Jak smažete herní data a restartujete svůj pokrok v iPhone?

Byly doby, kdy nebylo možné uložit vaše herní data do videohry. Pokaždé, když jste se posadili ke hře, vrátilo vás to na začátek. Nyní se to na iPhonu může zdát nemožné vymazat tato data a navždy se vracíte ke svým starým uloženým hrám.

Možná jste právě porazili finálního bosse a chtěli byste si to všechno zahrát znovu. Nebo jste se možná na začátku tolik pokazili, že je snazší začít od nuly. Možná si jednoduše užijete získávání bezplatných dobrot a pokynů v tutoriálu hry.

Ať už máte jakýkoli důvod, proč chcete smazat herní data z iPhonu, často se to snáze řekne, než udělá. Vaše herní data pro iPhone mohou být uložena na více než několika místech, a tak jsme vám níže ukázali, jak je najít a odstranit.

Pravděpodobně jste se již pokusili aplikaci smazat a znovu stáhnout z App Store. Kdysi by to stačilo. Ale častěji než dnes se ukládaná herní data vracejí s aplikací.

To je skvělá zpráva pro lidi upgradující nebo obnovující svůj iPhone, kteří nechtějí přijít o svá herní data. Ale ti z nás, kteří hledají čistou břidlici, ji musí hledat trochu těžší.

Aniž bychom věděli, kterou hru hrajete, nemůžeme přesně říci, jak odstranit data z vašeho iPhone. Může to být na kterémkoli z následujících míst:

  • úložiště iPhone
  • svůj účet iCloud nebo Game Center
  • jeden z vašich účtů na sociálních médiích
  • nebo váš účet pro konkrétního vývojáře her.

Místo toho vyzkoušejte každý z níže uvedených kroků a odstraňte herní data z iPhone, ať jsou uložena kdekoli. A dejte nám vědět, který krok pro vaši hru fungoval, v komentářích dole!

Resetujte svá herní data v aplikaci

Candy Crush vám umožňovala resetovat pokrok v aplikaci, ale nyní se data ukládají na Facebook.

Nejjednodušším řešením je resetovat postup ve hře samotné. Pokud je to možné, nemusíte nic mazat ani přeinstalovávat a nemusíte rootovat v nastavení iPhonu.

Otevřete aplikaci na svém iPhone a vyhledejte herní obrazovku Nastavení, Možnosti nebo Menu. Obvykle je to tlačítko se třemi vodorovnými čarami nebo ikona ozubeného kola.

Pokud najdete některá herní nastavení, vyhledejte na každé stránce možnost Obnovit, Restartovat nebo Vymazat. Tato možnost může odkazovat na herní data, uložené hry nebo vývoj hry.

Pokud možnost obnovení nemůžete najít, vyhledejte online pokyny od vývojáře:

Jak resetovat [herní] data na iPhone.

Odpojte hru od Facebooku

Když připojíte hru ke svému účtu na Facebooku, Instagramu nebo Snapchatu, můžete sdílet skóre a postup se svými přáteli. Registrace je rychlá a snadná, protože nemusíte dělat další nový účet.

V aplikaci najdete možnost odhlásit se ze svého účtu sociálních médií.

Pokud je ale vaše hra propojena s účtem sociálních médií, mohou se tam ukládat také herní data iPhonu. Kdykoli aplikaci znovu nainstalujete, znovu se propojí s vašimi sociálními médii a načte stávající uložení.

Prohledávejte znovu herní nastavení a obrazovky nabídek. Hledejte možnost odhlášení ze sociálních médií.

Nyní prohledávejte nastavení účtu sociálních médií na webu pro Facebook, Instagram, Snapchat atd. Hledejte možnost odpojení od mobilních her nebo aplikací.

Na Facebooku přejděte do nabídky Aplikace a weby z nabídky Nastavení. Můžete vidět všechny hry spojené s vaším účtem na Facebooku a kliknutím na tlačítko je odebrat.

Zobrazit všechny aplikace a weby propojené s vaším účtem na Facebooku, odstranit ty, které již nechcete.

Odstraňte data aplikací a her z iPhonu

Odstraňte hru s jejími dokumenty a daty z nastavení vašeho iPhone.

Pokud jste to ještě neudělali, zkuste hru smazat z iPhonu a poté si ji stáhnout znovu z App Store. Existuje několik různých způsobů, jak toho dosáhnout. Kterýkoli z nich by měl také vymazat vaše herní data, ale pro jistotu vyzkoušejte obě metody.

Klepněte a podržte hru pro iPhone na domovské obrazovce, dokud se netřese, poté klepněte na zobrazené tlačítko X. Váš iPhone vás varuje, že odstraněním aplikace se smažou také její data. Perfektní, klepněte na Odstranit.

Pokud to nefunguje, přejděte do Nastavení> Obecné> Úložiště iPhone. Procházejte seznamem a hledejte hru. Pokud ji najdete, klepnutím otevřete další možnosti a vyberte Odstranit aplikaci. To by mělo znovu odebrat aplikaci a všechna související data z vašeho iPhone.

Odstraňte herní data ze svého účtu iCloud

V dnešní době spousta aplikací pro iPhone ukládá data do našeho účtu iCloud. To je skvělé pro synchronizaci pokroku mezi zařízeními nebo ochranu herních dat před ztrátou. Když ale odstraníte hru ze svého iPhone, data hry zůstanou v iCloudu.

Na iPhonu přejděte do Nastavení> [Vaše jméno]> iCloud> Správa úložiště. Projděte seznam a vyhledejte hru. Pokud ji najdete, klepnutím zobrazíte další možnosti a zvolíte Odstranit dokumenty a data.

Chcete-li této hře zabránit v ukládání budoucích dat na iCloud, vraťte se o jednu stránku zpět do nastavení iCloudu a najděte ji v seznamu. Klepnutím na přepínač vypnete synchronizaci iCloud pro hru.

Některé hry, například Rodeo Stampede, ukládají herní data na iCloud a synchronizují je se všemi vašimi zařízeními.

Obnovte svůj účet u vývojáře her

Hra vás často požádá o vytvoření účtu na webu vývojáře. Stejný účet používáte pro každou z her vývojáře a obvykle ukládá vaše herní data.

Pokud se potřebujete přihlásit k účtu pro svou hru, zkuste z ní odstranit herní data nebo vytvořit zcela nový účet, který jej nahradí.

To znamená opět prohledávání herních nabídek. Podívejte se na možnosti správy účtu a pokud v aplikaci nic nenajdete, zkuste se přihlásit na webu vývojáře.

Někdy vám vývojář nedává možnost mazat herní data. V takovém případě musíte s vývojářem vytvořit zcela nový účet a místo toho se přihlásit.

Někteří vývojáři her, například tvůrci Marvel Contest of Champions, vám nedovolí resetovat účet. Místo toho musíte vytvořit nový.

Vypněte Game Center na iPhonu

Game Center je sociální síť pro hraní her, která vám umožňuje sdílet skóre, soutěžit v hrách pro více hráčů a porovnávat úspěchy se svými přáteli. Apple odstranil aplikaci Game Center ze systému iOS 10, ale ta je stále k dispozici v nastavení vašeho iPhone.

Protože Game Center nemá kde ukládat herní data, není co mazat. Mobilní hra však může vidět vaše staré vysoké skóre nebo váš profil v Game Center a použít je k opětovnému načtení vašeho postupu.

Otevřete Nastavení na vašem iPhone a najděte možnost Game Center, klepnutím na tlačítko ji vypněte. Až příště otevřete hru, můžete být vyzváni k opětovnému přihlášení do herního centra. Místo toho klepněte na Zrušit.

Pokud aplikace načte vaše data z Game Center, ale chcete tuto službu používat i nadále, musíte se přihlásit pomocí alternativního Apple ID. Navštivte appleid.apple.com a vytvořte si jej.

Po zobrazení výzvy k přihlášení do herního centra vyberte v levém horním rohu možnost Storno nebo se přihlaste pomocí nového účtu.

Odhlaste se ze svého účtu Apple ID

Před odhlášením vám doporučujeme stáhnout si vše ze svého účtu Apple ID a iCloud.

Je nepravděpodobné, ale možné, že se budete muset odhlásit ze svého Apple ID, abyste smazali herní data ze svého iPhone. Jedná se o extrémní krok, ale můžete to zkusit bez rizika jakýchkoli dat.

Přesto doporučujeme nejprve zálohovat iPhone na iTunes nebo iCloud. Jen pro případ.

V Nastavení iPhonu klepněte na své jméno nahoře, přejděte dolů a vyberte Odhlásit se. Pokud se zobrazí výzva, zadejte své heslo Apple ID a vypněte funkci Najít můj iPhone. Nyní se rozhodněte ponechat kopii všech dat ve vašem zařízení - uložení může chvíli trvat.

Pokud se tím úspěšně resetuje váš postup ve hře, můžete začít používat nový účet Apple ID. Chcete-li tak učinit, navštivte appleid.apple.com.

Chcete-li zachovat přístup k nákupům iTunes a App Store, musíte přidat své staré a nové účty Apple ID do stejné sítě pro rodinné sdílení.

Stáhněte si hru do jiného zařízení

A konečně, pokud máte druhé zařízení iOS, můžete si místo toho stáhnout a hrát hru. Může to být iPad, iPod touch nebo starý iPhone.

Než si hru znovu stáhnete, nezapomeňte se odhlásit ze všeho na druhém zařízení: Apple ID, iCloud a Game Center. Jinak by se vaše herní data mohla vrátit, když otevřete aplikaci.

Můžete použít svůj stávající účet Apple ID v App Store, ale pro všechno ostatní použijte jiný účet. Toto je nyní vaše herní zařízení!

Pokud máte více zařízení, stáhněte si hru a hrajte ji místo toho na jiném.

Dejte nám vědět, jakou hru jste chtěli resetovat a jak jste to nakonec zvládli? Pro mě to byl Rodeo Stampede a musel jsem smazat data z iCloudu.

Nebo pokud hledáte inspiraci k novým hrám, podívejte se na tento příspěvek o nejlepších MMORPG pro iPhone!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found