Přeložte web v Safari na iPhone pomocí Microsoft Translator

S vydáním iOS 14 je překlad cizojazyčné webové stránky na vašem iPhone jednodušší než kdy dříve. Nová integrovaná funkce překladu Safari však není jediným způsobem překladu webových stránek. Mimo USA a ve starších verzích systému iOS můžete místo toho k překladu stránek Safari použít bezplatný překladač Microsoft Translator.

Níže vám ukážeme, jak přeložit zahraniční weby, ať už pomocí Safari nebo Microsoft Translator.

Všechny různé způsoby překladu webových stránek Safari na iPhone

Máte různé možnosti, jak překládat webové stránky v Safari. Nejlepší volba pro vás závisí na verzi iOS běžící na vašem iPhone.

V systému iOS 14 nebo novějším můžete k překladu webových stránek použít nové funkce Safari. Tato funkce je však stále v režimu beta, což znamená, že je k dispozici pouze v USA. Nabízí také pouze omezený počet jazyků, ze kterých můžete překládat do az.

Pokud funkce překladu Safari není dostupná kvůli jazykové verzi nebo verzi pro iOS, použijte místo toho Překladač Microsoft. Přesná metoda překladu webů pomocí aplikace Microsoft Translator se liší podle vaší verze pro iOS. Každá z těchto metod vám však umožňuje překládat širokou škálu jazyků v jakékoli zemi.

Pokud používáte iOS 14 mimo USA, je třeba překládat Safari pomocí Microsoft Translator podle níže uvedených pokynů pro iOS 13.

Zde je návod, jak přeložit weby v Safari pro jakoukoli verzi iOS.

Jak přeložit Safari pomocí iOS 14:

 1. Otevřeno Safari a načtěte cizojazyčný web, který chcete přeložit.
 2. Klepněte na ikonu aA v levém rohu pole adresy.
 3. Zvolte Přeložit do angličtiny ze zobrazené nabídky.
 4. Safari aktualizuje web a v tomto procesu překládá obsah do vašeho preferovaného jazyka.
Přeložte webové stránky v Safari pomocí nabídky pole adresy.

Pokud pro vás funkce překladu Safari není k dispozici - což se může stát, pokud se nacházíte mimo USA - použijte Microsoft Translator podle níže uvedených pokynů.

Jak přeložit Safari pomocí iOS 13:

 1. Otevři Obchod s aplikacemi a stáhněte si bezplatnou aplikaci Microsoft Translator.
 2. Po instalaci aplikace Microsoft Translator načtěte cizojazyčný web, do kterého chcete přeložit Safari.
 3. Klepněte na ikonu Podíl knoflík.
 4. Přejděte dolů a zobrazte seznam akcí a vyberte Překladatel. Překladač Microsoft automaticky znovu načte web ve vašem preferovaném jazyce.
Přejetím nahoru zobrazíte další možnosti sdílení. Použijte akci Překladač z Překladače Microsoft. Prohlédněte si postup překladu v horní části Safari.

Jak přeložit Safari pomocí iOS 12 nebo nižší:

 1. Otevři Obchod s aplikacemi a stáhněte si bezplatnou aplikaci Microsoft Translator.
 2. Po instalaci aplikace Microsoft Translator načtěte cizojazyčný web, do kterého chcete přeložit Safari.
 3. Klepněte na ikonu Podíl knoflík.
 4. Posuňte se doprava podél řady ikon akcí ve stupních šedi a vyberte Více.
 5. Zapnout Překladatel možnost, pak se vraťte na Sdílet list.
 6. Klepněte na Překladatel z řady akcí ve stupních šedi. Překladač Microsoft automaticky znovu načte web ve vašem preferovaném jazyce.
Klepněte naVíce povolit Překladatel funkce v Safari.

Překlad Safari do jiných jazyků než angličtiny

Ať už používáte překladač Microsoft nebo vestavěnou funkci překladu Safari, je možné překládat webové stránky do řady různých jazyků. Vše, co musíte udělat, je nastavit preferovaný jazyk pro překlad v příslušných nastaveních aplikace.

Jak změnit preferovaný jazyk pro překlady Safari:

 1. Safari používá k určení preferovaného jazyka váš systémový jazyk. Chcete-li to změnit, přejděte na Nastavení> Obecné> Jazyk a oblast.
 2. Klepněte na Jazyk pro iPhone a ze seznamu vyberte požadovaný jazyk. Funkce Překladače Safari zatím funguje pouze s:
  • Angličtina
  • španělština
  • Zjednodušená čínština
  • francouzština
  • Němec
  • ruština
  • Brazilská portugalština
Změn svůj Jazyk pro iPhone na jeden kompatibilní s Safari Translate.

Jak změnit preferovaný jazyk pro Microsoft Translator:

 1. Otevři Překladač Microsoft aplikace.
 2. Klepněte na ikonu Nastavení ikona v pravém dolním rohu.
 3. Přejděte dolů na ikonu Jazyky sekci a klepněte na Překladový jazyk Safari.
 4. Vyberte jazyk, do kterého má překladač Microsoft Translator přeložit jako preferovaný jazyk.
Klepněte na ikonu Nastavení. Přejděte dolů a vyberte jazyk překladu Safari.

Další důvody pro použití Microsoft Translator

Překladač Microsoft nabízí mnohem více funkcí než pouhý překlad webových stránek Safari. Můžete jej také použít k psaní překladů, překladu zvuku nebo dokonce překladu textu ve skutečném světě.

Klepněte na ikonu Mikrofon, Klávesnice, Fotoaparát, a Konverzace ikony na domovské stránce Překladače Microsoft pro přístup ke každé z těchto možností.

Po klepnutí na ikonu Mikrofon, promluvte do svého iPhone a překládejte svou řeč. Případně požádejte někoho jiného, ​​aby promluvil do vašeho telefonu a uslyšel překlad v angličtině.

Pokud je psaní snazší, použijte Klávesnice a zadejte text, který chcete přeložit.

K překladu psaní v reálném světě použijte Fotoaparát místo toho. Po naskenování jakéhokoli textu ve vašem obrázku zobrazí Microsoft Translator místo toho přeložený text. Díky tomu můžete číst cizí jazyky, jako byste jim rozuměli.

The Konverzace Tato možnost usnadňuje překlad tam a zpět mezi dvěma jazyky. Vyžaduje, aby oba lidé používali Microsoft Translator na svých vlastních zařízeních. Pokud to není možné, je lepší použít Mikrofon možnost v Rozdělit místo toho.

Pokud očekáváte překlad jazyků, když jste venku, můžete si stáhnout jazykové balíčky i pro offline překlad. Chcete-li to provést, otevřete Microsoft Translator Nastavení a přejděte dolů na ikonu Offline jazyky, poté vyberte jazyky, které chcete stáhnout.

Další tipy a triky pro Safari

Naučit se překládat webové stránky Safari vám umožní vychutnat si nekonečné množství cizojazyčných webových stránek. Překlad však není jedinou funkcí, díky níž je pro vás Safari užitečnější.

Pokud Safari příliš nepoužíváte, možná si neuvědomíte, že nabízí také soukromé karty, seznamy čtení, webové stránky pro počítače a další. Vše o těchto funkcích se dozvíte v našem článku Tipy a triky pro Safari.

Poslední příspěvky