Jak používat schránku na Macu, odpovědi na často kladené otázky

Funkce schránky je pro uživatele počítačů Mac záchranou. Jedná se o program macOS, který vám při kopírování a vkládání do MacBooku pomáhá přenášet obrázky a texty z jednoho místa na druhé.

Kdykoli použijete běžné klávesové zkratky Command / ⌘ + X (vyjmout) nebo Command / ⌘ + C (zkopírovat), váš Mac snadno uloží, co zkopírujete do schránky. Tento uložený obsah se později zpřístupní, když použijete klávesovou zkratku Command / ⌘ + V (vložení). Ale pokud to nevložíme, můžeme to rychle ztratit a musíme začít znovu. Skvělá věc na funkčnosti schránky je, že bude ukládat vyjmutý nebo zkopírovaný obsah, dokud se nerozhodnete (nebo nezapomenete) jej vložit.

V tomto krátkém článku prozkoumáme několik běžně kladených otázek týkajících se funkce schránky na MacBooku.

Příbuzný:

  Kde je schránka na mém počítači Mac?

  Schránku najdete v aplikaci Finder na jakémkoli počítači Mac a běží na pozadí vašeho počítače, zatímco pracujete.

  Podle následujících tří kroků můžete obsah schránky na počítači Mac kdykoli zobrazit.

  • Otevřete vyhledávač.
  • V horním menu klikněte na Upravit.
  • Zvolte Zobrazit schránku.
  K otevření schránky použijte Finder.

  Tím se zobrazí obsah schránky, kterou můžete zkontrolovat. Obsah schránky zde je výsledkem vaší poslední operace kopírování, kterou jste provedli na počítači Mac.

  Vložit ze schránky na Macu

  Když podržíte klávesu Command / ⌘ a kliknete na klávesu V, váš Mac automaticky vloží obsah schránky do nového cíle.

  Pokud po operaci Command + V nevidíte nově zkopírovaný obsah, zkontrolujte schránku. Možná jste omylem odstranili obsah schránky. K opětovnému zkopírování nebo vyjmutí obsahu před jeho vložením budete muset použít klávesy Command / ⌘ + C nebo Command / ⌘ + X.

  Vložte obsah schránky z Macu na iPad nebo iPhone

  Univerzální schránka pro Mac je k dispozici pro kopírování mezi zařízeními.

  Na iPadu najděte místo, kam chcete vložit zkopírovaný text, a klepněte a podržte. Zobrazí se výzva k vložení obsahu. Tato schopnost kopírovat a vkládat obsah a obrázky mezi zařízeními Apple vyžaduje použití funkce Universal Clipboard, která je k dispozici počínaje macOS Sierra.

  Je to univerzální schránka, která vám umožňuje kopírovat text z jednoho z vašich zařízení Apple a poté jej vložit do jiného zařízení pomocí funkce Kontinuita ekosystému Apple.

  Abyste mohli tuto funkci používat, musí mít vaše zařízení Apple také zapnuté Wi-Fi, Bluetooth a Handoff v System Preferences (na vašem Macu) a v Settings (na vašich iOS zařízeních). Na všech svých zařízeních musíte být přihlášeni k iCloudu pomocí stejného Apple ID.

  Je důležité si uvědomit, že když používáte univerzální schránku, zkopírovaný text je k dispozici pouze na krátkou dobu.

  Vymazat obsah schránky na mém počítači Mac nebo iPhone

  Nejjednodušší způsob, jak vymazat schránku na vašem MacBooku nebo iPhone, je sznamená kopírovat mezerník pomocí libovolné aplikace. Například:

  1. Spusťte aplikaci Zprávy.
  2. Umístěte kurzor do pole pro psaní.
  3. Stiskněte mezerník.
  4. Klepněte a podržte na právě vytvořeném prostoru a vyberte vše.
  5. Klepněte na Kopírovat.

  Tím se do schránky přidají mezery a nahradí předchozí obsah. Neexistuje žádná přímá možnost smazat obsah schránky. Můžete také použít zástupce k úpravě obsahu schránky na vašem iPhone. Tuto zkratku jsme zahrnuli na konec tohoto článku.

  Přesuňte snímky obrazovky přímo do schránky Macbooku

  Přesuňte snímky obrazovky přímo do schránky.

  Screenshoty můžete přesunout přímo do schránky MacBooku přizpůsobením nástroje Screenshot Utility pro Mac na Uložit do cíle volba.

  Postup nastavení:

  1. Otevřete nový snímek obrazovky pomocí kláves Shift + Command / ⌘ + 5.
  2. Klikněte na Možnosti.
  3. Vybrat Schránka jako Uložit do cíle.
  4. Kliknutím na „X“ ukončete nástroj pro snímání obrazovky.

  Další způsob, jak odeslat snímky obrazovky přímo do schránky vašeho MacBooku, je podržte stisknutou klávesu Control když kliknete pro pořízení.

  V systému macOS Mojave společnost Apple změnila obslužný program obrazovky. Starý Grab je nyní nahrazen obslužným programem obrazovky. Pokud na vašem Macu běží starší macOS, můžete použítCommand / ⌘ + Control + Shift +4 posílat snímky obrazovky přímo do schránky.

  Když používáte Microsoft Word nebo Excel, otevřete schránku na Macu

  Pokud používáte aplikace Microsoft Office, jako je Word nebo Excel, můžete stále otevřít schránku na počítači Mac pomocí aplikace Finder a zkontrolovat obsah.

  Microsoft také přidává vrstvu dalších možností, když se pokoušíte vložit obsah ze schránky do jiné aplikace, jako je Word.

  Schránka v aplikaci Microsoft Word pomocí počítače Mac

  Například při kopírování z aplikace Excel do jiného listu můžete použít různé možnosti poskytované pomocí funkce „Vložit jinak“ nebo při kopírování z aplikace Excel do aplikace Word prostřednictvím schránky můžete využít více možností formátování.

  Zde je bílá kniha společnosti Microsoft, která objasňuje některé z těchto tipů.

  Zkopírujte text mezi terminálovou aplikací a schránkou

  Pokud pracujete s aplikací Terminal na počítači Mac a chcete kopírovat text (příkazy, výsledky) a zpřístupnit jej ve schránce, můžete použít příkaz pbcopy do kanálu výstup přímo do vaší schránky.

  Například otevřete aplikaci Terminál a zadejte cal | pbcopy.

  Pomocí příkazu pbcopy v terminálu Mac přejděte do schránky.

  Pokud nyní přejdete do vyhledávače cto, kliknete na Upravit a vyberete Zobrazit schránku, zobrazí se ve vaší schránce kalendář aktuálního měsíce.

  Přesuňte výstup příkazu Terminal do schránky na Macu.

  Podobně můžete použít pbpaste příkaz na vašem MacBooku, aby informace ze schránky přenesl na displej aplikace terminálu (standardní výstup).

  Jak mohu na svém MacBooku získat více schránek?

  Bohužel, pokud hledáte pokročilého správce schránky, který bude fungovat na vašem počítači Mac, budete se muset podívat na aplikace třetích stran. Tyto aplikace vám nejen umožňují používat více schránek, ale také vám umožňují sledovat historie obsahu schránky a spravovat to.

  Existuje několik dobrých, které jsou zdarma a stojí za prozkoumání:

  • Flycut
  • CopyClip
  • iClip
  • Alfréd

  Flycut je založen na otevřené aplikaci Jumpcut. Udržuje indexovaný seznam položek, které jste zkopírovali pomocí Command / ⌘ + C. Můžete procházet seznamem a snadno vybrat položku, kterou chcete zkopírovat.

  Flycut se také postará o formátování podle toho, kam vkládáte zkopírovaný obsah. Někteří uživatelé měli při používání této aplikace problémy s funkcemi předávání a kontinuity. Toto je třeba mít na paměti, pokud na svých zařízeních Apple používáte funkce předávání.

  Unclutter je skvělý správce schránky, ale náklady se dramaticky zvýšily. Neváhejte a prozkoumejte aplikaci a zkontrolujte, zda vyhovuje vašim potřebám.

  Mohu zobrazit historii schránky na Macu?

  Ano, ale nepoužíváte standardní funkce schránky dostupné ve vašem počítači Mac. Budete muset použít aplikaci třetí strany, která tuto funkci poskytuje. Existuje mnoho aplikací pro Mac, které umožňují uchovat historii schránky. Jedním z nejoblíbenějších je Alfred.

  Jak používat funkci historie schránky přes Alfred 3.

  Pokud je vaším primárním strojem MacBook, měli byste určitě prozkoumat aplikaci Alfred. Balíček s mnoha funkcemi produktivity a funkcí pracovního toku zahrnuje ve svém powerpacku také docela výkonného správce schránky. Funkce historie schránky je součástí Alfredova balíčku powerpacků.

  Aktivujte historii schránky u typů historie, které chcete použít, zaškrtnutím políčka vedle příslušných typů. Z rozbalovací nabídky vyberte, jak dlouho má Alfred pamatovat vaše klipy; 24 hodin, 7 dní, 1 měsíc nebo 3 měsíce. Zkopírované klipy pak můžete procházet podle času a použít ten správný.

  Můžete vymazat celou historii schránky nebo selektivně pomocí klávesové zkratky fn (funkční klávesa) + Delete (klávesa Backspace).

  Podívejte se na tyto zkratky schránky

  Apple prostřednictvím iOS 12 zpřístupnil několik zkratek schránky, které stojí za prozkoumání. Tyto klávesové zkratky vyžadují, abyste na svém iPhonu nebo iPadu používali novou aplikaci Klávesové zkratky.

  Podívejte se na dostupné zkratky schránky na iPhone.

  Upravit schránku vám umožní vymazat schránku na vašem zařízení iOS. Druhá zkratka Dictate to Clipboard usnadňuje přenos textu bez kopírování odjinud. Tato zkratka převezme váš diktát a převede řeč na text a zpřístupní ji ve schránce na vašem iPhone.

  Zkratka Diktovat do schránky vyžaduje přístup k rozpoznávání řeči. Než budete moci použít zkratku, musíte ji otevřít a klepnout na Povolit přístup.

  Doufáme, že tento článek pomohl odpovědět na některé z vašich otázek týkajících se funkcí schránky ve vašich zařízeních Apple. Pokud máte jakékoli dotazy nebo pokud se chcete podělit o oblíbený tip se zbytkem čtenářů, dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found