Můj iPhone je horký, jak to opravit?

Několik uživatelů nahlásilo problém, při kterém mají uživatelé pocit, že se jejich iPhony přehřívají, se zvláštními stížnostmi, že se iPhone 6 Plus a iPhone 6 zahřívají. Někteří uživatelé iPhone si uvědomují, že jejich telefony jsou horké, i když jsou vypnuté. Zdá se, že vyjmutí nabíjecího kabelu problém rychle nevyřeší.

Myslíte si, že se vaše zařízení přehřívá? Tento článek vysvětluje, proč se váš iPhone zahřívá a jak můžete problém vyřešit.

Související příspěvky

 • Přehřátí iPadu nebo iPhone? Opravy a tipy

Co je v pořádku, co není v pořádku

První věc, kterou bychom měli zmínit, je, že je v pořádku, když se iPhone zahřívá, zejména při dlouhodobém používání, ale nikdy by se neměl zahřát do té míry, že by mu bylo nepříjemné se s ním manipulovat. Váš iPhone se při streamování videa, hraní her atd. Zahřeje. Je například normální, když se váš iPhone cítí horký a stahujete více aplikací současně.

Teplo si vybíjí zvláštní daň na baterii vašeho iPhone. Při vysokých teplotách nejsou baterie schopny účinně ukládat energii a výkon často trpí. A čím je teplota teplejší, tím rychleji ztrácejí schopnost ukládání. Při používání iPhonu tedy pamatujte na okolní teplotu!

Telefony iPhone jsou navrženy tak, aby fungovaly mezi 32 F (0C) a 95 F (35C). Pokud žijete na místě, které je teplejší než 95 F, může být váš iPhone příliš horký. Váš iPhone může dále zobrazit varovnou zprávu, pokud jej umístíte do teplého prostředí. Například pokud necháte zařízení v horkém dni v autě, na vašem iPhonu se může zobrazit tato zpráva: „iPhone musí před použitím vychladnout.“ Jednoduše vypněte zařízení a umístěte jej na chladnější místo. To umožňuje zařízení vychladnout a znovu fungovat normálně.

Pokud si myslíte, že se váš iPhone příliš zahřívá, problém může být ve vašem případě. Je to proto, že vnější plášť vašeho iPhone funguje jako chladicí povrch - teplo se odvádí z těla vašeho iPhone. Váš případ však může bránit tomu, aby se váš iPhone správně ochladil tím, že nedovolí, aby se toto teplo rozptýlilo. Zkuste jiný případ (nebo žádný případ) a uvidíte, co se stane. Zejména gumová pouzdra fungují jako izolátory a zachycují teplo, což vede k tomu, že je váš iPhone při zapnutí mnohem teplejší.

Pokud však váš iPhone nebo jiné zařízení iDevice nikdy nevychladne, a to ani po několika hodinách po vypnutí, můžete mít vadnou baterii. Vezměte jej do obchodu Apple nebo kontaktujte podporu Apple co nejdříve a chraňte jej před hořlavými materiály.

Jak vychladnout váš iPhone

 • Vypněte Bluetooth (Nastavení> Bluetooth)
 • Vypnout služby určování polohy (Nastavení> Soukromí> Služby určování polohy)
 • Vypnout aktualizaci aplikace na pozadí (Nastavení> Obecné> Obnovení aplikace na pozadí)
 • Nenabíjejte zařízení a pokud je k něčemu připojeno, odpojte jej.
 • Zakázat iCloud (Nastavení> iCloud)
 • Zavřete VŠECHNY aplikace
  • Poklepáním na tlačítko Domů zobrazíte všechny otevřené aplikace
  • Zavřete přejetím prstem nahoru po náhledu každé aplikace
 • Resetovat všechna nastavení (Nastavení> Obecné> Obnovit všechna nastavení)
 • Zkontrolujte aktualizaci iOS (Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru)
 • Vyhněte se používání podrobných pokynů v aplikacích, jako jsou Mapy, Mapy Google, Waze atd. Nejen že vám vybijí baterii, ale také opravdu zahřejí váš iPhone.

Není čas? Podívejte se na naše video!

5 musí znát tipy, jak udržet teplotu pod kontrolou

 • Zkontrolujte nastavení aplikací na pozadí a vypněte je.
 • Ujistěte se, že používáte originální Apple Charger. Někdy může tento problém způsobit vadná nabíječka.
 • S iOS 9 vyžaduje Spotlight Search v aplikacích hodně výpočetního výkonu a může vést k vybití baterie i k zahřátí vašeho telefonu. Vypněte nastavení vyhledávání reflektorů v Nastavení> Obecné> Hledání reflektorů > Vypněte nastavení pro většinu aplikací a omezte je na Safari, Mail a další běžné aplikace, které používáte
 • Problémy s Wi-fi a Bluetooth ukázaly problémy se zahříváním zařízení. To je dokonce běžné na platformách Android. Jako uživatel iOS můžete obnovit nastavení sítě a zjistit, zda to vašemu problému pomůže. Chcete-li obnovit síť, klepněte na Nastavení> Obnovit> Obnovit nastavení sítě. Nezapomeňte si poznamenat své wi-fi ID a heslo, protože je možná budete muset znovu zadat.
 • Zkontrolujte zařízení a ujistěte se, že nemáte uprchlou aplikaci. Obvykle se jedná o aplikaci třetí strany, která je zaseknutá a spotřebovává enormní množství úložiště a zpracování. Chcete-li to zkontrolovat, přejděte na Nastavení> Obecné> Úložiště iPhone. Měli byste vidět seznam aplikací uvedených spolu s tím, kolik sekačky spotřebují. Pokud zde uvidíte nějaké podivné věci, vyberte aplikaci a znovu ji nainstalujte.
 • Pro lidi, kteří opravdu chtějí vidět, co se děje s jejich iPhony, podívejte se na svůj Analytics. Pro většinu z nás tato data nedávají moc smysl. Ale pro lidi ve známých a servisních nebo opravárenských obchodech jim tato data mohou pomoci zjistit, o co jde. Přejděte na stránku Analytics Nastavení> Ochrana osobních údajů> Analytics> Data Analytics. Tyto informace mohou ukazovat na konkrétní aplikaci nebo operaci, která způsobuje váš problém.

Pokud se váš telefon stále zahřívá, kontaktujte podporu Apple. Je možné, že je váš iPhone vadný. Pokud je to váš případ, měl by jej Apple nahradit za vás.

Tipy pro čtenáře

 • Existuje jas displeje, který se nazývá „noční směna“. Když jeho vypnuté hry způsobí, že se váš iPhone nebo iPad zahřeje jako blázen. Když je ZAPNUTO na nastavení MAXIMÁLNÍ TEPLO, pak hry a další aplikace generují alespoň o polovinu méně tepla.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found