkontrolujte, zda jste v aplikaci Fotky v Macu vybrali Vždy zobrazovat panel nástrojů a postranní panel na celou obrazovku

U starších OS X zobrazíte postranní panel v aplikaci Fotky volbou Zobrazit> Zobrazit postranní panel, nebo stiskněte Command-Option-S.

Na MacBookech zkuste přejet myší nad levým okrajem okna aplikace Fotky, dokud neuvidíte nitkový kříž. Poté přetažením nitkového kříže doprava zobrazte postranní panel aplikace Fotografie.

Změňte nastavení fotografie

Pokud používáte iOS 11 a vyšší, je možné, že váš Mac nerozpozná nový formát HEIC pro obrázky.

Vypnutí nového formátu obrazového souboru HEIC tedy často dělá trik.

Na iPhonu přejděte na Nastavení> Fotoaparát> Formáty> a vyberte Most Compatible.

Pomozte fotkám najít vaše zařízení

Otevřete Fotky a poté klikněte na zařízení v části Zařízení v postranním panelu.

Zkuste také použít možnost Importovat v nabídce Soubor fotografií. Poté odemkněte iPhone nebo iDevice a zkontrolujte, zda aplikace rozpozná vaše zařízení.

Další možností je kliknout na Zobrazit v hlavní nabídce Fotografie, poté vybrat Zařízení a nakonec vyhledat a vybrat Apple iDevice.

Připojte přímo do USB portu na Macu

Pokud používáte rozbočovač nebo připojujete USB porty klávesnice nebo prostřednictvím jiného zařízení, zkuste zapojit přímo do USB portu na Macu - to často problém vyřeší!

Pokud jste již připojeni přímo k jednomu z portů USB počítače Mac, zkuste jiný port.

Zkontrolujte kabely!

Ujistěte se, že používáte originální kabel dodaný s vaším iPhone. Pokud to není k dispozici, zkontrolujte, zda je váš kabel Apple Certified Made For iPhone (MFI.)

Mnoho kabelů zakoupených prostřednictvím třetích stran již s produkty Apple nefunguje.

Několik čtenářů nám říká, že jednoduché přepínání bleskových konektorů fungovalo - takže odpojte kabel jak z Macu, tak z iPhone, a poté vyměňte strany.

Takže připojte konec, který šel do Macu, do iPhone a naopak.

Odpojit od iTunes

Vysuňte svůj iPhone z iTunes a zkontrolujte, zda se váš iPhone zobrazuje v aplikaci Fotografie v počítači Mac.

Ostatní čtenáři uvádějí, že vypnutí iPhonu, když je aplikace Photos otevřená, a následné zapnutí, funguje.

Obnovit informace o poloze a ochraně osobních údajů

Na iPhonu přejděte na Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit polohu a soukromí. Provedením této akce se resetují všechna připojení mezi vaším iPhone a Macem.

Restartujte!

Někdy je to stejně jednoduché jako restartování iPhonu nebo Macu. Tato akce obnoví připojení mezi zařízeními a vynutí iTunes, aby vyhledala všechna připojená zařízení.

Pokud restart nepomohl, zkuste vynucené restartování iPhonu, když je připojen k iTunes.

Proveďte vynucené restartování

 • Na iPhonu 6S nebo nižším plus iPadů s tlačítky Home a iPod Touch, stiskněte současně Home a Power, dokud neuvidíte logo Apple
 • Pro iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus: Stiskněte a podržte obě tlačítka Side a Volume Down po dobu alespoň 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple
 • Na zařízeních iPhone X Series, iPad bez tlačítka Domů nebo iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus: Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Poté stiskněte a okamžitě uvolněte tlačítko snížení hlasitosti. Nakonec stiskněte a podržte boční tlačítko, dokud neuvidíte logo Apple

Smazat fotografie

Zdá se, že přítomnost některých importovaných obrázků nebo kupodivusnímky obrazovky pořízený na iPhone může způsobit tento problém.

Zkuste smazat všechny obrázky z iPhonu kromě těch, které byly vytvořeny fotoaparátem zařízení, poté iPhone odpojte a znovu připojte.

Ukončete iTunes

Zavřete a ukončete iTunes, poté odpojte iPhone od kabelu, znovu otevřete iTunes a po úplném otevření znovu připojte iPhone k počítači.

Ukázalo se, že pro mnoho čtenářů problém vyřešilo pouhé ukončení iTunes a restartování.

Když je iPhone stále připojen, vypněte jej a znovu zapněte

Pokud se vám to nepodaří, zkuste otevřít aplikaci Photos App / iPhoto a připojit svůj iPhone a poté iPhone vypnout. Počkejte několik sekund a poté jej znovu zapněte.

Kontaktujte podporu Apple

Toto je bohužel běžná stížnost, kterou slyšíme o aplikaci Fotografie!

Zvažte možnost nahlásit svůj problém společnosti Apple prostřednictvím tohoto odkazu.

Tipy pro čtenáře

 • Připojte zařízení k počítači Mac a poté proveďte měkký reset (vynucený restart.) Zjistěte, zda se vaše zařízení nyní zobrazuje ve Fotkách
 • Umístěte ukazatel myši na postranní panel aplikace Fotky, kde je nápis Importovat. Váš iPhone nebo iPad může být pouze skrytý. Když umístíte ukazatel myši, zobrazí-li se nápis Show, klikněte na něj. Pokud ji stále nevidíte, zkuste přejít do nabídky Zobrazit a zvolit Importovat
 • Kdykoli spustím Fotky, nespustí se automaticky. V horní nabídce v aplikaci Fotky vyberu Zobrazit a poté vyberu Zařízení. Tam najdu svůj iPhone a když jsem si ho vybral, vše fungovalo podle očekávání
 • Vlastně jsem udělal dvě věci a fungovalo to: 1) Klepnutím jsem vysunul telefon z iTunes a zavřel aplikaci iTunes 2) Můj iPhone se poté neobjevil ve Photos, ALE jsem kliknul na View na panelu nástrojů Photos a poté klikněte na Zařízení a poté na Apple iPhone. Je to jako Photos defaulted to hide my iPhone from automatically showing up in Photos, every time I plug it in!
 • Otevřete iTunes a počkejte, až se telefon objeví. Poté vysuňte telefon. Fotky jsem měl spuštěné na pozadí a jakmile jsem je vysunul z iTunes, ukázalo se to ve Photos
 • Vyberte nabídku Zobrazit v aplikaci Fotky a poté vyberte Zařízení. Najděte tam svůj iPhone a vyberte jej
 • Zkontrolujte, zda je ve vašem zařízení vyskakovací okno pro „důvěru v tento počítač“. Vyberte „Ano“, aby se vaše zařízení připojilo kabelem konektoru Lightning k počítači Mac
 • V možnostech importu zrušte zaškrtnutí políčka Povolit nahrávání z fotoaparátu pro a v části Možnosti synchronizace, zrušte výběr fotografií z iPhoto (zrušte zaškrtnutí políčka)
 • Moje řešení je použít Image Capture namísto aplikace Photos. Image Capture, z jakéhokoli důvodu, vidí můj iPhone a pak jen zkopíruji všechny fotografie z mého iPhone na můj Mac
 • Zkontrolujte, zda do vašeho počítače Mac nejsou přihlášeni žádní další uživatelé. Pokud ano, odhlaste se z těchto uživatelů a zkuste to znovu. Možná budete muset restartovat Mac s aktivním jediným uživatelským účtem
 • Zavřete v počítači Mac aplikace iTunes i Fotky a poté znovu otevřete pouze aplikaci Fotky
 • Může to znít hloupě, ale ujistěte se, že váš Mac má dostatek volného místa pro import všech fotografií!
 • Zkontrolujte nastavení iCloudu v telefonu a počítači Mac, pokud máte povolenou iCloud Photo Library, zkuste to vypnout (i když dočasně)

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found