iPhone / iPad: Fotoaparát nefunguje, černá obrazovka (zavřená závěrka)

Novější modely iPhone, iPad a iPod touch mají dva fotoaparáty, jeden obrácený k uživateli a druhý na zadní straně zařízení. Zdá se, že mnoho čtenářů, kteří upgradovali na nejnovější iOS, má problémy s aplikací Fotoaparát.

Hlášené problémy jsou:

  • Černá obrazovka
  • Nelze přepínat kamery (přední a zadní)
  • Problémy se závěrkou (neotevírání)
  • Selhání aplikace fotoaparátu

Zjistěte problémy

Nejprve určete, kde a kdy k problému dojde. Je to jen váš přední fotoaparát, který nefunguje, nebo přední i zadní fotoaparát? Funguje některý z vašich fotoaparátů s aplikací Apple Camera? Fungují kamery s nějakou aplikací od společnosti Apple nebo od jiného výrobce nebo nefungují vůbec?

Tipy pro váš iPhone nebo iPad: Fotoaparát nefunguje

  • Ujistěte se, že aplikace, kterou používáte, má správná oprávnění. Jít do Nastavení> Soukromí> Fotoaparát> a ujistěte se, že jsou všechny aplikace, které chcete používat, zapnuty.
  • Zkontrolujte aktualizace softwaru pro iOS a pokud jsou k dispozici, nainstalujte je. Chcete-li tak učinit, klepněte naNastavení> Obecné> Aktualizace softwaru. Pokud není k dispozici žádná aktualizace, restartujte aplikaci fotoaparátu dvojitým stisknutím tlačítka Domů a poté přejetím prstem po aplikaci Fotoaparát.
  • Druhá věc, kterou byste měli udělat, je restartujte zařízení. Jednoduše stiskněte a několik sekund podržte tlačítko Spánek / Probuzení a poté posuňte červený posuvník. Poté stiskněte a podržte tlačítko Spánek / Probuzení, dokud neuvidíte logo Apple.
  • Pokud restartování problém nevyřeší, resetujte všechna nastavení. Jednoduše přejděte na Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit všechna nastavení. Toto vymaže všechna vaše nastavení a předvolby, ale obáváte se, že neztratíte žádná data.
  • Pokud problém stále přetrvává, můžete zařízení resetovat. Udělat to tak, stiskněte a podržte tlačítko Napájení a tlačítka Domů (nebo Snížení hlasitosti u zařízení bez mechanického Domů), dokud neuvidíte logo Apple.
  • Pokud nic z výše uvedeného nepomůže, můžete to zkusit. Nejprve zálohujte zařízení (iTunes nebo iCloud) a vymažte svůj iPhone nebo iPad. tím, že půjdete doNastavení> Obecné> Obnovit> Vymazat veškerý obsah a nastavení. Po výzvě k nastavení zařízení nastavte zařízení jako nové. Zkontrolujte, zda problém s fotoaparátem nevyřešilo vymazání a nastavení jako nového zařízení. Pokud váš problém zmizí, obnovte zařízení ze zálohy v iTunes.

Další tipy, když vaše fotoaparáty nefungují

Pokud je váš iPad v pouzdře, vyjměte jej z tohoto pouzdra. Poté proveďte reset síly podržením tlačítek Domů a Napájení po dobu 30 sekund - na iPadu by mělo blikat logo Apple - držte stisknuté po celou dobu 30 sekund. Poté zapněte iPad jako obvykle a zkontrolujte kamery.

Problémy s hardwarem

Pokud žádné z výše uvedených řešení váš problém nevyřešilo, pravděpodobně jde o hardware, což znamená, že potřebujete opravu. Kontaktujte podporu Apple prostřednictvím e-mailu, telefonu, chatu nebo osobně v Apple Storu a domluvte si schůzku, abyste svůj problém zkontrolovali.

Mezi další možnosti patří přimět místní opravnu iDevice, aby se podívala a poskytla odhad, nebo pokud se cítíte ambiciózní, provedením opravy DYI. Existuje spousta online zdrojů, jak opravit tento typ problémů s iPadem pomocí podrobných videí.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found