Problémy s účtem iCloud? Zde je návod, jak je vyřešit

V nejnovější verzi iOS se Apple zaměřil hlavně na iCloud a existuje další funkce zvaná iCloud Drive, která vám umožní ukládat všechna data z vašeho iPhonu, iPadu do cloudových služeb.

Dávno tedy byly doby, kdy lidé museli propojit své iPhony nebo iPady s iTunes a vše zálohovat v počítači. Lidé však na začátku hlásí problémy s účtem iCloud.

Krása iCloudu

Musíte pouze připojit svůj iPhone nebo iPad pomocí Wi-Fi a všechna data se automaticky zálohují na váš účet iCloud.

Pro většinu lidí je účet iCloud obvykle stejný jako účet iTunes a po vytvoření účtu iTunes se můžete ke svému účtu iCloud přihlásit pomocí stejného uživatelského jména a hesla.

Mít účet iCloud je velmi užitečné. Kromě jednotky iCloud pro zálohování můžete také použít iCloud.com k prohlížení e-mailů, vytváření a správě e-mailových aliasů a obnovení dokumentů, které byly omylem smazány.

iCloud vám také pomůže s nastavením sdílení rodiny a hlavně se sledováním vašich zařízení (Najít můj iPhone; Nastavení> Profil Apple ID> iCloud> Najít můj iPhone).

Je k dispozici s 5 GB volného úložiště, ale můžete upgradovat a využít více úložného prostoru.

I když se jedná o jeden z nejbezpečnějších a nejstabilnějších způsobů přenosu dat z iPhonu, iPodu a iPadu, s účtem iCloud můžete mít stále nějaké problémy.

Několik čtenářů na našich fórech informovalo o některých problémech se zkušenostmi souvisejících s jejich účtem iCloud.

Požadavky

Než budete pokračovat, ujistěte se, že splňujete následující podmínky:

  • Fungující účet iCloud: Nezapomeňte si zapamatovat e-mailovou adresu a heslo spojené s vaším účtem iCloud. Pokud jste však heslo zapomněli, kliknutím sem přejděte na stránku iForgot. Zde můžete obnovit svůj účet iCloud zadáním e-mailové adresy.
  • Fungující iPhone, iPod Touch nebo iPad s iOS 5.0 nebo nejnovější verzí

Kromě problémů se zálohováním, o kterých jsme v minulosti rozsáhle psali, se tato série článku zaměří na problémy týkající se ověřování, nepodporovaného ID uživatele a problémů souvisejících se synchronizací.

O vaší knihovně fotografií na iCloudu

Vaše knihovna fotografií na iCloudu je záloha A služba synchronizace fotografií. Proto když fotku smažete na jednom místě, odstraní ji ze všech zařízení pomocí stejného Apple ID.

Ukládání všech těchto fotografií ale potenciálně zabere hodně vašeho úložiště iDevice.

S iOS 10 a novějším Apple navrhlo řešení s názvem Optimize Storage, aby za vás lépe spravovalo vaše úložiště fotografií.

Najít pod Nastavení> Profil Apple ID> iCloud> Fotky neboNastavení > Fotky> Optimalizace úložiště

Pokud máte dostatek místního úložiště v zařízení, zůstanou fotografie ve vašem zařízení „tak, jak jsou“.

ALE, když váš iPhone (nebo jiná iDevice) potřebuje místo, Apple přesune všechny verze vašich fotografií s vysokým rozlišením na váš účet iCloud, čímž uvolní úložiště ve vašem zařízení.

Jakmile jsou tyto fotografie přesunuty do iCloudu, vše, co se na vašem iPhone uchovává, jsou komprimované miniatury, dokud znovu neotevřete obrázek.

Když otevřete fotografii, vaše zařízení stáhne verzi této fotografie optimalizovanou pro zařízení z iCloudu.

Verze s plným rozlišením zůstává na iCloudu a stáhne se až po úpravě nebo sdílení fotografie.

Získáváte téměř plné úložiště nebo nemůžete pořizovat fotografické zprávy?

Podívejte se na náš článek o správě vašeho úložiště.

Nemůžete se připojit k iCloudu? Jiné chyby serveru?

Pokud se zobrazí zpráva, že se vaše zařízení nebo počítač nedokáže připojit k iCloudu, Apple, iTunes, App Store nebo jiným serverům sponzorovaným společností Apple, je to často problém na samotných serverech.

To znamená, že je to zcela mimo vaši kontrolu a nejlepším prostředkem je čas a cvičení trpělivosti.Chcete-li zkontrolovat stav serverů Apple, přejděte na web vaší země a vyhledejte stav systému Apple.

Tato stránka poskytuje přehled o aktuálních problémech a jejich stavu. Pokud vidíte žluté výstražné znamení, došlo k nahlášenému problému, o kterém si je Apple vědom a na kterém pracuje.

Zkontrolujte monitorovací weby třetích stran

Další skvělý web ke kontrole je DownDector nebo podobný, který často předvádí problémy s iCloudem a dalšími službami Apple dlouho předtím, než Apple oficiálně uzná problémy na jejich straně.

Pěknou funkcí těchto webů třetích stran jsou Live Outages Maps, které vám ukazují oblasti po celém světě, kde lidé v současné době mají problémy.Dále si můžete přečíst zpětnou vazbu, tipy, řešení nebo chvástání jiných lidí ohledně těchto problémů! A samozřejmě přidejte také svůj vstup.

Problémy a jejich řešení

  1. Ověření selhalo nebo se nezdařilo Vydání uživatelského jména a hesla:

Nejběžnějším problémem souvisejícím s účtem iCloud je neúspěšné ověření; tento problém souvisí se špatným ID uživatele nebo heslem.

Řešení:

  • Při přihlašování k účtu Apple iCloud použijte místo uživatelské jméno celou e-mailovou adresu a zkontrolujte, zda je heslo zadáno správně. Ujistěte se, že jste při zadávání hesla svého účtu iCloud nezapnuli Caps lock.
  • Pokud se stále nemůžete přihlásit ke svému účtu iCloud, můžete resetovat heslo svého účtu iCloud na stránce iForgot od společnosti Apple. Tato stránka vám také pomůže při získávání zapomenutého uživatelského jména nebo e-mailu pro iCloud.
  • Pokud je uživatelské jméno a heslo správné, ujistěte se, že jste ověřili svůj účet iCloud. Kdykoli vytvoříte nový účet, obdržíte nový e-mail s potvrzením tohoto účtu. Přejděte tedy na e-mailový účet a vyhledejte tento e-mail. Pokud e-mail nemůžete najít, resetujte heslo podle výše uvedeného kroku.

Nepodporované Apple ID

Novější účet iTunes je automaticky přidružen ke službám iCloud. Pokud však používáte starý účet, může dojít k tomuto problému s nepodporovaným Apple ID.

Apple ID deaktivováno?

Pokud máte potíže se svým Apple ID, možná jste heslo zadali nesprávně příliš mnohokrát za sebou. Nebo jste možná Apple ID už dlouho nepoužívali. Apple pravidelně mění pravidla a požadavky na Apple ID, hesla, bezpečnostní otázky a kroky ověření. Pokud jste tedy neaktualizovali nastavení Apple ID tak, aby splňovalo tyto požadavky, Apple tyto účty občas deaktivuje, dokud se nepřihlásíte a neaktualizujete všechny své údaje.

Pokud vaše Apple ID nefunguje, další kroky najdete v těchto článcích

  • Opravte deaktivované Apple ID
  • Problémy a opravy Apple ID

Co bude dál?

Nejjednodušší způsob, jak tento problém vyřešit, je resetovat Apple ID. Nejprve přeneste všechna svá data z účtu iCloud do počítače. Můžete se přihlásit na web iCloud a zkopírovat kontakty a další data ze svého účtu. Poté smažte účet iCloud a vytvořte nový účet iCloud, aby to fungovalo.

Pokud vám žádná z výše uvedených metod nepracovala s problémy souvisejícími s vaším účtem, přejděte na kontaktní podporu Apple iCloud nebo zanechte komentář níže.

Pokud váš účet funguje dobře, kliknutím sem nastavíte účet iCloud na svém iPhone, iPod Touch, iPad, macOS, Mac OS X nebo Windows. Nyní se základním nastavením účtu a povoleným iCloudem na zařízeních se systémem iOS byste měli být připraveni. Někteří lidé občas zaznamenají problémy se synchronizací iCloud a další problémy související se zálohováním.

Rychlý tip:

Pokud jste někdy používali účet iCloud.com v počítači, který není váš, ke kontrole e-mailů nebo vyhledávání kontaktů, když jste neměli svá zařízení, je důležité, abyste se z účtu odhlásili správně. Pokud jste se zapomněli odhlásit ze svého účtu iCloud.com, stále se můžete přihlásit odjinud a poté přejít na Nastavení> Pokročilé> „Odhlásit se ze všech prohlížečů“ ujistěte se, že byl váš účet odhlášen.

Jak odstranit účet iCloud?

Odebrání účtu iCloud je snadné. Pokud ale svá data nezálohujete nikde jinde, je lepší si účet iCloud ponechat. Zvažte upgrade svého účtu na větší tarif úložiště. První úroveň zahrnuje 50 GB úložiště a poplatky 0,99 / měsíc USD.

Pokud nechcete platit tarif, zkuste iCloud pro fotky jednoduše vypnout. Pro iPhony a další iDevices přejděte na Nastavení> iCloud> Fotky> a vypněte Knihovnu fotografií iCloud. Nechejte iCloud Photo Stream ZAPNUTÝ –Fotky, které nahrajete do My Photo Stream, se nezapočítávají do vašeho úložiště iCloud, ALE Fotografie se ukládají do My Photo Stream pouze po dobu 30 dnů - jen abyste je mohli sdílet a stáhnout do jiných účtů úložiště, počítač atd.

Pokud je vaše úložiště na iCloudu téměř na maximum, navštivte v počítači web icloud.com, stáhněte si některé ze svých fotek nebo videí a uložte je jinde. Chcete-li stáhnout, použijte tlačítko cloudu se šipkou dolů - uložte jej do počítače, na externí jednotku nebo na jednotku úložiště flash. Jakmile jsou vaše fotografie a videa uloženy, odstraňte tytéž obrázky / videa, abyste uvolnili místo na svém účtu iCloud, takže bude pokračovat v zálohování vašeho iPhone nebo jiného iDevice. Další informace o uvolnění místa na vašem iDevice se dozvíte v tomto článku.

Pokud se opravdu chcete odhlásit z iCloudu a ze všeho, co nabízí, včetně záloh, přejděte do Nastavení> iCloud a posuňte se úplně dolů na Odhlásit se. Klepněte na Odhlásit se, zobrazí se potvrzovací zpráva s informací, že jsou odstraněna všechna data, pokud to chcete, klepněte znovu na Odhlásit.

Pokud máte problémy s iCloud Sync, klikněte sem; ohledně problémů se zálohováním iCloud najdete v tomto článku. Můžete také prozkoumat další aspekty řešení potíží s iCloudem na jednom z našich příspěvků z předchozích let.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found