Zobrazuje se chyba „Nelze se aktivovat“ na iPadu, iPhone? Některé rychlé opravy

Dává vám iPhone zprávu, že jej nelze aktivovat? Nebo když se zobrazí upozornění, že aktivační server není k dispozici, váš cloud pro iPhone nebude aktivován, protože není dostupný aktivační server, nebo zpráva, že vaše SIM karta není podporována?

Pokud ano, nejste sami!

Podívejte se na naše tipy pro odstraňování problémů, aby váš iPhone nebo jiný iDevice fungoval!

Problém

Chyba se v zásadě točí kolem aktivační chyby. Mnoho zpráv popsaných ve fóru podpory Apple a na dalších webech popisuje problém. Podle těchto uživatelů jejich zařízení iOS náhodně zobrazí zprávu, že je třeba je aktivovat. Tato zpráva se bude mnohokrát zobrazovat.

Zdá se, že problém většinou postihuje starší iPady (přemýšlejte kdekoli od čtyř do sedmi let), ale mohl by pravděpodobně ovlivnit jakékoli stárnoucí zařízení iOS - včetně iPhonů.

Když se uživatel pokusí aktivovat zařízení iOS, způsobí to nějakou chybu - například „Váš iPad nelze aktivovat, protože aktivační server je dočasně nedostupný.“

Může to být jednoduše problém s připojením, a proto doporučujeme zkusit aktivovat iPad přes iTunes. Jiné zdroje naznačují, že to může být problém s časovým pásmem.

Pokud však problém přetrvává, existuje několik dalších způsobů, jak se můžete pokusit jej opravit.

Žádáte o heslo?

Pokud se zobrazí výzva k zadání hesla při aktivaci zařízení iPhone, zadejte heslo.

Výzva k zadání hesla často znamená, že je v Find My iPhone povolen zámek aktivace. Službu Najít můj iPhone můžete dočasně deaktivovat (je-li to nutné) tak, že přejdete na web iCloudu pomocí prohlížeče.

Rychlé opravy nelze aktivovat

Zde je několik metod, které mohou opravit chybu aktivace podle různých zpráv uživatelů. Některé z nich budou fungovat na náhodných a konzistentních vyskakovacích oknech „je vyžadována aktivace“, zatímco jiné vám mohou pomoci skutečně pokračovat v procesu aktivace chyby.

Pamatujte, že váš kilometrový výkon se může při pokusu o tyto opravy lišit. Doporučujeme je projít v pořádku.

Zkontrolujte stránku stavu systému Apple

Někdy to nejsi ty! Příležitostně servery Apple selhávají kvůli údržbě nebo jsou zahlceni příchozím a odchozím provozem nebo jinými problémy se serverem. Je tedy dobrý nápad zkontrolovat stránku stavu systému Apple a získat rychlý přehled o tom, co se děje.

Pokud ikona vedle Aktivace zařízení iOS není zelená, zkuste aktivovat svůj iPhone nebo iPad později.

Proveďte restart nebo tvrdý reset

Pokud má zařízení iOS jakýkoli problém, první věcí, kterou byste měli udělat, je provést restart vypnutím, čekáním 30 sekund a opětovným zapnutím.

Pokud to nefunguje, zkuste resetovat iDevice pomocí vynuceného restartu.

Proveďte vynucené restartování

 • Na iPhonu 6S nebo nižším plus starších modelech iPadů a iPodů Touch stiskněte současně tlačítka Domů a Napájení, dokud neuvidíte logo Apple
 • Pro iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus: Stiskněte a podržte obě tlačítka Side a Volume Down po dobu alespoň 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple
 • Na iPadu s Face ID, iPhone X Series nebo iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus: Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Poté stiskněte a okamžitě uvolněte tlačítko snížení hlasitosti. Nakonec stiskněte a podržte boční tlačítko, dokud neuvidíte logo Apple

Připojte jej k iTunes

Několik techniků opravy uvedlo, že v mnoha případech je problém „nelze aktivovat“ spojen s nastavením iPadu na nesprávné datum nebo čas - obvykle ručně.

Protože nemůžete změnit časové pásmo, když je zařízení iOS v procesu aktivace chyby, budete muset použít iTunes. Naštěstí iTunes automaticky nastaví datum a čas v zařízení, když je připojeno.

Jednoduše připojte zařízení iOS k počítači Mac nebo PC, počkejte, až jej iTunes rozpoznají, poté jej odpojte a pokuste se projít zbytkem procesu aktivace. Mohl by také pomoci rychlý restart, než to uděláte.

K aktivaci použijte iTunes

 1. Otevřete iTunes v počítači.
 2. Připojte svůj iPhone k počítači
 3. Počkejte, až iTunes detekují a aktivují váš iPhone
  • Pokud iTunes zobrazí „Nastavit jako nové“ nebo „Obnovit ze zálohy“, znamená to, že iTunes aktivovaly váš iPhone
  • Pokud chyba v iTunes říká, že SIM karta není kompatibilní, kontaktujte svého operátora

Zakázat mobilní funkce

Někteří uživatelé uvedli, že deaktivace mobilní funkce vyřeší jeden z problémů, konkrétně neustálý výskyt výzvy „požadována aktivace“.

Můžete to udělat povolením režimu Letadlo nebo přechodem na Nastavení -> Mobilní a přepínání Mobilní data vypnuto.

Nevýhodou samozřejmě je, že se při připojení k internetu budete muset spolehnout na Wi-Fi. Z tohoto důvodu je režim Letadlo spíše dočasnou opravou. Existuje však další problém související s buňkami, který by mohl chybu vyřešit (viz další tip).

Zkuste vyjmout SIM kartu

Podle několika neoficiálních zpráv podle všeho může SIM karta iPadu způsobit problémy s aktivací.

I když nemáte k dispozici novou SIM kartu, tito uživatelé hlásí, že pouhé vyjmutí staré SIM karty jim umožní pokračovat v aktivaci normálně.

SIM kartu můžete vyjmout vyhledáním zásobníku v zařízení. Vložte nástroj pro vyjmutí zásobníku SIM nebo kancelářskou sponku do malého otvoru a vysuňte zásobník ven.

Vyjmutí SIM karty je samozřejmě pro uživatele iPhone o něco nepohodlnější, protože v podstatě vyřazujete mobilní a datové služby. Ale stojí za to to vyzkoušet. Pokud to problém na vašem iPhone vyřeší, může se vyplatit objednat u operátora novou SIM kartu.

Delší metoda

Tato metoda je o něco delší. Zdálo se však, že to dělá trik pro většinu uživatelů, kteří narazili na chybu aktivace, když aktualizovali iPad na iOS 12

Aby bylo jasné, tato metoda je potvrzena pouze pro chyby aktivace iOS. Pokud vás chyba aktivace zasáhla, zkontrolujte, zda používáte iOS 12

Jinak, pokud nic jiného nefunguje, tato metoda stále stojí za to.

 • Ujistěte se, že používáte novější verzi iTunes - alespoň verzi 13.3.3.17.
 • Připojte iPad k počítači Mac nebo PC.
 • Otevřete iTunes.
 • Zálohujte svůj iPad přes iTunes.
 • Odpojte zařízení iOS po dokončení zálohování.
 • Na zařízení iOS stiskněte a podržte ikonu Domov a Napájení tlačítka.
 • Když se objeví logo Apple, uvolněte pouze tlačítko Napájení.
 • Zobrazí se výzva k opětovnému připojení zařízení iOS k počítači.

Odtud byste měli dostat zprávu s dotazem, zda chcete zařízení obnovit a nainstalovat nejnovější verzi iOS, kterou podporuje. Pokud ne, pak ručně aktivujte proces Obnovení kliknutím na příslušné tlačítko (viz obrázek výše).

Pravděpodobně budete dostávat další chybové zprávy o aktivaci, ale nechte je na pokoji, dokud se iOS nestáhne. Jakmile to bude, postupujte podle těchto kroků.

 • Stiskněte a podržte Domov a Napájení tlačítka.
 • Když se zobrazí logo Apple, uvolněte pouze Sílu knoflík.
 • Tentokrát byste měli jednoduše dostat zprávu s dotazem, zda chcete obnovit.
 • Rozhodněte se, zda jej chcete obnovit jako Nový zařízení nebo z záloha.
 • Restore iPad.

Pokud vše ostatní selže ...

Pokud předchozí kroky nefungovaly, může to být další problém. Většina zpráv naznačuje, že se pravděpodobně tento problém dotkne převážně starších iPadů.

Z tohoto důvodu může být chyba spojena s nefunkční nebo silně poškozenou baterií. Problémy s baterií mohou mít vliv na širokou škálu dalších komponent nebo funkcí.

Doporučujeme přinést si vlastní iPad k autorizovanému poskytovateli služeb nebo do baru Genius v místním obchodě Apple.

Můžete si rezervovat schůzku u druhého kliknutím na následující odkaz.

 • Možnosti rezervace baru Genius a možnosti podpory Apple
 • Jak chatovat přímo s podporou Apple
 • Odstraňování problémů s iPadem - komplexní průvodce

V závislosti na diagnóze by servisní technici měli být schopni pomoci. Nezapomeňte se informovat o baterii - a zjistěte, zda ji můžete vyměnit.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found