Jak používat MacOS a Mac OS X Grab Utility k pořizování snímků obrazovky

Miluji svou MNástroje společnosti acsložka (Aplikace> Nástroje)! Je to jeden ze skrytých pokladů společnosti Apple. Utility, které jsou zastrčené ve složce Applications pro Mac, jsou zemí nejspolehlivějších aplikací společnosti Apple, které se nikdy nedostanou do hlavní fáze vašeho Macu, do složky Applications.

Je to místo, kde najdete odvahu! Kde žijí aplikace jako Disk Utility, Terminal, Activity Monitor, Console a Keychain Access. Promluvte si o svých elektrárnách! Vedle svých bratrů a sester je málo známá aplikace pro Mac s názvem Grab.

Postupujte podle těchto rychlých tipů a pořiďte snímky obrazovky na svém počítači Mac pomocí funkce Grab

 • Uchopení již není k dispozici pro macOS Mojave (10.14) a vyšší. Místo toho společnost Apple představila svou novou aplikaci Screenshot
 • Pomocí funkce Grab pořiďte celou obrazovku. Stačí otevřít Grab a vybrat si Zachytit> Obrazovka
 • Chcete jen část obrazovky? Vybrat Zachytit> Výběr a přetáhněte ukazatel přes oblast, kterou chcete zachytit, poté uvolněte
 • Nebo pořiďte snímek obrazovky pouze jednoho okna pomocí Chytit> Zachytit> Okno
 • Potřebujete nějaký čas na nastavení střely? PoužitíVyberte Zachytit> Načasovaná obrazovka aklikněte na Spustit časovač
 • Dokonce zahrňte ukazatel na snímek obrazovky! Vybrat Uchopit> Předvolby a vyberte ukazatel, který se vám líbí
 • Chcete okamžitě sdílet svůj snímek obrazovky? Stačí stisknoutSoubor> Sdílet
 • Výběrem snadno uložíte své snímky obrazovky GrabSoubor> Uložit, zadejte název, dokonce přidejte značku, poté vyberte cílovou složku a vyberte typ souboru (JPEG, PNG nebo TIFF)

Grab Utility v macOS Mojave a výše

V systému macOS Mojave a novějších nahrazuje aplikace Screenshot aplikaci Grab ze starších verzí macOS a Mac OS X.

Když stisknete klávesy Command + Space a zadáte „Grab“, zobrazí se nová aplikace ScreenShot, která byla představena s macOS Mojave. K otevření nové aplikace Screenshot můžete použít CMD + Shift + 5.

Při použití nové aplikace Screenshot, která nahradila Grab v macOS Mojave, najdete tyto zkratky velmi užitečné:

 • CMD + Shift + 3 Pořídí snímek celé obrazovky
 • CMD + Shift + 4 vám umožní vybrat oblast pro záběr
 • CMD + Shift + 4 + mezerníky pro přepnutí výběru oblasti na výběr okna
 • CMD + Shift + 6 na MacBooku Pro vám pomůže snímek obrazovky Touch Baru

Jedním důležitým tipem je přidání CTRL do libovolné z výše uvedených kombinací kláves, pokud chcete snímek obrazovky uložit do schránky.

Pořizování snímků obrazovky pomocí systému macOS Mojave

S macOS Mojave představuje Apple nový způsob pořizování snímků obrazovky. Tato nová metoda (Command-Shift-5) vám umožňuje nejen zaznamenávat statické snímky obrazovky, ale také vám umožňuje videozáznam obrazovky v reálném čase (funkce dříve dostupná v QuickTime.)

V případě videa nabízí macOS Mojave možnosti jak zaznamenat celou obrazovku, nebo zaznamenat vybranou část obrazovky.

A pokud chcete také zachytit zvuk, budete muset přidat plugin, jako je Soundflower pro záznam interního zvuku.

Chcete Grab pro MacOS Mojave?

Stále můžete používat Grab v macOS Mojave, ale musíte mít k dispozici zálohu starší verze macOS - jako High Sierra nebo Sierra.

Zdá se, že to funguje i v aktuální verzi macOS Mojave (10.14.2).

Někteří čtenáři však měli potíže s instalací a provozem Grab pomocí macOS Mojave 10.14.2+, ale dokázali jej přimět k práci s dřívějšími verzemi macOS Mojave.

Obnovit Chyťte z předchozí zálohy MacOS Time Machine, pokud je k dispozici

 1. Otevřete Time Machine nebo otevřete složku backups.backupdb záložní jednotky
  1. Pokud používáte Time Machine, přejděte na předchozí snímek z předchozí verze systému macOS, jako je High Sierra nebo Sierra
  2. Pokud otevíráte záložní složku, vyberte datum zálohy před aktualizací na macOS Mojave
 2. Vyhledejte Grab ve složce Utilities ve složce Applications vaší zálohy
 3. Pokud používáte Time Machine, klikněte na příkaz Grab a vyberte Obnovit „Grab“ na ... a vyberte složku Applications> Utilities jako složku pro obnovenou položku
  1. Na požádání zadejte heslo správce
 4. Pokud prohledáváte záložní disk bez nástroje Time Machine, vyhledejte Grab a vložte jej do složky Mac> Applications> Utilities
 5. Po dokončení ověřte, zda je Grab na vašem Macu se systémem macOS Mojave ve složce Aplikace> Nástroje, otevřete jej a proveďte testovací snímek obrazovky pomocí Grab

Můžete jej také zkopírovat z počítače Mac jiné osoby se systémem macOS Sierra nebo High Sierra nebo z jejich Time Machine nebo jiného záložního systému macOS Sierra nebo High Sierra.

Poté jej uložte na jednotku palce a nainstalujte do počítače Mac pomocí macOS Mojave.

Co dělá Grab tak zvláštním

Grab je aplikace pro macOS a Mac OS X, která vám umožní pořizovat snímky obrazovky. Tento malý nástroj podporuje pořizování celého okna, celé obrazovky nebo pouze její části.

Ačkoli jiné aplikace a nástroje dělají podobné věci, Grab je slušný chlapík. Jistě jsou vestavěné klávesové zkratky Command-Shift – 3 a Command-Shift – 4 dobré, ale tato malá aplikace je skvělá! Tak proč se spokojit s dobrým, když můžeme mít skvělé, vše od Grab.

Takže tady je to, co Grab dělá

 • Zachytí část obrazovky
 • Pořizuje snímky obrazovky z okna na obrazovce
 • Zachytí časovanou obrazovku
  • To vám dává 10 sekund na nastavení a přesunutí libovolného okna nebo otevření nabídek, takže jsou všechny zahrnuty na obrazovce
 • Poskytuje možnost zobrazit nebo nezobrazit ukazatel na snímcích obrazovky
  • Otevřete Předvolby a poté vyberte jiný typ ukazatele nebo žádný ukazatel
 • Zachyťte celou obrazovku
 • Ukládejte snímky obrazovky v různých formátech - JPEG, PNG, dokonce i TIFF
 • Snímky obrazovky obsahují malý popisek ukazující přesnou polohu souřadnic ukazatele na obrazovce

Pojďme si vzít nějaké screenshoty!

Spusťte IT

Ke službě Grab přistupujete různými způsoby
 • Grab je ve složce Utilities v části Applications
 • Nebo zadejte /Applications/Utilities/Grab.app ve Finderu
 • Nebo Launchpad> Other> Grab
 • Otevřeno Hledání reflektorů a zadejte Grab

Pořiďte snímek části obrazovky, kterou jste vybrali

Kliknutím Chytit> Zachytit> Výběr nebo pomocí klávesové zkratky Shift + Command + A, můžete táhnout určitou oblast obrazovky. Po výběru požadované oblasti se snímek otevře v novém okně, které uložíte do počítače.

Fotografování okna

Kliknutím Chytit> Zachytit> Okno nebo pomocí klávesové zkratky Shift + Command + W, vyfotíte okno, které vyberete. Výzva vás vyzve k výběru okna, které chcete zachytit, a klepnutí na „Vybrat okno“.

Pořízení snímku celé obrazovky

Kliknutím Grap> Zachycení> Obrazovkapomocí klávesové zkratky Příkaz + Z, můžete vyfotit celou obrazovku. Jakmile budete připraveni obrazovku zachytit, zobrazí se výzva k klepnutí na obrazovku.

Nejúžasnější funkce: Pořízení snímku časovače na obrazovce

Kliknutím Uchopit> Zachytit> Načasovaná obrazovka pomocí klávesové zkratky Shift + Command + Z, spustíte 10sekundový časovač, aktivujete část obrazovky a poté pořídíte snímek obrazovky. Aplikace Grab zachytí deset sekund po spuštění časovače.

Až budete připraveni, klikněte na tlačítko „Spustit časovač“, a máte deset sekund na to, abyste svůj snímek zinscenovali, než se zachytí obrazovka. Po deseti sekundách je zachycena celá obrazovka. Časovaná obrazovka se obvykle používá k fotografování nabídek a možností nabídky vašeho počítače Mac.

Po pořízení snímku obrazovky zobrazíte informace o něm výběrem Upravit> Inspektor nebo pomocí klávesové zkratky Příkaz + 1. Zde najdete velikost a hloubku zobrazení obrázku.

Všechny snímky obrazovky jsou ve výchozím nastavení ve formátu TIFF; JPEG a PNG jsou však možnosti, které vyberete při ukládání. Poté použijte aplikaci Náhled k zobrazení a oříznutí nebo provedení dalších změn na vašich snímcích obrazovky.

Kvalita obrazu

Mnoho lidí chce změnit rozlišení obrazu. Tato aplikace nativně zachycuje ve formátech TIFF, ale můžete uložit libovolný obrázek do formátu TIFF, JPEG nebo PNG pomocíSoubor> Uložit.

Vzhledem k tomu, že Grab vytváří snímky obrazovky vašeho displeje, jeho rozlišení je omezeno na rozlišení vašeho displeje.

Přemýšlejte o tom takto - zachycuje skutečné pixely na obrazovce. Chcete-li tedy dosáhnout nejlepší kvality obrazu, sledujte obraz v nejvyšším rozlišení, které umožňuje.

Jít do Předvolby systému> Displeje a zkontrolujte, zda pro svůj monitor získáváte nejvyšší dostupné pixely.

Formát obrázku snímku obrazovky

Výchozí formát pro ukládání snímků obrazovky je obvykle PNG.

Pomocí Terminálu je však snadné to změnit na jakýkoli podporovaný formát, který chcete - pomocí jednoduchých příkazů. V současné době Mac podporuje formáty PNG, JPG, TIFF, GIF a PDF. Vyberte si.

Otevřete terminál (/ Aplikace / Nástroje)

 • Chcete-li změnit formát JPEG, zadejtevýchozí hodnoty psát com.apple.screencapture typ jpg
 • Pro TIFF zadejtevýchozí hodnoty psát com.apple.screencapture typ tiff
 • Změnit na GIF pomocívýchozí hodnoty psát com.apple.screencapture typ gif
 • Aktualizujte na PDF zadánímvýchozí nastavení psát com.apple.screencapture typ pdf
 • Vraťte se do PNG a zadejtevýchozí nastavení psát com.apple.screencapture typ png

Tyto změny se projeví až po restartování počítače Mac NEBO pomocí tohoto dalšího příkazu Terminálu killall SystemUIServer

Po aktualizaci systému macOS nebo OS X nefunguje?

Pokud tento nástroj po aktualizaci nefunguje, pravděpodobně došlo k poškození vašeho souboru předvoleb Grab. Chcete-li to zkontrolovat, otevřete Finder, přejděte na horní lištu nabídek a vyberte Přejít> Přejít do složky.

Zadejte následující: ~ / Library / Preferences / com.apple.Grab.plist a stiskněte návrat.

Přesuňte tento soubor do koše nebo na plochu. Poté restartujte Mac. Po úplném restartování počítače zkuste Grab znovu. Pokud to funguje, odstraňte starý soubor preferencí.

Pokud aktualizace souboru předvoleb nepracovala, nainstalujte jej znovu pomocí obnovení systému macOS a znovu nainstalujte systém macOS nebo OSX.

Další možnosti pro Screen Capture pro macOS a OS X

Pokud prostě nechcete Grab používat, zkuste použít klávesové příkazy. Stiskněte klávesy Command + Shift + 3 a pořiďte celou obrazovku. Command + Shift + 4 provede snímání obrazovky, které vám umožní vybrat konkrétní oblast obrazovky pomocí nitkového kříže.

Soubory obrázků se ukládají jako snímky obrazovky na plochu. Nechcete ukládat na plochu, stačí stisknout ovládání a obrazovka zachytí vaši schránku pro snadné vložení do jiných aplikací (přes Úpravy> Vložit nebo Command + C.)

Pokud klávesové zkratky nefungují, ověřte, zda jsou povoleny ve vaší výchozí klávesové zkratce. Otevřete Předvolby systému, vyberte Klávesnice, poté karta Zkratky a v levém panelu vyhledejte možnost Snímky obrazovky. Naskenujte panel na pravé straně a zaškrtněte políčka vedle možností snímání obrazovky.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found