Jak dnes odemknout vaše deaktivované Apple ID!

Řekla zpráva, že vaše Apple ID je deaktivováno? Pokud ano, nejste sami! Pokud jde o zabezpečení vašeho účtu Apple ID, Apple bere věci velmi vážně, což často vede k omylu deaktivací vašeho účtu.

Nebojte se! Existuje několik způsobů, jak odemknout deaktivované Apple ID. Možná budete muset vygenerovat dvoufaktorový ověřovací kód, odpovědět na bezpečnostní otázky nebo se obrátit na podporu Apple. Níže je vysvětleno vše, co potřebujete vědět.

Co to znamená, když je moje Apple ID deaktivováno?

Když Apple deaktivuje váš účet Apple ID, znamená to, že se nemůžete přihlásit ani používat pro žádné služby Apple, včetně iCloud, Apple Music nebo App Store. Chcete-li účet odemknout, musíte navštívit iForgot.apple.com a ověřit svou totožnost.

Proč je moje Apple ID deaktivováno nebo zamčeno?

Apple z bezpečnostních důvodů uzamkne nebo zakáže váš účet Apple ID. Obvykle se to stane, když někdo zadá nesprávné heslo příliš mnohokrát za sebou.

Apple vám řekne, kdy je váš účet uzamčen nebo deaktivován.

K tomu může dojít, pokud jste zapomněli heslo nebo jej opakovaně zadali nesprávně. Mohlo by se to také stát, pokud se někdo jiný pokusí proniknout do vašeho účtu, proti čemu chce Apple chránit.

Jak zjistím, že je moje Apple ID deaktivováno?

Pokud je váš účet Apple ID deaktivován, měla by se vám při pokusu o přihlášení zobrazit jedna z následujících zpráv:

  • „Toto Apple ID bylo z bezpečnostních důvodů uzamčeno“
  • "Toto Apple ID bylo deaktivováno z bezpečnostních důvodů"
  • "Nemůžete se přihlásit, protože váš účet byl deaktivován z bezpečnostních důvodů."
Na zařízení iOS nebo iPadOS klepněte na Odemkněte účet a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Pokud jste nesprávně zadali své uživatelské jméno nebo heslo, nemusí se tyto zprávy zobrazit okamžitě. V takovém případě se může zobrazit pouze následující zpráva:

  • „Vaše Apple ID nebo heslo bylo nesprávné“

Pokud k tomu dojde, klikněte na ikonu Zapomenuté heslo? tlačítko pro resetování hesla.

Jak odemknu své deaktivované Apple ID?

Chcete-li odemknout deaktivovaný účet Apple ID, musíte ověřit svou totožnost u společnosti Apple. Existuje několik různých způsobů, jak vás o to může Apple požádat, v závislosti na nastavení zabezpečení vašeho účtu.

Začněte tím, že navštívíte iForgot.apple.com. Tento web můžete navštívit z jakéhokoli zařízení, ale navigace pomocí počítače je nejjednodušší.

Navštivte web iForgot a obnovte své údaje nebo odemkněte svůj účet.

Pokud bylo po deaktivaci účtu opakovaně zadáno nesprávné heslo, budete možná muset odemknout své Apple ID 24 hodin.

Krok 1. Zadejte své uživatelské jméno Apple ID

Zadejte své uživatelské jméno Apple ID na webu iForgot. Obvykle se jedná o e-mailovou adresu, kterou jste použili k vytvoření svého Apple ID. Co to je, zjistíte na svých zařízeních Apple:

  1. Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch: Přejít na Nastavení> [Vaše jméno].
  2. Na počítači Mac: Přejděte na stránku Jablko menu Předvolby systému> Apple ID.
Váš iPhone zobrazuje pod vaším jménem vaše uživatelské jméno Apple ID.

Alternativně otevřete App Store, iTunes nebo Apple Music a v těchto aplikacích vyhledejte své uživatelské jméno Apple ID.

Pokud stále neznáte své uživatelské jméno Apple ID, zkuste se přihlásit pomocí jakékoli staré e-mailové adresy, kterou jste používali v minulosti.

Krok 2. Zadejte své osobní údaje

Apple vás může požádat, abyste odpověděli na bezpečnostní otázky nebo zadali telefonní číslo připojené k vašemu účtu. Pokud vlastníte iPhone, nemusí to být nutně stejné telefonní číslo, jaké používáte pro svůj mobil.

Apple zobrazuje poslední dvě číslice libovolných telefonních čísel, aby vám pomohl určit, o které z nich jde.

Chcete-li ověřit svou totožnost u společnosti Apple, musíte odpovědět na tyto bezpečnostní otázky. Pokud nemůžete odpovědět na otázky, obraťte se přímo na podporu společnosti Apple.

Krok 3. Odemkněte své deaktivované Apple ID pomocí zařízení Apple

V této fázi se Apple pokusí odeslat oznámení na připojená zařízení Apple. Pokud máte přístup k zařízení, odemkněte jej a klepněte na Dovolit na čekajícím oznámení odemknete deaktivované Apple ID.

Odemkněte zařízení Apple a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Možná budete muset zadat ověřovací kód nebo podle pokynů resetovat heslo, což je dobrý nápad, pokud se někdo jiný pokouší získat přístup k vašemu účtu.

Doufejme, že jste odemkli své Apple ID. Pokud ne, postupujte podle níže uvedených pokynů a získejte další pomoc.

Krok 4. Odemkněte své deaktivované Apple ID pomocí ověřovacího kódu

Pokud jste nedostali oznámení nebo nemůžete zařízení Apple používat, klikněte na Nemáte přístup ke svému [zařízení]? To vyzve společnost Apple k odeslání šestimístného ověřovacího kódu na telefonní číslo připojené k vašemu účtu.

Řekněte společnosti Apple, pokud nemůžete zařízení používat.

Apple může požádat o váš klíč pro obnovení. Toto je dlouhý kód, který Apple vytvořil, když jste ve svém účtu aktivovali dvoustupňové ověřování. V té době by vás Apple vyzval, abyste si to vytiskli a udrželi v bezpečí.

Odemkněte svůj účet zadáním požadovaného kódu a následným heslem Apple ID.

Pokud nemáte potřebný kód, klikněte Nedostali jste ověřovací kód? Chcete-li znovu odeslat text, přijmout telefonní hovor nebo vybrat alternativní telefonní číslo, které je již připojeno k vašemu účtu.

Apple nabízí několik způsobů, jak získat ověřovací kódy.

Krok 5. Odblokování deaktivovaného Apple ID pomocí obnovení účtu

Pokud nemáte přístup k žádným telefonním číslům připojeným k vašemu účtu, klikněte na Toto číslo již nepoužíváte? a rozhodnout se Aktualizujte telefonní číslo, které můžete provést po ověření identity pomocí Obnovení účtu.

Souhlasíte s aktualizací svého telefonního čísla při přístupu k deaktivovanému Apple ID.

Obnovení účtu bude pravděpodobně trvat několik dní, než odemknete deaktivovaný účet. Trvá to dlouho ze dvou důvodů:

  1. Aby Apple mohl zkontrolovat, jak a kdy se vaše zařízení připojují k jeho serverům, aby mohl potvrdit, že jste tím, kým o sobě říkáte.
  2. Abychom měli dostatek času na zrušení žádosti o obnovení účtu, pokud ji podal někdo jiný, kdo se pokouší získat přístup k vašemu účtu.

Klepněte na Přesto pokračovat a zadejte některé kontaktní údaje, pomocí kterých vás společnost Apple může kontaktovat na. Po dokončení obnovení účtu pošle Apple na toto číslo pokyny, které vám sdělují, jak účet odemknout.

Znovu navštivte web iForgot a získejte aktuální informace o tom, jak dlouho bude trvat obnovení účtu. Obnovení účtu můžete automaticky zrušit, pokud znovu získáte přístup k účtu jiným způsobem.

Krok 6. Pokud nic jiného nefunguje, obraťte se přímo na podporu společnosti Apple

Doufejme, že vám výše uvedené pokyny pomohly odemknout deaktivované Apple ID. Přesný proces se však liší v závislosti na věku a nastavení zabezpečení konkrétního účtu.

Navštivte web podpory Apple a vyberte Zakázané Apple ID.

Pokud je vaše Apple ID stále deaktivováno, obraťte se přímo na podporu společnosti Apple a požádejte o pomoc při odemykání. Budete muset ověřit svou totožnost u společnosti Apple, což může vyžadovat opětovné zodpovězení bezpečnostních otázek nebo opětovné přijetí ověřovacích kódů.

Kliknutím sem naplánujete chat s podporou Apple.

Přihlaste se ke svému Apple ID znovu na všech svých zařízeních

Pokud jste při odemykání účtu změnili heslo pro Apple ID, možná se budete muset na každém ze svých zařízení znovu přihlásit. Jednotlivé aplikace by vás k tomu měly vyzvat; pokud ne, ručně se odhlaste a znovu se přihlaste z účtu Nastavení nebo Systémové preference.

Vaše Apple ID bylo pravděpodobně deaktivováno, protože jste zapomněli heslo nebo proto, že se někdo jiný pokoušel získat přístup k vašemu účtu. Oba scénáře jsou dobrým důvodem pro změnu hesla k Apple ID, což byste měli udělat nyní, pokud jste tak dosud neučinili.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found