iOS: Může blokované číslo zanechat hlasovou schránku?

Pokud používáte iOS 7 a vyšší, můžete blokovat hovory a zprávy od nežádoucích kontaktů. Jednou z otázek, které dostáváme hodně od uživatelů, je, zda může blokované číslo zanechat hlasovou schránku a jsou tyto hlasové zprávy stále přístupné?

Může tedy blokované číslo zanechat hlasovou schránku?

Krátká odpověď je ANO. Hlasové zprávy od kontaktu blokovaného iOS jsou přístupné. Když vám zavolá číslo blokované systémem iOS, váš iPhone je automaticky přesměruje do hlasové schránky. To je způsob, jakým Apple zpracovává blokování - všechny iOS blokuje hovory a automaticky je směruje do vaší hlasové schránky.

To znamená, že blokované číslo vám může i nadále zanechat hlasovou schránku, ale nebudete vědět, že volali, nebo že existuje hlasová zpráva. Upozorňujeme, že skutečné blokování hovorů vám mohou poskytnout pouze mobilní a mobilní operátoři.

Jak zkontrolovat hlasové zprávy z blokovaných čísel na vašem iPhone

Je snadné zkontrolovat, zda blokovaní volající opustili hlasovou schránku!

Když blokovaný volající opustí hlasovou schránku, váš iOS automaticky vytvoří kategorii ve vaší hlasové schránce Blokované zprávy

Chcete-li zjistit, zda máte nějaké hlasové zprávy od blokovaných volajících, otevřete aplikaci Telefon

  • Klepněte na kartu Hlasová schránka v pravé dolní části stránky
  • Podívejte se dolů do seznamu a vyhledejte kategorii Blokované zprávy (obvykle pod odstraněnými zprávami)
  • Klepněte na něj a tyto zprávy buď odstraňte, nebo si je poslechněte

Můžete někomu zabránit v zanechání hlasové schránky?

Jediným způsobem, jak zabránit volajícímu v opuštění hlasové schránky, je v současné době váš operátor. Ne všichni dopravci tuto funkci podporují a samozřejmě obvykle přidává další poplatek za službu.

Služby blokování dopravců (pro USA)

  • AT&T nabízí inteligentní limity, funkci rodičovské kontroly, která vám umožňuje blokovat hovory a texty
  • Sprint uživatelé mohou nastavit blokování hovorů z My Sprint
  • Verizon zákazníci mohou blokovat pět čísel zdarma nebo zaplatit další měsíční poplatek za další možnosti blokování
  • T-Mobile blokuje všechny textové zprávy zdarma a jejich možnost Rodinné přídavky blokuje až 10 čísel

Pokud dostáváte hodně hlasových zpráv od blokovaných volajících, zeptejte se svého operátora a zjistěte, zda poskytuje nějaké možnosti.

Jak zablokovat volající v systému iOS

Otevřete aplikaci Telefon a podívejte se do části Nedávné. Potom klepněte na modré „i“ vedle telefonního čísla nebo kontaktu, který chcete blokovat. Přejděte do dolní části obrazovky a klepněte na Blokovat tohoto volajícího.

Blokování volajících prostřednictvím systému iOS má za následek blokování všech telefonních hovorů, textových zpráv a hovorů FaceTime od lidí. I když ale zablokujete telefonní číslo nebo kontakt, stále mohou zanechat hlasovou schránku, ale neuvidíte žádná oznámení.

Tato funkce je k dispozici pro následující modely: iPhone 4 a novější, iPad 2 a novější, iPad Mini a iPod touch páté generace.

Ví blokovaný volající, že je blokován?

Ne, žádné kontakty nebo čísla, která zablokujete, NEBUDOU dostávat oznámení o zablokování hovoru nebo zprávy.

Ztlumení neznámých volajících

Počínaje iOS13 společnost Apple přidala funkci, která automaticky umlčí volající z neznámého nebo neznámého čísla.

Tato funkce je navržena tak, aby umlčovala spam a robo hovory a odesílala je přímo do hlasové schránky.

Jak zapnout umlčování automatických hovorů

  • Jít do Nastavení> Telefon
  • Přejděte dolů a zapněteZtišení neznámých volajících

Další informace o umlčení neznámých volajících a robotických hovorech najdete v tomto článku.

Zobrazte si blokovaná čísla a kontakty

Chcete-li zobrazit všechna telefonní čísla a kontakty, které jste zablokovali z Phone, FaceTime nebo Messages, přejděte na Nastavení> Telefon> Blokování hovorů a identifikace.

Pro FaceTime přejděte na Nastavení> FaceTime> Blokováno. A pro Zprávy přejděte na Nastavení> Zprávy> Blokováno

Blokujte své volající prostřednictvím operátora

Pokud máte čísla zablokovaná v systému operátora, nemohou opustit hlasovou schránku. Blok dopravce zachytí toto volání a volající uslyší nahrávku, ve které má osoba, které volala, blok. Jediným způsobem, jak může osoba, jejíž číslo může zanechat hlasovou schránku, je volání jiného telefonu.

Uvědomte si, že někteří volající, zejména prodejní, jsou schopni manipulovat s tím, jaké telefonní číslo se objeví při příchozím hovoru. Průmysl tento spoofing nazývá, vytvořený pomocí počítače nebo aplikace třetí strany.

Blokování služeb dopravcem

Většina dopravců ve vaší oblasti nabízí službu blokování hovorů pro zákazníky s paušálem a někteří ji nabízejí i zákazníkům s předplacenými službami. Podmínky se často vyskytují, takže před registrací je nezapomeňte pochopit.

Někteří dopravci nabízejí tuto službu zdarma a jiní si účtují měsíční poplatek. Zkontrolujte svůj účet a zjistěte, zda se jedná o poskytovanou službu a zda s tím souvisí i cena. Pokud tyto informace nejsou snadno dostupné, zavolejte svému mobilnímu operátorovi a zeptejte se ho na jeho služby blokování hovorů.

Mít třetí stranu

Další možností je použití aplikace třetí strany k blokování a správě kontaktů. Všichni pravděpodobně nenávidíme ty robocallery a chceme blokovat telemarketery, spamovat volání atd. Bohužel blokování hovorů iOS a služby blokování operátora nebrání těmto typům volajících automaticky.

Takže pokud chcete blokovat tyto otravné volající, nejlepší je placená aplikace třetí strany. Tyto aplikace udržují a pravidelně aktualizují databáze telemarketers, robocallers a spamových hovorů, takže jejich software má tendenci automaticky blokovat většinu těchto hovorů.

Nemáme konkrétní doporučení aplikace, ale doporučujeme vám navštívit App Store a vyhledat aplikace blokující volání. Přečtěte si uživatelské recenze a rozhodujte se podle toho, co říkají ostatní.

A pamatujte, že tyto aplikace jsou užitečné jako předplatné placených aplikací - bezplatné verze neobdrží aktualizované databáze volajících.

UDĚLEJ SI SÁM!

Někteří uživatelé zvládají blokování hovorů sami s trochou kutilství. Proces spočívá v nastavení hlasové pošty pro použití hlasu Google. Pomocí blokované funkce telefonu můžete hovor odmítnout a odeslat do hlasové schránky. Potom zablokujte volajícího hlasem Google. Uslyší jednu ze standardních zpráv, která jim říká, že číslo bylo odpojeno nebo již není v provozu.

Poslední příspěvky