Jak přimět obrazovku iPhone k opětovnému otáčení

Někdy nás podrazí jednoduché věci. Jeden den mi můj přítel chtěl ukázat video na YouTube. Ale nemohla přimět video k přehrávání v režimu na šířku. Byla velmi frustrovaná!

Rychle jsem jí ukázal, jak získat video na širokoúhlé obrazovce odemknutím rotace obrazovky iPhone. Byla to snadná oprava. Připomnělo mi to však, že často jsou věci, které považujeme za snadné, ty nejnáročnější (a frustrující).

Takže jen v případě, že tento problém máte i vy nebo některý z vašich dobrých přátel, chtěl jsem se podělit o jednoduchou opravu rotace vašeho iPhonu, iPadu nebo jiné obrazovky iDevice.

Pojďme na to!

Odemknutí rotace obrazovky zařízení iPod Touch, iPad nebo iPhone

Nejprve se některé aplikace vůbec neotáčejí. Některé aplikace používají pouze režim na výšku, zatímco jiné pouze režim na šířku. Některé aplikace se také přepínají v závislosti na obsahu.

U těch, kteří mají modely iPhone 6 nebo novější, zkontrolujte, zda je nastaven režim standardního zobrazení. Pokud je Zvětšené zobrazení zapnuto, domovská obrazovka se nebude otáčet do režimu na šířku.

Změnit nastavení zoomu (iOS 11 a novější)

 1. Nastavení> Usnadnění nebo Nastavení> Obecné> Usnadnění
 2. Klepněte na Zoom
 3. Přepnout Zoom Off

Změnit nastavení zoomu (dřívější verze systému iOS)

 1. Nastavení> Displej a jas> Zobrazit
 2. Klepněte na Standardní
 3. Klepněte na Nastavit

Můžete také použít iTunes k vypnutí lupy

 1. Připojte svůj iPhone, iPad nebo iPod Touch k počítači a otevřete iTunes
 2. Vyberte souhrn zařízení
 3. Najděte sekci Možnosti a klikněte na tlačítko Konfigurovat přístupnost
 4. V části Vidíte výběrem možnosti Vypnout lupu
 5. Klepněte na OK

Zkontrolujte nastavení zámku orientace

Pojďme se tedy podívat a zjistit, zda je zámek orientace zapnutý jako můj přítel. Zámek orientace zabrání tomu, aby displej iPhonu automaticky změnil svou orientaci (nebo se otočil), když otočíte iPhone na bok.

Někdy je to dobrá věc, a pak jsou jindy, kdy nám to opravdu stojí v cestě ...

 1. Přejděte na domovskou obrazovku
 2. Podívejte se na horní část iPhonu vedle monitoru baterie
 3. Pokud vidíte ikonu zámku uvnitř kruhové šipky, je zámek orientace ZAPNUTÝ
 4. Odemknutí zámku orientace
  1. Přejetím prstem nahoru ze spodní části obrazovky nebo horní části displeje (v závislosti na modelu a verzi iOS) otevřete Control Center
  2. Klepněte na ikonu zámku, aby byla šedá
   1. Měla by se zobrazit také zpráva „Zámek orientace na výšku: Vypnuto“.
 5. Ikona zámku v horní části obrazovky vašeho iPhone by měla zmizet

Upozorňujeme, že pro majitele zařízení iPhone 6/7/8 a 6s / 7/8 Plus, když je Zvětšené zobrazení zapnuto, se obrazovka neotáčí do režimu na šířku

Odblokování otáčení obrazovky iPadu pomocí bočního spínače

Konkrétní modely iPadů mají boční spínač pro zamykání a odemykání otáčení obrazovky. Boční spínač je těsně nad tlačítky hlasitosti a zapíná / vypíná.

Modely včetně bočního přepínače jsou iPad Air, iPad 2, iPad (3. generace), iPad (4. generace), iPad mini, iPad mini 2 a iPad mini 3.

Funkce bočního spínače se nastavuje v nabídce Nastavení buď tak, že zamkne orientaci obrazovky, nebo ztlumí určité zvuky.

Jak zkontrolovat nastavení bočního přepínače iPadu

 1. Klepněte na Nastavení> Obecné
 2. V části Použít boční přepínač na se podívejte, co je vybráno: Zamknout rotaci nebo Ztlumit

Zámek orientace iPadu

Pokud je zámek orientace ZAPNUTÝ, uvidíte ve stavové liště v horní části obrazovky uvnitř kruhové šipky ikonu zámku.

Pokud je boční spínač nastaven na uzamčení otáčení

 1. Přepnutím bočního spínače uvolněte zámek orientace

Pokud je boční spínač nastaven na ztlumení

 1. Odemknutí zámku orientace
  1. Přejetím prstem od spodní části obrazovky otevřete Control Center
  2. Klepněte na ikonu zámku, aby byla šedá
  3. Měla by se zobrazit také zpráva „Zámek orientace na výšku: Vypnuto“.
 2. Ikona zámku v horní části obrazovky iPadu by měla zmizet

Pamatujte, že displej iPadu se nemusí otáčet, protože aplikace, kterou používáte, rotaci obrazovky neumožňuje. Chcete-li zkontrolovat, zda problém souvisí s aplikací, přejděte na domovskou obrazovku a zkuste otočit displej.

Pokud to nefunguje, zkontrolujte stavový řádek a zkontrolujte, zda je zámek orientace zapnutý. Pokud je zapnuto, vypněte jej pomocí bočního spínače nebo ovládacího centra.

Když nic nefunguje, když se pokoušíte odemknout rotaci obrazovky iPhone

Pokud jste potvrdili, že je zámek orientace vypnutý a stále nemůžete otáčet displejem, je čas restartovat iPhone, iPad nebo jiné zařízení iDevice.

Jak restartovat

 • Na iPadu nebo iPhone bez tlačítka Domů: stiskněte a podržte tlačítko Boční / Horní / Napájení a každé tlačítko hlasitosti, dokud se nezobrazí posuvník.
 • Na iPadu nebo iPhone s tlačítkem Domů a iPod Touch: stiskněte a podržte tlačítko Boční / Horní / Napájení, dokud se nezobrazí posuvník
 • Přetažením posuvníku vypněte zařízení a poté, co se zařízení vypne, stiskněte a podržte tlačítko Side / Top / Power znovu, dokud neuvidíte logo Apple.
 • V systému iOS 11 a novějším restartujte pomocí Nastavení> Obecné> Vypnout

Pokud se vám nedaří restartovat tímto způsobem, možná budete muset vynutit restart.

Jak vynutit restart

 • Na iPhonu 6S nebo nižším plus iPadů s domácími tlačítky a iPodů Touch 6. generace a nižších stiskněte současně tlačítka Domů a Napájení, dokud neuvidíte logo Apple
 • Pro iPhone 7 nebo iPod 7. generace: Stiskněte a podržte obě tlačítka Side a Volume Down po dobu alespoň 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple
 • Na iPadu bez domovského tlačítka a iPhone 8 a novějším: Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Poté stiskněte a okamžitě uvolněte tlačítko snížení hlasitosti. Nakonec stiskněte a podržte tlačítko Boční / Horní, dokud neuvidíte logo Apple

Vynucení restartu je vaší volbou poslední možnosti. Zkuste několikrát normální restart. Pokud to nepomůže, proveďte restart síly.

Stejná stará píseň, aktualizujte svůj iOS nebo iPadOS

Pravděpodobně jste to už milionkrát slyšeli od společnosti Apple a stránek podpory Apple, jako je Apple ToolBox, zkontrolujte, zda používáte nejnovější verzi iOS nebo iPadOS.

Pokud je k dispozici aktualizace, pokračujte a nainstalujte si tuto aktualizaci a nezapomeňte nejdříve zálohovat na iCloud nebo iTunes nebo Finder.

Aktualizace systému iOS na vašem zařízení může vyřešit váš problém s rotací obrazovky iPhone.

Kdy navštívit podporu Apple

Pokud se vám stále nedaří obrazovku otočit a vyzkoušeli jste všechny výše uvedené kroky včetně odemčení orientace obrazovky a restartu, jedná se pravděpodobně o hardwarový problém. Orientace obrazovky je řízena sofistikovaným senzorem zvaným akcelerometr.

zdroj: jablko

Ano, zní to jako něco z filmů Jamese Bonda nebo Austina Powerse, ale akcelerometr je skutečně skutečný. Sleduje pohyby vaší iDevice. Pokud je tedy akcelerometr poškozený, nemůže sledovat pohyb a následně nerozpozná, kdy má obrazovku otočit.

Pokud máte podezření, že je váš akcelerometr poškozený, je čas naplánovat si schůzku s místním Apple Genius. Doufejme, že se na vás stále vztahuje záruka.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found