Jak odesílat / přijímat zprávy iMessages v letadle

Často dostáváme otázku: „Mohu posílat textové zprávy nebo zprávy iMessage v letadle?“ A odpověď je ano a ne. A je to často matoucí. Můžete poslat SMS své tetě, která používá iPhone 5S, vašemu bratrovi, který používá iPhone X, dokonce i vaší babičce, která miluje svůj iPad Air. Ale nemůžete poslat SMS svému partnerovi, který ji miluje Samsung Galaxy 7, nebo vašemu šéfovi, který stále nějak používá Blackberry. Co se tady na světě děje?

V zásadě jde o uživatele Apple oproti uživatelům jiných než Apple. Ano, v režimu Letadlo můžete posílat SMS na zařízení Apple a Mac pomocí iMessage. A ne, nemůžete poslat SMS nejlepší kamarádce, která je připojena k jejímu telefonu Android.

Co je vlastně režim AirPlane?

Režim v letadle zakáže bezdrátová připojení a služby (mobilní, Wi-Fi, GPS, lokalizační služby a Bluetooth) vašeho iPhonu, iPadu nebo iPodu touch. Hvšak, můžete i nadále odesílat a přijímat zprávy iMessage, i když povolíte režim v letadle, pokud jste v dosahu svého připojení Wi-Fi, protože iMessage umožňuje uživatelům odesílat zprávy přes Wi-Fi.

Jak to funguje!

Kroky, jak odesílat / přijímat zprávy iMessage v letadle

 1. Klepněte na Nastavení> Režim v letadle a zapněte to. Pokud Wi-Fi ještě není zapnuté, klepněte na Nastavení> WiFia zapněte WiFi (znovu povolte Wi-Fi.)
  1. Nebo použijte Control Center a klepnutím povolte režim AirPlane i WiFi
 2. Otevřete aplikaci Zprávy a zkuste odeslat zprávu iMessage. Zobrazí se chybová zpráva:
  1. Vypněte režim v letadle nebo použijte Wi-Fi k odesílání a přijímání zpráv
   1. Klepněte na Nastavení (viz obrázek níže) a povolte WiFi
   2. Poté klepněte na červený vykřičník vedle textu uvedeného jako Nedoručeno a vyberte Opakovat
   3. Vaše zpráva je odeslána prostřednictvím WiFi, pokud je to iMessage (modrá)
    1. Zprávy SMS / MMS (zelené - jako ta výše) se neposílají, dokud není režim AirPlane vypnutý a nepřipojíte se k mobilnímu operátorovi
    2. Chcete-li znovu odeslat zprávu SMS / MMS, jakmile je režim AirPlane deaktivován, klepněte na vykřičník a vyberte možnost Zkusit znovu
  2. Chcete-li odesílat a přijímat zprávy, musíte deaktivovat režim v letadle,
   1. Klepněte na Zrušit (viz obrázek níže)
   2. Nyní pošlete zprávu, pokud je to iMessage (modrá)

A je to tak snadné!

Ne všechny textové zprávy v režimu AirPlane jsou stejné

Když používáte Wi-Fi, váš iPhone odesílá zprávy iMessage do jiných zařízení iDevices a Mac. Pokud nemůžete posílat zprávy přátelům nebo rodině, mohou používat Android nebo jiná zařízení od jiných společností než Apple, která vyžadují zprávy SMS / MMS prostřednictvím mobilního operátora. Nemůžete se připojit k mobilnímu operátorovi, když je zapnutý režim Letadlo.

Nejjednodušší způsob, jak to zjistit, je, že zprávy iMessage jsou modré a SMS / MMS zelené. Když je zapnutý režim Letadlo, lze odesílat pouze modré zprávy iMessage.

Pokud se zprávy iMessage neodesílají, zkuste iMessage vypnout a poté znovu přejít na Nastavení> Zprávy.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found