Nelze vytvořit nebo aktualizovat Apple ID bez ověřovacího e-mailu

Ať už vytváříte nové Apple ID nebo aktualizujete údaje o starém účtu, je pravděpodobné, že je k tomu potřeba ověřovací kód Apple ID. Apple by měl tento kód automaticky zaslat e-mailem na adresu ve vašem účtu. Bez něj nebo pokud ověřovací kód Apple ID nefunguje, nebudete moci vytvořit svůj účet ani aktualizovat jeho podrobnosti.

To znamená, že nemůžete vytěžit maximum ze stále se rozšiřujícího seznamu služeb Apple, protože všechny vyžadují přihlášení pomocí Apple ID. Mezi tyto služby patří App Store, iCloud, Apple Music a další. To jsou některé z největších důvodů, proč lidé používají produkty Apple.

Pokud tedy čekáte na ověřovací kód, ale ten se ve vaší doručené poště neobjeví, podívejte se na naše tipy níže a zjistěte, co s tím můžete dělat.

Takto vypadá e-mail s ověřovacím kódem Apple ID.

Aby bylo jasné, tento příspěvek je o ověřovací e-mailové kódy, ne dvoustupňové ověřovací kódy. Kódy pro ověření ve dvou krocích jsou nutné, když se přihlašujete ke svému Apple ID na nových zařízeních. Ověřovací e-mailové kódy se používají při vytváření nebo aktualizaci podrobností vašeho Apple ID.

Příbuzný:

 • Jak změnit e-mail Apple ID, ke kterému již nemáte přístup
 • Apple ID deaktivováno z bezpečnostních důvodů? Tady je co dělat
 • Chyba při připojení Apple ID, ověření se nezdařilo. Jak opravit
 • Jak opravit problémy s poštou v macOS po upgradu na dvoufaktorové ověřování

Jak mohu ověřit své Apple ID bez e-mailové adresy?

Bohužel nemůžete. Apple musí propojit každý účet s e-mailovou adresou, aby vás mohl aktualizovat o důležité informace a udržovat vaše údaje v bezpečí. Než se zaregistrujete k Apple ID, musíte mít e-mailovou adresu. Pokud se nerozhodnete vytvořit e-mail na iCloudu během procesu registrace. Navíc Apple potřebuje ověřit, že vlastníte jakoukoli adresu, kterou používáte, odesláním ověřovacího kódu.

Jak mohu ověřit své Apple ID, pokud nemohu obdržet ověřovací kód?

Bez ověřovacího kódu nemůže Apple věřit, že tuto e-mailovou adresu vlastníte, a nebudete moci ověřit své Apple ID. Neexistuje žádný způsob, jak to obejít. Bez ověřovacích kódů byste mohli získat přístup k účtu někoho jiného nebo k vašemu jinému. Pokud čekáte na ověřovací kód, který se neobjeví, pravděpodobně máme níže požadovanou opravu.

Proč neobdržím ověřovací e-mail Apple ID?

Trvalé problémy s ověřovacím systémem společnosti Apple znamenají, že mnoho uživatelů nedostalo ověřovací e-maily. Pouze velmi malé procento těchto uživatelů nikdy dostávat e-maily, většina ostatních narazila na vyřešitelné problémy v důsledku:

 • Filtry nevyžádané pošty nebo nevyžádané pošty
 • Nesprávné údaje o účtu
 • Nebo problémy se systémovým serverem

V tomto příspěvku podrobně rozvedeme řešení každého z těchto potenciálních problémů spolu s deseti nejlepšími tipy čtenářů.

Jak znovu odeslat ověřovací e-mail z Apple ID

Společnost Apple můžete kdykoli poslat nový ověřovací kód do vaší e-mailové schránky. Chcete-li tak učinit, klikněte buď na tlačítko s nápisem Odeslat nový kód z webu Apple ID, nebo zopakujte kroky, které od vás vyžadovaly zadání ověřovacího kódu. Po vyžádání nového ověřovacího kódu přestanou fungovat všechny dříve existující kódy.

Kliknutím na tlačítko Odeslat nový kód obdržíte nový ověřovací kód Apple ID.

Jak najít ověřovací kód Apple ID ve svých e-mailech

Zkontrolujte své nevyžádané, spamové a smazané složky

Je běžné, že se e-maily generované počítačem, například ověřovací kód Apple ID, zachytí vašimi filtry nevyžádané pošty nebo spamu a nikdy se nedostanou do vaší doručené pošty. Projděte všechny nevyžádané, spamové nebo smazané složky ve svém účtu, abyste zajistili, že tam ověřovací kód na vás nebude čekat.

Zkontrolujte ověřovací e-mail ve všech složkách vašeho e-mailového účtu.

Přidejte si Apple do svého adresáře

Chcete-li zajistit, aby se žádné budoucí e-maily nedostaly do nevyžádaných nebo spamových složek, přidejte do svého adresáře nebo seznamu kontaktů následující e-mailovou adresu: [chráněno e-mailem].

Vyhledejte ve svých e-mailech slovo „Apple“

Každý e-mail týkající se vašeho účtu Apple ID bude obsahovat slovo „Apple“. Pomocí vyhledávací funkce v jakékoli e-mailové aplikaci nebo webu, který používáte, najdete všechny e-maily související s Apple. To by mělo zobrazit všechny e-maily, které byly automaticky uloženy do jiných složek, než je vaše doručená pošta, jako jsou archivy nebo vlastní složky.

Přihlaste se k aplikaci nebo webu poskytovatele e-mailu

Používání e-mailové aplikace, kterou nevyvinul váš poskytovatel e-mailu - například použití aplikace Apple Mail pro e-mailovou adresu Google - může způsobit zpoždění při odesílání a přijímání e-mailů. Přihlaste se přímo k aplikaci nebo webu svého poskytovatele e-mailu a vyhledejte tam ověřovací kód Apple ID.

Hledejte své e-maily přímo z aplikace nebo webu poskytovatele e-mailu.

Jak zajistit správnost údajů o účtu

Zkontrolujte pravopis ve svém účtu Apple ID

Během čekání na ověřovací e-mail zobrazí Apple následující zprávu:

"Byl zaslán e-mail s ověřovacím kódem." [Vaše emailová adresa]. Sem zadejte kód: ”

Pečlivě zkontrolujte každý znak své e-mailové adresy, abyste se ujistili, že je správná. Pokud není, odhlaste se a zkuste to znovu pomocí správně napsané adresy.

Znovu zkontrolujte pravopis své e-mailové adresy na Apple ID.

Zkontrolujte pravopis ve své e-mailové aplikaci nebo webu

Odhlaste se ze svého e-mailového účtu v aplikaci nebo na webu, který používáte. Poté se znovu přihlaste a pečlivě zkontrolujte, zda je e-mailová adresa stejná jako adresa uvedená na vašem účtu Apple ID.

Přihlaste se k Apple ID a aktualizujte podrobnosti účtu

Pokud se v této fázi můžete přihlásit ke svému Apple ID, kliknutím upravte podrobnosti svého účtu a přidejte novou e-mailovou adresu. Pokud by proces ověření fungoval pro tuto e-mailovou adresu, zvolte jej jako primární Apple ID místo původního. Můžete to udělat pomocí Změnit Apple ID… v horní části stránky, i když možná budete muset z účtu odstranit novou e-mailovou adresu.

Kliknutím na tlačítko Změnit Apple ID aktualizujte svou e-mailovou adresu.

Jak zkontrolovat problémy se serverem

Navštivte web o stavu serveru společnosti Apple

Stav systému každé služby Apple můžete zkontrolovat na jejich webu. Pokud všechny systémy fungují normálně, bude mít vše vedle sebe zelený kruh. Pokud je vedle Apple ID něco jiného než zelený kruh, budete muset počkat, než Apple vyřeší problémy na jejich konci, než budete mít přístup ke svému účtu. To může být snadno důvod, proč váš ověřovací kód Apple ID nefunguje.

Zkontrolujte, zda je obchod, do kterého chcete získat přístup, funkční.

Ujistěte se, že můžete přijímat e-maily

Použijte druhý účet nebo požádejte přítele o zaslání e-mailu na vaši e-mailovou adresu Apple ID. Pokud ani tuto zprávu neobdržíte, došlo k problému s vaším e-mailovým účtem a pro další pomoc budete muset kontaktovat svého poskytovatele e-mailu. Můžete také použít web DownDetector, abyste zjistili, zda mají ostatní uživatelé problémy se stejným poskytovatelem e-mailů.

Deset nejlepších tipů od čtenářů

Všechny níže uvedené tipy navrhli čtenáři, kteří také měli potíže s přijetím ověřovacího e-mailu Apple ID. Nechápeme, proč by někdo z nich měl fungovat, ale spousta lidí nám řekla, že ano!

 1. Vypněte Wi-Fi a zkuste použít mobilní data k příjmu e-mailu nebo naopak.
 2. V nastavení data a času zapněte a vypněte tlačítko Nastavit automaticky.
 3. Aktualizujte e-mail Apple ID v nastavení Odeslat a přijmout pro Zprávy a FaceTime.
 4. Pokud máte VPN nebo AdBlocker, vypněte je.
 5. Přihlaste se na web iCloud a odeberte stará zařízení z nabídky Nastavení.
 6. Odhlaste se z iCloudu na všech svých zařízeních a poté se znovu přihlaste.
 7. Uvolněte nebo kupte další úložný prostor na iCloudu.
 8. V nastavení ochrany osobních údajů vypněte sdílení polohy.
 9. Obnovte nastavení sítě v zařízení (poté budete muset znovu zadat hesla Wi-Fi).
 10. Obnovit všechna nastavení v zařízení (tím nesmažete žádný obsah, ale obnovíte výchozí nastavení ostatních nastavení).

Požádejte společnost Apple o další podporu

Upřímně doufáme, že váš ověřovací kód Apple ID nyní funguje a vy jste přestali číst. Pokud však stále jste s námi, může být čas promluvit si se samotnou společností Apple. Můžete kontaktovat jejich webovou stránku Získat podporu a promluvit si se zástupcem společnosti Apple. Mohlo by to být časově náročné, ale tým zákaznické podpory společnosti Apple bude mít lepší přístup a přehled o tom, co se děje v zákulisí vašeho účtu Apple ID.

Vytvořte novou e-mailovou adresu a začněte znovu

Pokud stále nemůžete ověřit svou e-mailovou adresu pomocí Apple ID, můžete vytvořit nový e-mail a vytvořit nový účet. Jakmile vytvoříte a ověříte nové Apple ID, můžete ke kontaktním údajům přidat původní e-mail. Samozřejmě za předpokladu, že jej budete moci na tomto novém účtu ověřit!

Jako poslední pokus znovu navštivte web Apple ID a vytvořte nový účet.

To je téměř vše, co potřebujete vědět, pokud váš ověřovací kód Apple nefunguje nebo není odeslán na vaši e-mailovou adresu. Našli jste opravu, která fungovala? Řekněte nám, co to bylo v komentářích, abychom mohli tento příspěvek co nejvíce využívat.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found