Kde je Najít přátele a jak jej mohu použít v iOS 13 nebo iPadOS?

Funkce Najít přátele usnadnila používání zařízení Apple k vyhledání vašich přátel a rodiny. Můžete jej použít ke kontrole, zda váš manžel odešel z práce, zjistit, ve kterém baru jsou vaši přátelé, nebo zjistit, kde jsou vaše děti. Je to cenný nástroj, ale v systémech iOS 13 a iPadOS chybí funkce Najít přátele.

Aplikace Najít moje je také poprvé k dispozici pro váš Mac, když aktualizujete na macOS Catalina (a další). S aplikací Najít moje Mac můžete sledovat všechna vaše zařízení Apple, i když jsou offline, nebo pro MacBooky, když jsou zavřená .

Apple Find My se automaticky instaluje s iOS 13, iPadOS a macOS Catalina.

Tato nejnovější vydání softwaru od společnosti Apple byla plná chyb. Nedostatek aplikace Najít přátele však není jedním z nich. Začátkem letošního roku společnost Apple oznámila, že služba Find My Friends se kombinuje s aplikací Find My iPhone a vytváří novou aplikaci.

Jmenuje se to Najít moje„a v tomto příspěvku jsme vysvětlili, jak jej používat a kde se nachází na vašem iPhonu, iPadu, iPodu touch a Macu.

Co se stalo s funkcí Najít přátele v systému iOS 13 a iPadOS?

Aplikace Najít přátele ze systému iOS 12 z novějších aktualizací softwaru skončila.

Samostatná aplikace Najít přátele ze systému iOS 12 v kombinaci s aplikací Najít můj iPhone umožňuje vytvořit novou aplikaci Najít mé v systémech iOS 13 a iPadOS. Pomocí funkce Najít moje můžete vyhledat přátele, členy rodiny nebo chybějící zařízení Apple.

Find My se snadno používá se samostatnými kartami pro vyhledávání osob nebo zařízení. Každá karta obsahuje známou mapu, která připíná každou osobu nebo zařízení na příslušné místo. Můžete také vybrat konkrétní lidi nebo zařízení ze seznamu pod mapou, kde získáte další informace.

Třetí karta s názvem Já vám umožňuje zobrazit a upravit podrobnosti o vašem vlastním umístění. Výběr způsobu, jakým jej sdílíte, zda povolíte žádosti o přátelství a jaká oznámení chcete odesílat nebo přijímat.

Nová aplikace Najít moje nabízí možnosti pro lidi, zařízení a mě.

Kde je aplikace Najít moji na Macu nebo v iOS 13 nebo iPadOS?

U počítačů Mac je Find My umístěn ve složce Applications.

Po aktualizaci softwaru ve vašem iPhonu, iPadu nebo iPodu touch vyhledá aplikace My Find místo aplikace Find My iPhone. To znamená, že se během aktualizace mohly změnit i další aplikace, takže je těžké je najít.

Pokud nevidíte aplikaci Najít moji na domovské obrazovce: otevřete ji, stáhněte ji nebo pomocí Spotlightu zjistěte, ve které složce se skrývá.

Jak mohu pomocí aplikace Spotlight najít aplikaci Najít moji?

 1. Přejděte na ploše zařízení.
 2. Přetažením ze středu obrazovky zobrazíte vyhledávací lištu.
 3. Vyhledejte „Najít moje“ a zjistěte jeho polohu:
  1. Pokud ve vašem zařízení není nainstalována funkce Najít: Výsledky hledání odkazují na stránku v App Store, kde si ji můžete stáhnout.
  2. Pokud Find My je ve složce na vašem zařízení: Název příslušné složky je uveden vpravo od aplikace Najít moji.
  3. V opačném případě: Pokud neexistuje žádný odkaz na App Store a žádný název složky, Find My je někde na domovské obrazovce. Můžete jej vyhledat nebo otevřít přímo z aplikace Spotlight.
Hledání aplikace Najít moji mi říká, že je ve složce Utility.

Kde je widget pro funkci Najít přátele?

Widgety jsou malé nástroje, ke kterým přistupujete z domovské obrazovky a rychle tak nahlédnete do dat z různých aplikací. Můžete je použít ke kontrole počasí, zobrazení kalendáře, čtení titulků nebo k provádění mnoha dalších úkolů.

Mnoho z nás použilo widget Najít přátele v systému iOS 12 k rychlému zobrazení polohy našich přátel nebo členů rodiny. V iOS 13 nebo iPadOS to bohužel není možné, protože pro aplikaci Najít moji neexistuje widget.

iOS 12 umožnil uživatelům rychle zjistit, jak daleko jsou jejich přátelé.

To nejlepší, co můžete udělat - kromě otevření aplikace Najít moji - je přidání widgetu Zástupce, který automaticky otevře funkci Najít moji konkrétní osobě nebo zařízení.

Jak vytvořím widget Zástupce pro aplikaci Najít moji?

 1. Otevřete aplikaci Zkratky na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch.
 2. Klepněte na ikonu Přidat (+) v pravém horním rohu vytvoříte novou zkratku.
 3. Do vyhledávacího pole zadejte „Najít mé“.
 4. Klepněte na aplikaci Najít moji a vyberte požadovanou akci.
 5. Případně přidejte akci „Otevřít aplikaci“ a otevřete Otevřít moji.
 6. Klepněte na Více (…) vpravo nahoře a zapněte možnost Zobrazit ve widgetu.
 7. Nakonec klepněte na další, pojmenujte svůj widget a klepněte na Hotovo.
 8. Widget je viditelný z widgetu Zkratky na domovské obrazovce.
Klepnutím otevřete zkratku Najít můj, kterou jste vytvořili z widgetu Zkratky.

Jak mohu pomocí aplikace Najít moje najít své přátele?

Najít můj vzhled a funguje jinak než v aplikaci Najít mé přátele. Sestavili jsme tyto krátké pokyny, abychom vám ukázali, jak s aplikací začít pracovat: sdílení vaší polohy a zobrazení polohy ostatních.

Sdílejte svou polohu z funkce Najít moje

Pokud chcete, aby vaši polohu viděli další lidé, musíte svou polohu sdílet z aplikace Najít moji.

Když poprvé otevřete aplikaci Najít moji, vyzve vás k zapnutí Služby určování polohy a umožní vám vybrat, kdy může aplikace používat vaši polohu:

 • Povolit při používání aplikace
 • Povolit jednou
 • Nebo Nepovolit
Funkce Najít moje používá vaši polohu k tomu, aby zjistila, jak daleko jsou vaši přátelé a zařízení.

Doporučujeme povolit používání aplikace. Pokud se rozhodnete Povolit jednou, stejná výzva se znovu zobrazí pokaždé, když ve svém zařízení otevřete Find My. Toto nastavení můžete kdykoli změnit v části Nastavení> Soukromí> Služby určování polohy.

V aplikaci Najít moji klepněte na „Já“ v pravém dolním rohu obrazovky. Nyní zapněte přepínač „Sdílet moji polohu“. Tuto možnost můžete dočasně vypnout, kdykoli chcete, aby se vaše poloha stala soukromou.

Vyberte, ze kterého zařízení chcete sdílet svou polohu

Pokud máte více zařízení Apple, můžete vybrat pouze jedno z nich, ze kterého chcete sdílet svoji polohu. Chcete-li tak učinit, otevřete na tomto konkrétním zařízení funkci Najít moje a přejděte na kartu „Já“. Klepněte na „Použít toto [iDevice] jako svou polohu.“

Když sdílíte svou polohu z iPhonu spárovaného s hodinkami Apple Watch kompatibilními s GPS, vaše poloha se přepne na hodinky, kdykoli je mimo dosah iPhonu. Pokud například necháte svůj iPhone na útěku, přepne se vaše poloha na Apple Watch.

Na kartě Já najděte možnost použít své aktuální zařízení jako svoji polohu.

Přidejte si do aplikace Najít mé přátele a rodinu

Klepnutím na tlačítko „Zahájit sdílení polohy“ pozvete přátele, aby sledovali vaši polohu.

Není snadné začít sledovat další lidi v aplikaci Najít moje v systému iOS 13 nebo iPadOS, jako tomu bylo v aplikaci Najít přátele. Chcete-li vybrat, kterým kontaktům chcete zobrazit polohu, musíte s nimi nejprve sdílet svoji polohu.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit polohu někoho jiného, ​​je nechat ho, aby vám poslal pozvánku z funkce Najít mé zařízení. Jinak je musíte nejprve pozvat, aby viděli vaši polohu.

Chcete-li sdílet svou polohu, klepněte na kartu „Lidé“ v levém dolním rohu okna Najít moje a stiskněte tlačítko „Zahájit sdílení polohy.“ Funkce Najít moje navrhuje vaše oblíbené kontakty, se kterými chcete sdílet polohy, ale můžete posílat pozvánky komukoli.

Zvolte sdílení své polohy pro následující časová období:

 • jedna hodina
 • do konce dne
 • nebo na neurčito.
Zobrazit informace pod jménem svého přítele a požádat o sledování jeho polohy.

Po odeslání pozvánky zobrazíte další informace klepnutím na jméno svého kontaktu. Nyní můžete „Požádat o sledování polohy“. Pokud vaši žádost schválí, zobrazí se na vaší mapě jejich poloha. Pokud chcete, můžete nyní přestat sdílet svou vlastní polohu.

Co považujete za nejužitečnější při sledování polohy svých přátel a rodiny? Pokud máte dotazy týkající se nové aplikace Najít moji, dejte nám vědět. Uděláme maximum, abychom pro vás dostali odpovědi!

Pokud máte problém s Find My, možná jsme řešení již našli v našem příspěvku na řešení problémů iOS 13 a iPadOS.

Jak obnovit polohu pomocí funkce Najít můj iPhone v iOS 13 a iPadOS

Společnost Apple navrhla aplikaci Najít mé, aby každou minutu automaticky obnovovala umístění pro vaše lidi i zařízení…

Pokud to ale nefunguje, klepněte na jméno osoby nebo zařízení. To by mělo otevřít jejich kartu a obnovit informace o jejich poloze.

Pokud to nefunguje, zavřete aplikaci a znovu ji spusťte - to vždy funguje!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found