Jak zobrazit zdrojové kódy HTML webové stránky na zařízení iPad / iPhone. Není vyžadována žádná aplikace.

Jste zvědaví na web a chcete nahlédnout do zdrojového kódu jakékoli webové stránky na internetu? Pokud ano, nejste sami. Jednou z nejčastějších otázek čtenářů, kterou vidíme, je, jak zobrazit zdrojové kódy HTML z JAKÉKOLI webové stránky na iPhonu (nebo jiné iDevice – iPad nebo iPod Touch). Naštěstí máme řešení díky vývojáři Robovi Flahertymu! Tento článek popisuje kroky potřebné k zobrazení zdrojového kódu (HTML, CSS, JavaScript atd.) Pro jakoukoli webovou stránku na vašem iDevices včetně iPadu, iPhonu nebo iPodu touch. A co je nejlepší, není nutná žádná aplikace!

Jak zobrazit zdrojové kódy HTML na iDevices

8 snadných kroků k zobrazení zdrojových kódů HTML

 1. Klepněte na Safari (iPhone, iPod nebo iPad), pokud ještě není otevřený, a přejděte na tuto stránku. Tato metoda funguje také pro Chrome
 2. Vybrat Tlačítko Sdílet (také známý jakoTlačítko akce):
 3. Klepněte na Záložka do knihy:
 4. Vyber Jméno pole a klepnutím na ikonu X jej vymažte, pojmenujte „Zobrazit zdroj stránky“ a potom klepněte na „Uložit“.
 5. Nyní navštivte tuto stránku a vyberte všechny a zkopírujte kód javascript: (kredit za kód: Rob Flaherty)
 6. Potvrďte, že kód, který zkopírujete z Robova webu, vypadá stejně (ale zkopírujte jej z této stránky NE níže):
  1. javascript: (function () {var a = window.open ('about: blank'). document; a.write ('Source of' + location.href + ''); a.close (); var b = a. body.appendChild (a.createElement ('pre')); b.style.overflow = 'auto'; b.style.whiteSpace = 'pre-wrap'; b.appendChild (a.createTextNode (document.documentElement.innerHTML) )}) ();
 7. Klepněte na ikonu Záložky ikona a klepněte na Upravit:
 8. Vyberte záložku „Zobrazit zdroj stránky“, kterou jste právě vytvořili v kroku č. 4:
 9. Klepněte na pole adresy a klepnutím na ikonu X jej vymažte, poté vložte kód javascript, který jste zkopírovali v kroku č. 5; poté klepněte na Hotovo

A je to! Nyní můžete použít přejděte na libovolnou webovou stránku pomocí mobilního Safari (a Chrome) na vašem iDevice (iPhone, iPod nebo iPad), klepněte na Záložky ikona a potom klepněte na záložku Zobrazit zdroj stránky a otevře se nové okno se zdrojovým kódem webové stránky. Úžasné a snadné!

Konec výsledků a zobrazení zdrojových kódů HTML

A samozřejmě k tomu existuje aplikace!

Pokud se vám nelíbí myšlenka projít řadou ručních kroků, App Store nabízí několik aplikací, které dělají práci za vás! Podívejte se na aplikace třetích stran, jako je View Source, Source for Webpage, Source Browser a podobné aplikace, které vám umožňují zobrazit zdrojový kód HTML. S těmito aplikacemi získáte přístup ke všem zdrojovým kódům HTML svého oblíbeného webu, CSS a v některých aplikacích ke všem Javascriptům. Některé z těchto aplikací dokonce nabízejí rozšíření Safari pro zařízení iOS a obsahují vestavěné zvýraznění syntaxe a funkce vyhledávání!

V těchto aplikacích je prohlížení zdrojového kódu plynulý proces v jednom kroku. Stačí zadat URL a okamžitě vidět zdrojový kód za ním. Nebo použijte rozšíření Safari aplikace a procházejte web obvyklým způsobem. Pak, když chcete zobrazit zdroj pro vaši aktuální stránku, stačí klepnout na ikonu Akce a zvolit Zobrazit zdroj. Je snadné zkopírovat text na pracovní plochu pro použití v jiných aplikacích nebo dokonce odeslat jako e-mail.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found