Mac Safari webový obsah neočekávaně chyba, opravit

Tento článek popisuje, jak vyřešit problémy neočekávaného ukončení Safari. OS X Safari může z různých důvodů selhat, zamrznout a restartovat se.

Nedávno jsem opakovaně obdržel následující chybu Safari:

"Webový obsah Safari byl neočekávaně ukončen." Tato zpráva bude společnosti Apple odeslána automaticky. “

Tento článek obsahuje kroky pro řešení potíží, které vám pomohou tento problém vyřešit. Tento problém jsem vyřešil takto:

Kontrola aktualizací

Aktualizujte svůj macOS (nebo OS X software). Spusťte Mac App Store a klikněte na Aktualizace. Dále se ujistěte, že máte nejnovější verzi Safari.

Vymažte historii Safari a data webových stránek

V nabídce Safari vyberteHistorie> Vymazat historii.Poté přejděte do Safari> Předvolby> Soukromí> Spravovat data webových stránek a vymazat data webových stránek. Ukončete a znovu otevřete Safari a otestujte. Nevýhodou vymazání dat webových stránek je to, že odstraní všechny soubory cookie. To může způsobit, že některé stránky již nebudou rozpoznávat váš počítač jako předchozí návštěvník.

Vyčistit mezipaměť

Nejprve přejděte na Safari> Předvolby> Pokročilé a zaškrtněte políčko „Zobrazit nabídku vývoje na liště nabídek“. Poté v nabídce Safari vyberte Vývoj> Prázdné mezipaměti.

Odstraňte soubory Flash

Zkontrolujte, zda je v počítači Mac nainstalován Adobe Flash Player, vyberte Systémové předvolby> Flash Player> Pokročilé> Odstranit vše… A zaškrtněte políčko označené Odstranit všechna data a nastavení webu poté klikněte Odstranit data.

Návštěva vaší knihovny

Přejděte do svého Finderu v systému macOS. Nebo klikněte na libovolnou otevřenou oblast na ploše a vyhledejte Finder v levém horním rohu obrazovky poblíž symbolu Apple. Vyberte položku nabídky Přejít a poté podržte klávesu SHIFT.

Podržte klávesu SHIFT a v rozevíracím seznamu vyberte Knihovna. Tato akce otevře vaši uživatelskou knihovnu.

Otevřete složku Cache a vyhledejte složkucom.apple.Safari a vyhledejte soubor Mezipaměť.db a přesuňte jej do koše. Poté restartujte Safari a zkontrolujte, zda funguje.

Pokud problémy přetrvávají

Podržte klávesu SHIFT a vyberte Jít> Knihovnaz panelu nabídek Finder. Nyní odstraňte všechny následující položky ze složky Knihovna. Některé z těchto souborů ve vašem konkrétním počítači nemusí existovat - vymažte ty, které najdete v počítači.

Soubory uživatelské knihovny k odstranění
 1. Cache / com.apple.Safari
 2. Cache / com.apple.Safari.SearchHelper
 3. Cache / com.apple.SafariServices
 4. Cache / com.apple.WebKit.PluginProcess
 5. Cache / com.apple.WebProcess
 6. Cache / Metadata / Safari
 7. Předvolby / com.apple.WebKit.PluginHost.plist
 8. Předvolby / com.apple.WebKit.PluginProcess.plist
 9. Uložený stav aplikace / com.apple.Safari.savedState

S otevřenou složkou Knihovna zkuste Safari znovu. Pokud je váš problém vyřešen, není nutná žádná další akce. Zavřete složku Knihovna a vraťte se do práce jako obvykle.

Pokud problém přetrvává, pokračujte

Podívejte se na svůj účet

Chcete-li to zkontrolovat, povolte přihlašování hostů přechodem naNabídka Apple> Předvolby systémua potom klikněte na Uživatelé a skupiny. Chcete-li zde provést změny, musíte zadat uživatelské jméno a heslo správce. Poté vyberte možnost „Povolit hostům přihlásit se k tomuto počítači“. Poté se přihlaste jako host a zkontrolujte, zda tento problém stále existuje. Po otestování se přihlaste ke svému účtu a pokud chcete, můžete přihlášení hosta deaktivovat.

Vyzkoušejte nouzový režim (bezpečné spuštění)

Vypněte Mac. Počkejte několik sekund. Nyní zapněte počítač Mac stisknutím tlačítka napájení. Když uslyšíte zvuk při spuštění, podržte klávesu Shift a poté uvolněte klávesu, až uvidíte logo Apple. V nouzovém režimu se nemusíte přihlašovat. Vyzkoušejte v nouzovém režimu. Pokud se váš problém se Safari nevyskytne, restartujte Mac normálně, bez stisknutí jakékoli klávesy.

Nouzový režim se spouští mnohem pomaleji než obvykle, protože znovu sestavuje určité mezipaměti udržované systémem. Po zobrazení přihlašovací obrazovky restartujte jako obvykle (není v nouzovém režimu) a otestujte.

Pokud máte povolený FileVault v OS X 10.9 nebo dřívějším, nebo pokud je nastaveno heslo firmwaru, nebo pokud je spouštěcím svazkem softwarový RAID, nemůžete spustit v nouzovém režimu.

Zakázat třetí strany

Příčinou selhání systému Safari mohou být doplňky třetích stran a rozšíření Safari. Jít do Předvolby Safari> Rozšíření a vypněte všechna rozšíření. Test. Pokud je to v pořádku, zapněte postupně rozšíření, dokud nezjistíte, které rozšíření způsobuje problém.

 • V nabídce Safari přejděte na Safari> Předvolby> Rozšíření. Zde vypněte jakékoli rozšíření, abyste zjistili, zda to problém vyřeší. Tento postup opakujte, dokud nenajdete problematické rozšíření. Když najdete příponu způsobující tento problém, můžete klepnutím na Aktualizace zkontrolovat aktualizace. Můžete také odinstalovat příponu.
 • V nabídce Safari přejděte na Safari> Předvolby> Zabezpečení poté zrušte zaškrtnutí (deaktivovat) pole „Povolit doplňky“. Nyní zkontrolujte, zda se problém stále vyskytuje. Pokud ano, možná budete muset odebrat nebo aktualizovat jeden nebo některé ze svých pluginů. Než přejdete k dalšímu kroku, zaškrtněte políčko „Povolit doplňky“.

 • Ve vyhledávači vybertePřejít> Přejít do složky a vstoupit/Knihovna poté klikněte na Přejít. Tato složka obsahuje doplňky třetích stran a další doplňky. Znovu přesuňte libovolný soubor do koše. Pak zkontrolujte, zda se tím problém nevyřeší. Pokud ne, otevřete koš a najděte soubor, který jste právě odebrali. Poté vyberte Vybrat soubor> Vložit zpět. Tento postup opakujte, dokud nenajdete soubor způsobující tento problém.

Vyzkoušejte kontrolu systému

Pokud žádný z výše uvedených kroků nefunguje, zkuste spustit Etrecheck. Tento program vytváří souhrnnou zprávu o systému, která je užitečná pro diagnostiku problémů a poskytnutí servisnímu středisku. EtreCheck spouští více než 50 diagnostických úkolů, aby zkontroloval výkon vašeho počítače Mac a vytvořil o něm zprávu.

Pro většinu z nás je těžké, že nejsme programátoři, aby plně porozuměli zprávě, kterou EtreCheck vytváří. Tyto informace vám ale pomohou rozpoznat funkce a možná i zdroj problému. Pokud potřebujete vzít svůj Mac do podpory Apple nebo k autorizovanému poskytovateli služeb Apple, vytvoření zprávy EtreCheck jim pomůže ušetřit čas a pravděpodobně vám také ušetří peníze! Software nepožaduje žádná hesla ani neovlivňuje ani neodstraňuje žádné soubory ze systému. Stáhněte si software zdarma přímo z EtreCheck a proveďte diagnostickou kontrolu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found