Tlačítko Domů na mém iPadu / iPhonu nefunguje, jak opravit - Apple Toolbox

Několik uživatelů uvedlo, že jejich domovské tlačítko zařízení iPad / iPhone nefunguje. Všimli si, že bez jakýchkoli varovných signálů jejich domy náhle přestanou reagovat na dotek - jakýkoli dotek, jemný nebo silný.

A je to skutečný problém! U většiny modelů iDevice, zejména těch starších, používáme tlačítko Domů po celou dobu!

Než začnete s odstraňováním problémů, nezapomeňte odstranit všechny ochranné fólie a pouzdra, které by mohly blokovat váš domov. Ujistěte se, že to nezpůsobuje vaše problémy.

Nedávno opravená nebo vyměněná obrazovka?

Pokud byla obrazovka vašeho zařízení nedávno opravena, je zcela možné, že problém je v tom, že tlačítko Domů nebylo správně zarovnáno nebo spárováno s logickou deskou.

Pokud byla oprava úlohou podpory Apple, neprodleně kontaktujte společnost Apple a sdělte jí, že došlo k problému s nefunkčním nebo nefunkčním tlačítkem Domů od opravy. Požádejte o diagnostiku.

Když obrazovku opravila třetí strana, požádejte ji o další kontrolu.

Tipy pro opravu tlačítka Domů nefunguje (vyzkoušejte každý krok, dokud nevyřešíte tento problém)

 • Nejprve vyčistěte obrazovku, se zvláštním důrazem na tlačítko Domů - pokud uvidíte špínu nebo mastnotu zachycenou ve štěrbině kolem tlačítka Domů, zkuste tuto oblast důkladně vyčistit - potřebovali jste čisté řešení obrazovky k rozbití oleje
  • Když čistíte tlačítko Domů a okolí, ujistěte se, že je vaše zařízení vypnuté!
 • Zkuste „odgrgnout“ zadní část iPadu nebo iDevice poblíž místa, kde je umístěno tlačítko Domů na opačné straně.
  • Zabalte zařízení iDevice do ručníku a poté jej po zadku (poblíž tlačítka Domů) poklepávejte, jako byste říkali dítě - takže ne příliš silné, ale také příliš světlé
 • Přesuňte Safari z doku a poté restartujte zařízení
  • Až bude tlačítko Domů fungovat, vraťte Safari do Docku

Rekalibrujte svůj dům následujícím způsobem:

 • Otevřete JAKOUKOLI aplikaci
 • Stiskněte vypínač na iPadu nebo iDevice
 • Když se zobrazí snímek pro vypnutí, uvolněte napájení a podržte tlačítko Domů
 • Podržte stisknuté domovské tlačítko, dokud se aplikace nezavře, obrazovka nebliká a neobjeví se domovská obrazovka
 • Zkuste znovu tlačítko Domů a zkontrolujte, zda funguje. Pokud ne, opakujte výše uvedený postup ještě jednou

Proveďte vynucené restartování (pokud je to možné)

 • Na iPhonu 6S nebo nižším plus iPadů s Home Buttons & iPod Touch, stiskněte současně Home a Power, dokud neuvidíte logo Apple
 • Pro iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus: Stiskněte a podržte obě tlačítka Side a Volume Down po dobu alespoň 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple
 • Na zařízeních iPhone X Series, iPad bez tlačítka Domů nebo iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus: Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Poté stiskněte a okamžitě uvolněte tlačítko snížení hlasitosti. Nakonec stiskněte a podržte boční nebo horní tlačítko, dokud neuvidíte logo Apple

Zakažte všechny zkratky přístupnosti

Klepněte na Nastavení> Obecné> Usnadnění přístupu> Zkratka usnadnění přístupu (také se nazývá starší iOS, trojité kliknutí na domovskou stránku), a zrušte zaškrtnutí všech výběrů nebo jej deaktivujte, aby se nezobrazila žádná vybraná zkratka

Obnovte všechna nastavení na vašem iDevice

Jít do Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit všechna nastavení.

Tato akce neodstraní žádná data, ale vrátí jakékoli personalizované funkce, jako jsou přístupové kódy WiFi, tapety a nastavení přístupu zpět na výchozí hodnoty 

Místo toho použijte tlačítko Virtual Home!

Pokud žádný z těchto tipů nepomůže, přidejte tlačítko Domů na obrazovce pomocí nastavení přístupnosti na iPadu. Jít do Nastavení> Obecné> Usnadnění> AssistiveTouch.

Přepněte tuto funkci na ZAPNUTO a poté nastavte vlastní akci pro jedno klepnutí na domovskou stránku.

Nastavte všechny ostatní vlastní akce na Žádné. Nyní je tlačítko na obrazovce vaším domovským tlačítkem.

Používáte starší iOS?

U starších iOS, které nevidí možnosti pro vlastní akce, klepněte místo toho na Přizpůsobit nabídku nejvyšší úrovně a nastavte tlačítko Domů jako jednu ikonu.

Nelze restartovat zařízení bez tlačítka Domů?

Pokud máte potíže s aplikacemi a potřebujete vynutit restart zařízení, ale nemůžete, podívejte se na tento článek Jak restartovat, když je tlačítko Domů nebo tlačítko napájení iPhone poškozené.

Tlačítko Domů pro iPhone nefunguje

Tlačítko Domů na iPhonu prošlo v průběhu let řadou evolucí. To, co začalo jako jednoduchý mechanismus umožňující uživateli vrátit se na domovskou obrazovku nebo asistovat při operaci restartu, se vyvinulo v domovské tlačítko s funkcí Touch ID spolu s hmatovou podporou tlačítka pro nová zařízení.

Tato vyvinutá funkce hmatové podpory a integrovaného dotykového ID na domovském tlačítku z něj někdy dělá těžkou opravu, pokud máte problémy.

Tlačítko Domů pro iPhone nefunguje na modelech iPhone 7 nebo iPhone 8

Zde je seznam problémů, které je třeba zkontrolovat, pokud máte problémy s domovským tlačítkem iPhone. Některé z nich lze spravovat pomocí aplikace Nastavení, zatímco jiné mohou vyžadovat profesionální možnosti opravy.

Touch-ID prostřednictvím domovského tlačítka iPhone nereaguje

Tyto modely iPhone také obsahovaly hmatový senzor spolu s funkcí touch-id pro autentizaci.

Máte na svém iPhone problémy s Touch-ID? Pokud vaše funkce touch-id nefunguje přes tlačítko Domů, může to být jednoduchý problém s nastavením, kde jste ji mohli omylem vypnout.

Je dobré to vyloučit ověřením v aplikaci Nastavení.

 • Klepněte na Nastavení> TouchID a heslo
 • Zadejte heslo
 • Zkontrolujte, zda je povoleno odemknutí iPhone.

Touch-ID na tlačítku Domů také nefunguje dobře, pokud máte prst mokrý nebo pokud je na tlačítku Domů prach.

Možná budete chtít vyčistit tlačítko Domů na iPhonu i palci čistým kouskem látky a poté to zkusit znovu.

Žádné kliknutí na domovské tlačítko iPhone

Pokud váš iPhone nemá žádné problémy s funkcí touch-id, ale nemůžete cítit zvuk „klepnutí“, když na něj stisknete, možná budete chtít prozkoumat nastavení taptic na vašem zařízení.

Zde vstupuje do hry taptic engine u variant iPhone 7 / iPhone 8. U těchto nových modelů iPhone lze upravit intenzitu odezvy domovského tlačítka. Začněte tím, že to zkontrolujete pomocí nastavení iPhonu.

 • Otevřete na svém iPhone aplikaci Nastavení
 • Klepněte na Obecné> Tlačítko Domů
 • Zde upravte intenzitu zpětné vazby tlačítka Domů podle svých preferencí

Upravte zpětnou vazbu na úroveň „3“ a zjistěte, zda má vliv na chování domovského tlačítka při klikání.

Tlačítko Domů potřebuje servisní zprávu na iPhone 7 nebo iPhone 8

Společnost Apple vytvořila zpětnou vazbu u modelů iPhone 7 a iPhone 8, kde v případě problému s hardwarem zobrazí zprávu a automaticky nastaví virtuální domovské tlačítko podobně jako funkce asistenčního dotyku.

Tuto funkci můžete používat i nadále, dokud iPhone nezkontrolujete v obchodě Apple Genius Store.

Nedoporučujeme se snažit to opravit otevřením iPhonu pro tyto pokročilé iPhony. Nejlepší je domluvit si schůzku s podporou Apple a nechat si ji prohlédnout.

Jediným dalším návrhem, který máme, když se zobrazí tato zpráva, je pokusit se obnovit iPhone 7 / iPhone 8 do továrního nastavení a zkontrolovat, zda problém vyřeší.

Tlačítko iPhone je nefunkční

Na těchto nových modelech iPhone, jako jsou varianty iPhone 7/7+ nebo iPhone 8, není mnoho jiného, ​​než vyzkoušet některé základní postupy odstraňování problémů, aby se vyloučilo zjevné.

Začněte jednoduchým vynucením restartu iPhone a zjistěte, zda opravuje problém s tlačítkem Domů.

 • Jak restartovat, když je rozbité tlačítko Domů nebo tlačítko napájení

Použijte nejnovější aktualizaci iOS a zkontrolujte

Pokud jste si tyto problémy začali všímat po aktualizaci systému iOS na vašem zařízení, zkontrolujte všechny nevyřízené upgrady pro iOS a použijte je na svůj iPhone.

Klepněte na Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru a pokud uvidíte nevyřízenou aktualizaci, můžete použít nejnovější aktualizaci iOS a zkontrolovat, zda váš problém vyřeší.

Obnovte iPhone pomocí iTunes

Zde je několik nápadů, které mohou dlouhou cestu vyřešit problémy s tlačítky Home, pokud se jedná spíše o problém související se softwarem.

 • Začněte tím, že si vytvoříte úplnou zálohu svého iPhone
 • Obnovte svůj iPhone pomocí iTunes a počítače
 • Pokud vám jednoduché obnovení nepřineslo výsledky, možná budete chtít resetovat iPhone 7/8 na tovární nastavení a zjistit, zda to váš problém vyřeší

Mezi obnovením a továrním nastavením je problém vyřešen, pokud souvisí se softwarem iOS. Zde jsou dva průvodci, kteří vás provedou celým procesem resetování pro váš iPhone nebo iPad

 • Jak obnovit tovární nastavení zařízení iPad / iPhone, komplexní průvodce
 • Jak resetovat iPhone 7/8

Problémy s hardwarem tlačítka Domů

Nyní, pokud tlačítko Domů nefunguje kvůli problému s hardwarem, můžete vyzkoušet některé ze základních kontrol, než se podíváte po profesionálních možnostech.

Tlačítko Domů a nabíjecí port

Někdy se kontakty mezi tlačítkem Domů a zbytkem logické desky mohou uvolnit. Zkontrolujte následující

 • Jsou na nabíjecím portu vašeho iPhone nějaké nečistoty nebo nečistoty
 • Jakmile port vyčistíte, zkuste připojit svůj iPhone k nabíjecímu kabelu a nezapomeňte jej stisknout, zatímco držíte stisknuté tlačítko Domů
 • Pokud tlačítko Domů začne fungovat, nechejte zařízení nějakou dobu na nabíječce a nechte ho nabít

Pokud výše uvedené kroky pro domovské tlačítko iPhonu příliš nepomohly, je pravděpodobně čas provést odbornou opravu.

Oprava tlačítka Domů na iPhonu nebo iPadu. Zde jsou vaše možnosti

Pokud je váš iPhone nebo iPad pod AppleCare +, máte štěstí. Začněte tím, že se obrátíte na podporu společnosti Apple, která provede potřebné.

 • Jak chatovat přímo s podporou Apple
 • Jak zkontrolovat záruku na zařízení Apple

Ačkoli existuje mnoho opravných sad prodávaných online, které tvrdí, že snadno nahradí domovské tlačítko pro iPhone, z našich zkušeností vám můžeme říci, že nahrazení domovského tlačítka u novějších iPhone 7 / iPhone 8 nebo iPad Pros není pro slabé povahy.

Tady je spousta lepidla uvnitř těchto nových iPhone a modely iPad, díky nimž je extrémně těžkopádné izolovat součást a vyměnit ji sami.

Kolik stojí výměna tlačítka Domů

Na starších zařízeních iPhone, jako jsou modely iPhone 5 nebo iPhone 6, můžete zkusit vyměnit sami, pokud máte nějaké zkušenosti v oboru.

Zde je ukázková sada, kterou jsme našli na ebay přes iFixit, která se prodává za 40 $. Slouží k nahrazení sestavy domovského tlačítka u zařízení iPhone 6S Plus.

obrázek přes ebay

Značný počet uživatelů, kteří se pokusili nahradit tlačítko Domů pomocí levnějších možností, si všimli, že jejich zařízení ztrácí funkčnost touch-id po výměně. Než se pokusíte o výměnu, nezapomeňte si tento problém ověřit u prodejce nebo prodejce soupravy.

Vezměte prosím na vědomí, že sestavy domovských tlačítek iPhone 7 nebo iPhone 8 nemůžete sami vyměnit pomocí kutilských sad.

Budete je muset vzít / odeslat na podporu Apple a nechat je prohlédnout a poskytnout vám odhad.

Náklady na opravu Apple pro tlačítko Domů

Pokud je váš iPhone 7/8 stále v plánu AppleCare +, Oprava vás může stát asi 99 $. Mimo záruku vás opravy domovského tlačítka mohou stát někde mezi 320 $ a 360 $ pro vaše modely iPhone 7 a iPhone 8.

Hlavním důvodem vysoké ceny od společnosti Apple je to, že Apple ve většině případů nahrazuje přední přední sestavu, na rozdíl od samotného domovského tlačítka.

Sady domovských tlačítek pro domácí kutily třetích stran

Věci jsou o něco jednodušší, pokud jde o umístění náhradních dílů pro domovské tlačítko iPadu.

Sestava tlačítka Home je obvykle k dispozici za 15 $ a držák, který drží tlačítko Home, lze najít za méně než 10 $. Nejsou to náklady na tyto součásti, ale na specializovanou práci, která to ztěžuje.

přes iFixit

Pokud jde o opravy DIY, budete muset prozkoumat recenze nabízené sady a učinit svá rozhodnutí.

Zpráva spotřebitelů se zaměřila na některé oblíbené sady pro opravu obrazovky iPhonu pro domácí kutily a zjistila, že tento proces je těžkopádný a náchylný k chybám.

PROFESIONÁLNÍ TIP:

Pokud se u vašeho tlačítka Domů na iPhonu začaly vyskytovat problémy po výměně baterie, je velmi pravděpodobné, že kontakty tlačítka Domů (existují dva zlaté kontakty, které jsou zkratovány) nebyly správně umístěny. Viděli jsme tento problém s opravitelností, pokud jde o opravu tlačítka Domů u staršího iPadu. Možná budete chtít vzít do obchodu a nechat je znovu zkontrolovat.

Pokud se chcete vydat touto cestou, rozhodně doporučujeme začít s iFixit, protože mají jedny z nejlepších sad a průvodců, pokud jde o opravy DIY pro vaše zařízení.

Doporučujeme také začít s místním obchodem Apple nebo autorizovaným prodejcem a získat odhady týkající se opravy.

Pokud je váš iPhone nebo iPad starý a máte kromě problému s tlačítkem Domů také jiné problémy, můžete přemýšlet o výměně zařízení za nové nebo renovované zařízení Apple. Při nákupu nového zařízení byste také měli zkontrolovat, zda vaše starší zařízení splňuje podmínky pro výměnu.

Tlačítko iPad Pro Home se cítí horké

Několik uživatelů iPad Pro zjistilo, že tlačítko Domů na iPadu Pro na 12,9 palce a nedávném iPadu Pro 9,7 palce je někdy na dotek teplé.

Je to obvykle spodní 1/3 sekce iPadu Pro, která se cítí teplá na dotek jak v oblasti tlačítka Domů na přední straně displeje, tak na zadní straně zařízení.

Pokud vidíte tento problém s domovským tlačítkem iPadu Pro, můžete iPad Pro obnovit pomocí iTunes a zkontrolovat, zda problém nezmizí.

Další důležitou položkou, kterou je třeba zkontrolovat, je pouzdro iPad Pro. Ujistěte se, že jsou v pouzdře otvory, které umožňují odvod tepla. To platí, pokud používáte iPad Pro pro hraní her nebo jiné aplikace náročné na zdroje, jako jsou úpravy videa atd.

Doporučujeme také provést reset zařízení v zařízení, zejména pokud teplo souvisí s některými problémy s Wi-Fi / Cellular.

Poznamenejte si své Wi-Fi ID a heslo a potom klepněte na Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit nastavení sítě.

Jakmile se zařízení spustí, zkontrolujte a zkontrolujte, zda má vliv na problém s domovským tlačítkem a teplou teplotu.

4 klíčová řešení nefunkčního tlačítka Domů na iPadu nebo iPhone

Pokud nefunguje domovské tlačítko iPadu nebo iPhonu a chcete na opravy počkat, zde jsou ČTYŘI klíčová řešení, která vám pomohou, dokud nebudete moci zařízení opravit.

 • Nejběžnější možností, kterou uživatelé používají, když se potýkají s problémem s nefunkčním domovským tlačítkem, je použití funkce pomocného dotyku v části Přístupnost k použití tlačítka Virtuální domov
  • Používání funkce asistenčního dotyku v iDevice
 • Druhým a méně známým tipem je použití gesta stisknutí pěti prstů na iPadu pro návrat na domovskou obrazovku. To funguje téměř jako domovské tlačítko. Bez ohledu na to, ve které aplikaci právě jste, použijte pět prstů a proveďte špetku gesto na iPadua přivede vás zpět na domovskou obrazovku
 • Pokud pracujete na iPadu s nefunkčním domovským tlačítkem a používáte chytrou klávesnici, můžete použít ‚Command + H ‘zástupce pro přístup na domovskou obrazovku namísto tlačítka Domů
  • Klávesové zkratky, které můžete použít na iPadu
 • Pokud je vaše zařízení v novějších verzích iOS (iOS 11/12), můžete pomocí aplikace Nastavení vyvolat funkci „Posunutí k vypnutí“. Klepněte na Nastavení> Obecné a posuňte se úplně dolů a najdete zde „Vypnutí“. Slouží k vypnutí zařízení

Získejte pomoc od společnosti Apple!

Pokud tlačítko nebo spínač stále nefunguje, je poškozený nebo pracuje přerušovaně, možná budete muset nastavit službu pro své zařízení. Je možné, že problém vašeho zařízení je způsoben vadou hardwaru, která vyžaduje výměnu tlačítka Domů (nebo jeho sousedních částí).

Obraťte se na podporu Apple a podle pokynů dokončete požadavek na službu.

Je možné, že je vaše tlačítko Home rozbité a vyžaduje opravu, obvykle se uvolní držák tlačítka Home, nebo je ohebný kabel digitizéru nějak zalomený nebo poškozený. Pokud je to váš případ (nebo si myslíte, že je to tak), kontaktujte podporu Apple nebo poskytovatele služeb Apple a požádejte o opravu.

Pokud se na váš iPad stále vztahuje 1letá záruka společnosti Apple nebo jste se rozhodli Apple Care prodloužit záruku a stále se nacházíte v okně těchto zásad, vezměte jej do obchodu Apple Store k vyhodnocení.

Chcete-li zkontrolovat aktuální stav záruky, otevřete tuto stránku pokrytí kontroly. Musíte zadat sériové číslo vašeho zařízení umístěné v Nastavení> Obecné> O aplikaci.

Tipy pro čtenáře

 • Zkuste stáhnout a nainstalovat nejnovější soubor ipsw a provést novou instalaci do zařízení (nezapomeňte nejprve zálohovat všechna data prostřednictvím iTunes nebo iCloud.)
 • Obnovil jsem iPhone v režimu DFU a to mi zjevně vyřešilo problém!
 • Kalibrujte své domovské tlačítko podle těchto kroků: 1. Spusťte libovolnou aplikaci, například Počasí nebo Akcie, které se nativně dodávají s vaším iPhone nebo iPadem. 2. Stiskněte a podržte tlačítko Tlačítko napájenídokud se na obrazovce neobjeví „slide to power off“. 3. Uvolněte tlačítko napájení a poté stiskněte a podržte tlačítko Domovknoflík dokud tento posuvník „slide to power off“ nezmizí a uvidíte pouze svou domovskou obrazovku nebo danou aplikaci

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found