PIN SIM karty? Co dělat, pokud nemáte přístup k SIM kartě

Každé mobilní zařízení - včetně iPhonů - má SIM kartu. Abychom to trochu zjednodušili, je to způsob, jakým se vaše zařízení připojuje k vaší mobilní službě.

Za normálních okolností nemusíte svou SIM kartu příliš přemýšlet. V těchto dnech nové iPhony již budou mít SIM kartu, která je aktivována na dálku. Fyzické SIM karty jsou ale stále vyměnitelné.

S ohledem na to v posledních verzích systému iOS skutečně existuje bezpečnostní funkce, se kterou se můžete setkat. Říká se tomu PIN SIM karty. Tady je to, co potřebujete vědět.

Co je PIN SIM karty?

PIN karty SIM - přidaný jako další funkce v systému iOS 12 - je v zásadě bezpečnostní kód, pomocí kterého můžete SIM kartu „zamknout“.

Kdykoli restartujete zařízení nebo vysunete SIM kartu a umístíte ji do nového zařízení, budete muset pro přístup k celulárním funkcím zadat PIN SIM karty.

To se může hodit, pokud vám bude iPhone odcizen. Může zabránit lidem, aby vaši SIM kartu vysunuli, vložili do zařízení, které mají po ruce, a pomocí mobilní linky uskutečňovali hovory a textové zprávy.

Pokud máte zájem, můžete si nastavit PIN SIM karty na adrese Nastavení> Mobilní> PIN SIM karty.

Nezapomeňte si tento PIN SIM karty zapsat někam na bezpečné místo, ke kterému budete mít snadný přístup. Dobrým řešením je odesílání e-mailů sobě nebo používání prostředí Notes na iCloudu.

Samozřejmě, pokud již máte jednu nastavenou, budete ji muset zadat před nastavením nového. Což nás přivádí k problému: co když jste zapomněli PIN PIN své SIM karty?

PŘÍBUZNÝ:

  • Jak nastavit eSIM a Dual SIM na vašem Apple iPhone
  • Jak používat Dual SIM s hodinkami Apple Watch
  • Zde jsou nové funkce pro váš iPhone s iOS 12.2

Co když jsem zapomněl svůj PIN SIM karty?

Pokud jste zapomněli kód PIN SIM karty, je třeba si uvědomit několik důležitých věcí.

  • Opravdu neexistuje způsob, jak resetovat PIN SIM karty na vašem iPhone. Ve skutečnosti neexistuje žádný způsob, jak resetovat PIN SIM karty. Jakmile si jeden vyberete, uvíznete v něm, pokud jste jej zapomněli.
  • K odblokování SIM karty pomocí PIN máte pouze tři pokusy. Pokud třikrát zadáte nesprávný PIN SIM karty, bude vaše SIM karta uzamčena, což znemožňuje přístup k hlasu a datům.
  • Pokud si po několika pokusech nepamatujete kód PIN SIM karty, přestaňte cokoli zadávat. Pokud se vám nepodaří 10 dalších pokusů o zadání, vaše SIM karta bude trvale uzamčena. Tuto možnost nelze vrátit zpět, takže od operátora budete muset získat novou SIM kartu.

Jak odemknout SIM kartu

Po zadání tří nesprávných kódů PIN vás iPhone vyzve k zadání kódu PUK. Toto je váš lístek k odblokování kódu PIN SIM karty.

Poznámka: Kód PUK není váš PIN, proto se jej nepokoušejte odemknout. (Opět platí, že díky příliš mnoha pokusům bude vaše SIM karta zbytečná.)

Pokud jde o získání kódu PUK, obvykle osmimístné číslo. Získáte je od konkrétního operátora.

Za normálních okolností můžete svého operátora kontaktovat vytočením čísla 611 z mobilního zařízení. Pokud vám však na SIM kartě chybí hlasové funkce, možná budete muset vyzkoušet jiné způsoby, jak s nimi navázat kontakt.

Půjčte si telefon někoho jiného, ​​kontaktujte svého operátora prostřednictvím jeho webu nebo jednoduše přeneste své zařízení do kamenného obchodu s dopravci.

Budete muset být držitelem účtu za předplatné operátora nebo alespoň mít přístup k účtu a samotné SIM kartě.

Jakmile budete mít svůj kód PUK, zadáte jej v části Nastavení> Mobilní. Alternativně se může zobrazit, když se pokusíte získat přístup k určitým celulárním funkcím. Měla by se zobrazit obrazovka Enter PUK - zde zadejte svůj kód.

Stejně jako při pokusech o PIN SIM karty máte pouze 10 šancí na správné zadání kódu PUK. Nezapomeňte tedy tento kód zadat opravdu opatrně.

Pokud zadáte správný kód PUK, měli byste být schopni znovu získat přístup ke své SIM kartě a jejím různým funkcím. Opět platí, že pokud budete v budoucnu chtít použít PIN kód SIM karty, nezapomeňte si jej někam zapsat.

Za zmínku stojí také to, že operátoři budou muset ověřit identitu předplatitele, než získají kód PUK. Nedělejte si starosti s tím, že vás škodlivé subjekty kontaktují s dopravcem a pokusí se tento kód získat pro sebe.

Doufáme, že vám tento krátký článek pomohl. Pokud máte jakékoli dotazy nebo připomínky, dejte nám prosím vědět.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found